TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

30 денари откупна цена на доматите – ќе спијат ли мирно земјоделците?

Денар - 29.05.2024

Дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски, објави дека е постигнат договор за минималната откупна цена на доматите. Според овој договор, цената на црвениот домат нема да падне под 30 денари, а ...

Повисока откупна цена на Доматите во Струмичко договорија дополнителниот заменик-министер Трипуновски и откупувачите

Сакам да кажам

Градинарите разочарани – цената на доматите како во август, зелките останаа на нивите

Слободен Печат

„Никој не ме прашува дали ме боли грбот“ – земјоделците се чувствуваат измамени од препродавачите

Денар

Земјоделците ја блокираа Струмица, Потенцијалниот министер за земјоделство Цветан Трипуновски најави борба со зелената мафија

Сакам да кажам

Кој се богати на грбот на земјоделците и граѓаните – доматите се откупуваат по 20, а се продаваат по 60 и 100 денари за килограм

Вечер Прес

Земјоделците го блокираа центарот на Струмица, бараат повисоки откупни цени на градинарското производство

Сител

Бриф Слободен Печат Агротим Агротим Lider

ЗАРАЗА ПРЕДИЗВИКАНА ОД ГАБА ГИ ЈАДЕ РЕСЕНСКИТЕ ОВОШКИ Земјоделците отворија војна со прекупците, а на новата влада ѝ ...

+инфо - 29.05.2024

Последиците ќе бидат погубни за секторот, но и за државата која ќе треба да размислува за зголемување на увозот на храна која може да се произведе дома, вели претседателот на здружението на овоштари Љубе Пампулески.

Земјоделците ја блокираа Струмица, протестираат против ниските откупни цени и слабиот пласман

Телма

Земјоделците на протест поради ниските откупни цени во Струмица – Левица дава поддршка

Макфакс

Земјоделците на протест поради ниските откупни цени во Струмица – Левица дава поддршка

Точка

Земјоделците на протест поради ниските откупни цени во Струмица – Левица дава поддршка

Опсервер

📷 ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА КОЛЕНА, ПРЕКУПЦИТЕ СО ОДВРЗАНИ РАЦЕ Земјоделците ја блокираа Струмица

+инфо

Земјоделците на протест поради ниските откупни цени во Струмица

Press24

Антропол

Трипуновски: СДС остави сериозни проблеми во земјоделството

Канал5 - 28.05.2024

Дополнителниот заменик министер за земјоделство шумарство и водостопанство денес одржа работен состанок со земјоделците и откупувачите на домат. Дополнителниот заменик министер за земјоделство шумарство и водостопанство денес одржа работен состанок ...

Трипуновски: СДСМ остави сериозни проблеми во земјоделството

Курир

Трипуновски: СДС остави сериозни проблеми во земјоделството, договоривме откупната цена на доматот да не биде под 30 денари, односно 35 денари за розевиот домат

Макфакс

ТРИПУНОВСКИ: СДСМ остави сериозни проблеми во земјоделството

Денешен

Трипуновски: СДС остави сериозни проблеми во земјоделството, договоривме откупната цена на доматот да не биде под 30 денари, односно 35 денари за розевиот домат

Опсервер

Трипуновски: СДСМ остави сериозни проблеми во земјоделството

Press24

Трипуновски: Постигнат договор за минималната откупна цена за доматот

Слободен Печат

Бриф +инфо Нетпрес ММС Република МКД Агротим Независен