TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бошњаковски: Лажна вест е дека се исшкртани табли со новото име

+инфо - 11.02.2019

Владиниот портпарол, Миле Бошњаковски, ги демантира информациите кои излегоа во јавноста дека расте револтот кај граѓаните и оти се исшкртани табли со новото уставно име Република Северна Македонија.

Бошњаковски тврди дека не се исшкртани таблите со новото име

Слободен Печат - 11.02.2019

„Лажна е веста дека има исшкртани табли, новите табли се уште не се поставени никаде“, напиша Бошњаковски на Твитер. Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски демантираше дека се исшкртани таблите со новото уставно име Република Северна Македонија.

(ФОТО) Револтот расте кај граѓаните, исшкртана првата табла со Република Северна Македонија

Курир - 11.02.2019

Само што сѐ започна со поставувањето на новите табли со новиот назив на нашата држава, револтот кај граѓаните излезе на виделина, па поставените табли каде што пишуваше Република Северна Македонија беа демолирани.

Со првата табла со Република Северна Македонија исплива револтот на граѓаните

Пулс24 - 11.02.2019

Со самото започнување на поставувањето на новите табли со новото име на нашата држава, на површина исплива и револтот на граѓаните. Имено, првите поставени табли на кои пишуваше Република Северна Македонија веќе се демолирани, односно со црн спреј е ...

Бошњаковски: Не се исшкртани табли со новото име

Press24 - 11.02.2019

Владиниот портпарол, Миле Бошњаковски, ги демантира информациите кои излегоа во јавноста дека расте револтот кај граѓаните и оти се исшкртани табли со новото уставно име Република Северна Македонија.

Револтот расте кај граѓаните, оштетена првата табла со Република Северна Македонија

Скопје инфо - 11.02.2019

Само што сѐ започна со поставувањето на новите табли со новиот назив на нашата држава, револтот кај граѓаните излезе на виделина, па поставените табли каде што пишуваше Република Северна Македонија беа демолирани.

Бошњаковски: Лажна вест е дека има исшкртани табли

Фокус - 11.02.2019

Владиниот портпарол, Миле Бошњаковски, ги демантира информациите кои излегоа во јавноста дека расте револтот кај граѓаните и оти се исшкртани табли со новото уставно име Република Северна Македонија.

Само што сѐ започна со поставувањето, оштетена првата табла со Република Северна Македонија

Сител - 11.02.2019

Само што сѐ започна со поставувањето на новите табли со новиот назив на нашата држава, револтот кај граѓаните излезе на виделина, па поставените табли каде што пишуваше Република Северна Македонија беа демолирани.

Лажна вест е дека има исшкртани табли, тврди Бошњаковски

Фактор - 11.02.2019

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, ги демантира информациите кои излегоа во јавноста дека расте револтот кај граѓаните и дека се исшкртани табли со новото уставно име Република Северна Македонија.

Бошњаковски: Лажна вест е дека има исшкртани табли, се уште никаде не се поставени

Либертас - 11.02.2019

Владиниот портпарол, Миле Бошњаковски, ги демантира информациите кои излегоа во јавноста дека расте револтот кај граѓаните и оти се исшкртани табли со новото уставно име Република Северна Македонија.

Бошњаковски: Лажна вест е дека има исшкртани табли, се уште никаде не се поставени

Сител - 11.02.2019

Владиниот портпарол, Миле Бошњаковски, ги демантира информациите кои излегоа во јавноста дека расте револтот кај граѓаните и оти се исшкртани табли со новото уставно име Република Северна Македонија.