TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потпретседателот на Барса: Секоја чест за Флорентино, ако останеше Меси ќе пропадневме

Спортклуб - 17.09.2021

Долги години Барселона беше една од главните фудбалски сили во Европа. Уште од почетокот на ерата на Роналдињо пред 20 години, па со историската епоха на Лионел Меси. Каталонците освоија четири титули во ЛШ во овој век и само Реал Мадрид е поуспешен ...

Куман пред отказ, Барса бара нов тренер

Спортски

„Спорт“ тврди: Куман е пред отказ, желба на Лапорта бил син на клупска легенда

Gol.mk

Барселона испратила понуда до синот на Кројф, но добила „корпа“!

Sport 1

Куман е минато, Барса е во потрага по нов тренер, но веднаш доби „корпа“

Спортклуб

Поделба во соблекувалната на Барселона поради Куман!

СуперСпорт

Катастрофата од Баерн го натера Лапорта да му даде ултиматум на Куман: Позитивни резултати или отказ

Дерби

Sport M Спортманија Zoom Нова ТВ Нетпрес MakPress

Педри мора да се „врзе“

Вечер Прес - 17.09.2021

Раководните лица на каталонскиот гигант Барселона сакаат во најбрз можен рок да ја продолжат соработката со младиот играч за врска, Педри. Челниците на Барселона посакуваат новопечениот репрезентативец на Шпанија да остане на „Ноу Камп“ до 2027 ...

Нови главоболки за Роналд Куман

SportMedia

Педри и Жорди Алба се повредиле против Баерн

MTM

Барса калкулира со отказот на Куман бидејќи ќе треба да му плати – ептен многу пари!

Sport 1 - 16.09.2021

Роналд Куман е сѐ поблиску до отказ во Барселона, а единствена причина што тоа не се случи по завчерашниот пораз на домашен терен од Баерн Минхен (0-3) е високата отштета која ќе треба да му ја исплати.

Во Барса владее драма, членови на Управниот одбор бараат отказ за Куман

Спортклуб

Познато колку ќе треба Барселона да му плати на Куман ако го отпушти

Спортски

Лапорта организира состанок во Барселона за иднината на Куман

Sport 1

Познато е колку милиони ќе чини отказот на Куман, Барса со ултиматум до Холанѓанецот

24Фудбал

Барса ќе треба да плати „дебела“ оштета доколку му врачи отказ на Куман, стратегот доби ултиматум

МКД

Познато е колку милиони ќе чини отказот на Куман, Барса со ултиматум до Холанѓанецот

Курир

СуперСпорт Sport M SportMedia Zoom Слободен Печат