TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Конечно добри вести од Веспрем: Манасков и колегите освоија пехар

24 Ракомет - 16.04.2018

Ракометарите на Веспрем успеаја да ја надминат кризата во која влегоа во последниот период или барем така делуваше минатиот викенд кога успеаја да освојат титула во домашно натпреварување.

(ВИДЕО) Наградените вардарци не ги криеја емоциите

Сител - 16.04.2018

Ракометарите на Вардар и по пети пат, втор во низа, ја освоија СЕХА лигата. Доминацијата црвено-црните ја потврдија со дури четири индивидуални признанија, односно четворица свои ракометари кои се најдоа во идеалниот состав на лигата за сега веќе ...

Вардар по четврти пат на тронот во Регионалната лига

Н.Македонија - 16.04.2018

Ракометарите на Вардар, со победата над Загреб 26-24 во финалето на Регионалната лига во Скопје, го одбранија трофејот, кој е рекорден четврти за нив во седмото издание на натпреварувањето.

Циндриќ го преврте Равниќ на глава: Каде си тргнал брате? (ФОТО-ВЕСТ)

SportMedia - 16.04.2018

ФОТО: Петр Стојановски Лука Циндриќ леташе на теренот. Најкорисниот играч на завршницата го имаше на сите страни, а нашиот фоторепортер улови одлична ситуација, од која може да се види колкава беше желбата на „црвено-црните" да ја одбранат титулата ...

“Аир Дибиров”: Неговите голови се посебни ракометни доживувања! (ВИДЕО)

24 Ракомет - 16.04.2018

Вардарци втора година по ред се искачија на врвот на СЕХА Гаспром лигата, освојуваќи ја својата четвртта титула во регионалното натпреварување. “Црвено-црните” одиграа одлични два натпревари, на кои бевме сведоци на доста атрактивни потези.

Мајсторијата на Тимур Дибиров – најубав гол на Ф4 турнирот на СЕХА… (ВИДЕО)

Екипа - 16.04.2018

Сумирајќи ги впечатоците од Ф4 турнирот на СЕХА на кој Вардар оправдувајќи ја фаворитската улога стигна до посакуваниот трофеј, се издвојуваат најдобрите моменти од тридневниот спектакл во Скопје.

Дибиров го постигна најубавиот гол на фајнл-фор турнирот во СЕХА лигата (ВИДЕО)

МКД - 16.04.2018

Крилото на Вардар, Тимур Дибиров го постигна најубавиот погодок на фајнл-фор турнирот од СЕХА лигата кој изминатиот викенд се одржа во Скопје. На серијата индивидуални признанија за ракометарите на Вардар се надоврза и тоа за најдобар гол на ...

Дибиров со најдобар гол на завршницата од СЕХА лигата (Видео)

Дерби - 16.04.2018

Четвртата СЕХА титула за Вардар значи и одбранет трофеј од минатата година, а „црвено-црните“ тоа го направија во одличната атмосфера во салата во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. ,,Вардарци” имаа одредени промени во играта во текот на средбата откако ...

ВИДЕО: Дибиров стрелец на најубавиот гол на Ф4 турнирот на СЕХА

А1 On - 16.04.2018

Левото крило на Вардар, Тимур Дибиров го постигна најубавиот гол на Ф4 турнирот во СЕХА лигата. Ракометарот на Вардар во 22.минута од синоќешното финале со Загреб, иако беше во скок надвор од рамнотежа, успеа од дланка да и даде „спин“ на топката и ...

Циндриќ прогласен за МВП на турнирот: Заедно со уште тројца вардарци влезе во најдобриот тим на СЕХА

Дерби - 16.04.2018

Ракометарите на Вардар ја одбранија титулата во СЕХА лигата, победувајќи го ППД Загреб со резултат 26:24 во вчерашното финале на фајнл-фор турнирот кој се играше во салата во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје.

МВП Циндриќ: Оваа титула многу ни значи, нема да разочараме и против Кил

Екипа - 16.04.2018

Вардар ја одбрани титулата во СЕХА – лигата, а хрватскиот интернационалец Лука Циндриќ уште еднаш го покажа целиот свој раскошен потенцијал и заслужено го доби признанието за МВП играч на Ф4 турнирот.

Циндриќ е МВП на Ф4 во СЕХА лигата

Кајгана - 16.04.2018

Скопје, 16 април 2018 (МИА) – Организаторот на играта на Вардар, Лука Циндриќ го доби признанието најкорисен ракометар на Ф4 турнирот од СЕХА лигата во изборот на новинарите. Од можните девет индивидуални признанија, старо-новиот СЕХА шампион освои ...

Циндриќ е МВП на завршниот турнир, во најдобриот тим се најдоа уште и тројца играчи од Вардар

Спортски - 15.04.2018

Вардар по четврти пат успеа да ја освои СЕХА-Лигата, откако вечерва во големото финале ја победи екипата на ППД Загреб. Како и што му доликува на еден финален меч видовме возбудлив и пред се квалитетен натпревар.

Циндриќ за последно со Вардар во СЕХА: Ова беше посебен турнир за мене!

Sport 1 - 15.04.2018

Лука Циндриќ го одигра последниот натпревар во СЕХА-лигата како ракометар на Вардар. И следната сезона може да игра во регионалната лига, но само ако се остварат најавите дека Кјелце ќе се приклучи во регионов.

(ВИДЕО) Најубавиот гол во големото финале е за Тимур Дибиров

Спортски - 15.04.2018

Вардар е старо-новиот освојувач на СЕХА-лигата, откако во големото финале во С.Ц. Јане Сандански успеа да го победи тимот на ППД Загреб. Црвено-црните ја оправдаа фаворитската улога на завршниот турнир и ја завршија сезоната во ова натпреварување ...

Циндриќ: Трофеј кој ни дава самодоверба пред натпреварите со Кил

МКД - 15.04.2018

Најдобриот играч на завршниот СЕХА турнир, Лука Циндриќ вели дека освоениот трофеј е убава увертира за четвртфиналните натпревари од Лигата на шампионите против Кил. Вардар без ниту еден пораз, само со едно реми во лигашкиот дел ја освои СЕХА лигата.

Штербик: Убаво е кога титулата ќе се освои дома

МКД - 15.04.2018

Арпад Штербик е еден од хероите на Вардар во битката за трофејот од СЕХА лигата, голманот е среќен поради новиот трофеј со македонскиот тим. Штербик за последен пат ја освои СЕХА лигата со Вардар, голманот даде голем придонес за новата регионална ...

Циндриќ за 24Ракомет ТВ: Наградата МВП е на целата екипа! (ВИДЕО)

24 Ракомет - 16.04.2018

Вардар продолжува да жнее трофеи, а од денеска витрините на македонскиот и европски шампион ќе ги краси и четврттата СЕХА титула. И оваа сезона вардаровиот мотор е Лука Циндриќ кој е незапирлив за противничките дефанзивци.

Идеалниот тим на Ф4-турнирот на СЕХА-лигата

РК Металург - 15.04.2018

Лука Циндриќ е прогласен за МВП на завршниот турнир во СЕХА-лигата, а Илија Абутовиќ за најдобар дефанзивец. Освен тоа, избран е и идеалниот тим на Ф4-турнирот во Скопје. . Голман: Арпад Штербик Лево крило: Тимур Дибиров Лев бек: Домагој Павловиќ ...

Тимур Дибиров за 24 Ракомет: Колегите се виновни за мојата трета награда (ВИДЕО)

24 Ракомет - 15.04.2018

Играчот кој ја финишираше СЕХА лигата како најдобро лево крило, Тимур Дибиров после финалето против ППД Загреб и новата титула имаше пофалби за своите колеги на кои им се заблагодари за помошта за да стигне и до поединечно признание.

Циндриќ: Добивме едно право машко финале

Gol.mk - 15.04.2018

Лука Циндриќ беше МВП на финалето во СЕХА-лигата меѓу Вардар и ППД Загреб. Со пет гола ги водеше вардарци до нов трофеј, а по натпреварот истакна дека било убаво да се игра во прекрасна атмосфера и да се добие „машкото“ финале зо Хрватите.

Циндриќ: Ја имаме најдобрата публика, се надевам нема да ја разочараме до самиот крај

SportMedia - 15.04.2018

Лука Циндриќ е прогласен за најкорисен играч на завршницата во СЕХА-лигата, тој во финалето против ППД Загреб постигна пет погодоци. Хрватскиот репрезентативец им се заблагодари на фановите и најави уште подобра игра на двата дуели против Кил во ...

Лука Циндриќ е МВП на фајнл-фор турнирот, четворица вардарци во идеалниот тим

МКД - 15.04.2018

Лука Циндриќ е МВП на завршниот СЕХА турнир, покрај него во најдобриот тим се уште тројца ракометари на Вардар. Вардар денеска го победи Загреб со 26:24 во финалето од СЕХА лигата и го одбрани големиот трофеј од регионалното натпреварување.

Четворица „вардарци“ во Oл-стар тимот – Лука Циндриќ МВП на Ф4 турнирот!

Екипа - 15.04.2018

По завршувањето на финалето, избран е и Ол-стар тимот во кој се најдоа четворица вардарци – Штербик, Абутовиќ, Циндриќ и Дибиров. А, признанието за најдобар играч на седмото издание на Ф4 турниорот во СЕХА му припадна на плјемејкерот на Вардар, Лука ...

Чупиќ: Ние ги имаме Штербик и Циндриќ кои ја прават разликата во вакви мечеви

Gol.mk - 15.04.2018

Јунакот од Келн минатата година, Иван Чупиќ даде значителен придонес во втората СЕХА лига по ред за Вардар. Хрватот максимално ја користеше својата минутажа и погодуваше казнени удари. По натпреварот ја откри разликата меѓу двата финалисти.

Циндриќ: Беше тешко, но добра увертира за Кил

Sport 1 - 15.04.2018

Лука Циндриќ очекувано беше лидер на Вардар на завршниот турнир во СЕХА-лигата и заслужено беше прогласен за МВП. „Очекувавме тежок натпревар, ние не ни очекувавме дека ќе биде лесно против Загреб во финалето.

Штербик: Оваа титула освоена дома и пред заминување посебно ми е драга

Gol.mk - 15.04.2018

По победата над ППД Загреб и четвртата титула во СЕХА лигата, вардарци беа пресреќни што оствари една важна цел и по Веспрем станаа втората екипа во историјата на натпреварување која до титулата стигнала без пораз.

Штербик: Ова е една од подрагите титули за нас

Sport 1 - 15.04.2018

Арпад Штербик уште еднаш покажа дека е еден од клучните играчи во таборот на Вардар, но тој вечерва го освои последниот пехар во СЕХА-лигата со овој тим. По натпреварот тој потенцираше дека ова за него и за неколку други ракометари, кои си ...

Абутовиќ: Многу ми значи признанието за најдобар дефанзивец, благодарност до целиот тим! (ВИДЕО)

24 Ракомет - 15.04.2018

Вардар одигра уште еден одличен СЕХА Ф4 турнир и стигна до својата четвртта титула во ова натпреварување. Еден од столбовите на вардаровата одбрана секако беше Илија Абутовиќ кој водеше рововска битка со противничките ракометари.

Лука Циндриќ: Направивме голема работа, можеме да бидеме задоволни

24 Ракомет - 15.04.2018

Најдобриот играч на завршниот турнир во СЕХА-лигата, Лука Циндриќ со многу пофалби и честитки после натпреварот против ППД Загреб и новата освоена круна. Тој покрај тоа што беше најдобар играч на турнирот е и најдобриот среден бек така што има ...

Вардарци собраа куп награди - Циндриќ е МВП на Ф4

Вардар - 15.04.2018

Од можните девет индивидуални признанија на Ф4 турнирот вардаровите играчи освои пет, вклучувајќи ј аи највредната онаа за МВП. Тоа признание го доби Лука Циндриќ во гласањето на новинарите. Илија Абутовиќ е најдобриот дефанзивец.

Циндриќ МВП на завршниот турнир

TopSport - 15.04.2018

Ракометарот на Вардар, Лука Циндриќ е прогласен за МВП на завршниот турнир во СЕХА лигата, кој заврши со триумф на Вардар. Црвено-црните во финалето го совладаа Загреб 26:24. Циндриќ во финалето постигна пет гола.

Циндриќ е МВП на завршниот турнир, четворица вардарци во идеалниот тим

Gol.mk - 15.04.2018

По завршувањето на седмото издание на СЕХА лигата беа доделени и инвидуалните награди. За најкорисен ракометар на Ф4 турнирот во Скопје прогласен е организаторот на играта на Вардар , Лука Циндриќ.

Циндриќ МВП, четворица вардарци во Дрим-тимот

SportMedia - 15.04.2018

Лука Цидриќ е прогласен за најкорисен играч, додека четворица ракометари на Вардар се најдоа во Дрим-тимот на завршницата во региолналното натпреварување. Најдобар голман: Арпад Штербик (Варда) Лев бек: Домагој Павловиќ (ППД Загреб) Лево крило: ...

Четворица вардарци во идеалниот тим на Ф4, Лука Циндриќ е МВП!

Sport 1 - 15.04.2018

Разигрувачот на Вардар, Лука Циндриќ, прогласен е за најдобар ракометар на Ф4-турнирот во СЕХА-лигата, во Скопје. ИДЕАЛНА ПОСТАВА НА Ф4 голман - Арпад Штербик (Вардар) лев бек - Домагој Павловиќ (ППД Загреб) лево крило - Тимур Дибиров (Вардар) десно ...

Вардар е КРАЛОТ на СЕХА - рекордна четврта титула

SportMedia - 15.04.2018

Вардар е кралот на регионот. „Црвено-црните“ испишаа историја во СЕХА-лига ја освоија четвртата титула во ова натпреварување, нешто што не му успеало на ниту еден друг тим, откако во финалето го совладаа стариот должник ППД Загреб со 26-24 (14-13).

Вардар шампион на СЕХА-лигата, Циндриќ МВП

Стандард - 15.04.2018

Екипата на Вардар вечерва ја освои својата четврта титула во регионалната СЕХА Газпром лига. „Црвено-црните” во финалето на Ф4 турнир го победија ППД Загреб со 26-24 (14-13) и сезоната ја завршија без пораз со само едно реми.

Манасков и Веспрем го освоија Купот на Унгарија

Дерби - 15.04.2018

Екипата на Веспрем го освои унгарскиот ракометен Куп, откако во денешното финале беше поуспешна од најголемиот ривал, Пик Сегед со резултат 23:21. Клубот од Сегедин имаше водство по првите 30 минути со 11:10, но избраниците на Љубомир Врањеш во ...

Кралот без конкуренција: Лука Циндриќ е МВП на седмиот Ф4-турнир во СЕХА-лигата

24 Ракомет - 15.04.2018

После четири одиграни средби на завршниот турнир во СЕХА-лига во изборот на најдобрите седум ракометари доминираше тимот на Вардар кој на крајот и дојде до пехарот. Голманот Арпад Штербик, левото крило Тимур Дибиров и средниот бек Лука Циндриќ се ...

ВИДЕО: Нова мајсторија „а ла Дибиров“ ја крена цела сала на нозе!

Gol.mk - 15.04.2018

Македонскиот првак Вардар има минимално водство против ППД Загреб во ракометната СЕХА-лига (14-13) по 30 минути игра, а потегот на првото полувреме му припадна на Тимур Дибиров. Руското крило на десетина минути пред крајот на првиот дел од мечот ...

Лек за раните од ЛШ: Манасков и Веспрем го освоија унгарскиот Куп

Gol.mk - 15.04.2018

По лошиот резултат во Лигата на шампионите оваа сезона, тимот на Веспрем , каде игра македонскиот репрезентативец Дејан Манасков, конечно малку ги израдува своите навивачи. Избраниците на Љубомир Врањеш славеа во финалето на Купот на Унгарија против ...

Манасков и Веспрем се радуваат на куп титулата во Унгарија (Видео)

SportMedia - 15.04.2018

Дејан Манасков и Веспрем ја освоија куп титулата во Унгарија со победа против најголемиот ривал Пик Сегед. На крајот Веспрем славеше со 23:21 во неизвесен меч. По првиот дел Пик Сегед имаше предност од еден гол, 11:10, но пресврт се случи во второто ...

Манасков со јубилеј, финале за Веспрем

SportMedia - 15.04.2018

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков го запиша 100 јубилеен гол во дресот на унгарскиот тим. Веспрем се пласираше во Куп-финалето откако го совлада БКСЕ со 38-22, во трката за трофејот ќе игра против ПИК ...

Манасков со јубилеен гол, Веспрем во финалето на Купот на Унгарија

Дерби - 15.04.2018

Екипата на Веспрем за која настапува нашиот репрезентативец Дејан Манасков избори пласман во финалето на Купот на Унгарија. Гигантот во полуфиналната битка со Балатонфуреди КСЕ обезбеди сигурен и убедлив триумф од 38-22 (20-12) и сега во завршниот ...

Веспрем во финале, Манасков со јубилеен гол

Екипа - 14.04.2018

Дејан Манаков го запиша јубилејниот 100.гол во дресот на Веспрем на денешниот натпревар во полуфиналето од Купот на Унгарија. Веспрем славеше убедлива против БКСЕ со 38-22 и обезбеди пласман во финалето.

ВИДЕО: Дибиров стрелец на најубавиот гол на Ф4 турнирот на СЕХА

Курир - 16.04.2018

Левото крило на Вардар, Тимур Дибиров го постигна најубавиот гол на Ф4 турнирот во СЕХА лигата. Ракометарот на Вардар во 22.минута од синоќешното финале со Загреб, иако беше во скок надвор од рамнотежа, успеа од дланка да и даде „спин“ на топката и ...

Циндриќ прогласен за МВП на турнирот: Заедно со уште тројца вардарци влезе во најдобриот тим на СЕХА

Точка - 16.04.2018

Ракометарите на Вардар ја одбранија титулата во СЕХА лигата, победувајќи го ППД Загреб со резултат 26:24 во вчерашното финале на фајнл-фор турнирот кој се играше во салата во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје.

Циндриќ е МВП на Ф4 во СЕХА лигата

24Инфо - 16.04.2018

Организаторот на играта на Вардар, Лука Циндриќ го доби признанието најкорисен ракометар на Ф4 турнирот од СЕХА лигата во изборот на новинарите. Од можните девет индивидуални признанија, старо-новиот СЕХА шампион освои пет.

Циндриќ МВП на завршниот турнир

Макфакс - 16.04.2018

Ракометарот на Вардар, Лука Циндриќ е прогласен за МВП на завршниот турнир во СЕХА лигата, кој заврши со триумф на Вардар. Црвено-црните во финалето го совладаа Загреб 26:24. Циндриќ во финалето постигна пет гола.

Дибиров стрелец на најубавиот гол на Ф4 турнирот на СЕХА (видео)

+инфо - 16.04.2018

Левото крило на Вардар, Тимур Дибиров го постигна најубавиот гол на Ф4 турнирот во СЕХА лигата. Левото крило на Вардар, Тимур Дибиров го постигна најубавиот гол на Ф4 турнирот во СЕХА лигата.