TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Коронавирусот се појави и на фармите со куни во Литванија

Слободен Печат - 26.11.2020

Литванската агенција за здравство објави дека резултатите од тестирањето на 22 мртви куни на фарма во централниот дел на земјата покажале инфекција со коронавирус, пренесува Ројтерс. Властите започнаа со тестирање на 60.000 животни за да спречат ...

Коронавирусот е откриен и на фарма за нутрии во Литванија

Канал5 - 26.11.2020

Здравствената агенција на Литванија денеска објави дека резултатите од тестирањето на 22 мртви нутрии на фарма во централниот дел на земјата, покажале дека се инфицирани со коронавирус. Властите започнале да тестираат 60.000 животни на фармата ...