TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стевананаџија: Пратениците од СДСМ да престанат да мислат дека се избрани од Господ, а не од граѓаните

Нетпрес - 28.06.2016

Пратеничката Лидија Димова, но и сите останати пратеници од СДСМ, наместо парите кои што ги земаат од граѓаните да ги користат за нивните партиски деструктивни сценарија низ улиците Скопје, конечно да дојдат на работа, да ги заработат своите плати и ...

Каракамишева- Јовановска: Димова да имаше основни познавања ќе знаеше дека пратеничкиот имунитет не ја штити од ...

Курир - 28.06.2016

Пратеничкиот имунитет во земјата многу пати до сега е злоупотребуван од страна на пратениците во опозицијата. Секогаш кога треба да се заштитат од сторени незаконски дејствија надвор од Собранието, пратениците на СДСМ без никаква правна основа, и ...

За СДСМ и нивните функционери не важат законите

Курир - 27.06.2016

Пратеничката на СДСМ позната по нервните испади вечерва го злоупотреби пратеничкиот имунитет, поставувајќи се над законите кои важат за сите останати граѓани во Република Македонија. Димова од страна на полицијата вечерва околу 20.20 часот била ...

(ВИДЕО) Лидија Димова: Се обидоа да ме апсат

А1 On - 27.06.2016

Полиција ја сопре пратеничката Лидија Димова која денеска го возеше комбето на Шарената револуција. – Ми побараа документи, им дадов и пратеничка легитимација. Ме прашаа дали се повикувам на пратеничкиот имунитет, реков да.

Шарените платеници на чело со Лидија Димова ѝ се спротивставија на полицијата

Република - 27.06.2016

Платеничката револуција повторно влета во судир со македонските полициски сили. Овојпат, во улога на возач на комбето на шарените платеници, се јави пратеничката од Лидија Димова. Кога полицијата ја легитимирала и побарала да се отворат вратите на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пратениците на СДСМ да си ја заработат платата и да престанат да се однесуваат како буржоаска класа

Курир - 28.06.2016

Пратениците на владејачката партија реагираат на однесувањето на пратеничката на СДСМ Лидија Димова и им порачуваат на опозиционерите наместо парите кои што ги земаат од граѓаните да ги користат за нивните партиски деструктивни сценарија низ улиците ...

Каракамишева: Пратеничкиот имунитет на Димова не ја штити од сторените прекршоци во сообраќајот

Нетпрес - 28.06.2016

Пратеничкиот имунитет во земјата многу пати до сега е злоупотребуван од страна на пратениците во опозицијата. Секогаш кога треба да се заштитат од сторени незаконски дејствија надвор од Собранието, пратениците на СДСМ без никаква правна основа, и ...

За СДСМ и нивните функционери не важат законите

Press24 - 27.06.2016

Пратеничката на СДСМ позната по нервните испади вечерва го злоупотреби пратеничкиот имунитет, поставувајќи се над законите кои важат за сите останати граѓани во Република Македонија, пишува Курир.мк Димова од страна на полицијата вечерва околу 20.20 ...

(ВИДЕО) Лидија Димова: Се обидоа да ме апсат

Локално - 27.06.2016

Полиција ја сопре пратеничката Лидија Димова која денеска го возеше комбето на Шарената револуција. – Ми побараа документи, им дадов и пратеничка легитимација. Ме прашаа дали се повикувам на пратеничкиот имунитет, реков да.

Стевананџија: Димова ја злоупотреби пратеничката функција

А1 On - 28.06.2016

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска најостро го осуди однесувањето на пратеничката Лидија Димова од СДСМ која, како што наведоа на прес-конференцијата, вчера била дел од протестите на „Шарената револуција“ и ја напаѓале македонската полиција.

Каракамишева: Димова да имаше основни познавања ќе знаеше дека пратеничкиот имунитет не ја штити од сторените прекршоци

Пулс24 - 28.06.2016

Пратеничкиот имунитет во земјата многу пати до сега е злоупотребуван од страна на пратениците во опозицијата. Секогаш кога треба да се заштитат од сторени незаконски дејствија надвор од Собранието, пратениците на СДСМ без никаква правна основа, и ...

Работењето замрзнато, ама не и платата и имунитетот на пратениците од СДСМ

Курир - 28.06.2016

Пратениците од редовите на СДСМ не работат, но ги користат сите бенефиции кои следуваат со таа функција. Зоран Заев го замрзна учеството на опозициските пратеници во Парламентот, но тие и натаму земаат висока пратеничка плата од џебот на ...

(ВИДЕО) Лидија Димова: Се обидоа да ме апсат

Репортер - 27.06.2016

Полиција ја сопре пратеничката Лидија Димова која денеска го возеше комбето на Шарената револуција. – Ми побараа документи, им дадов и пратеничка легитимација. Ме прашаа дали се повикувам на пратеничкиот имунитет, реков да.

Стевананџија: Димова ја злоупотреби пратеничката функција

ТВ21 - 28.06.2016

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска најостро го осуди однесувањето на пратеничката Лидија Димова од СДСМ која, како што наведоа на прес-конференцијата, вчера била дел од протестите на „Шарената револуција“ и ја напаѓале македонската полиција.

Димова да имаше основни познавања ќе знаеше дека пратеничкиот имунитет не ја штити од сторените прекршоци

Вечер Прес - 28.06.2016

Пратеничкиот имунитет во земјата многу пати до сега е злоупотребуван од страна на пратениците во опозицијата. Секогаш кога треба да се заштитат од сторени незаконски дејствија надвор од Собранието, пратениците на СДСМ без никаква правна основа, и ...

(ВИДЕО) Лидија Димова: Се обидоа да ме апсат

Либертас - 27.06.2016

Полиција ја сопре пратеничката Лидија Димова која денеска го возеше комбето на Шарената револуција. – Ми побараа документи, им дадов и пратеничка легитимација. Ме прашаа дали се повикувам на пратеничкиот имунитет, реков да.

Стевананџија: Димова ја злоупотреби пратеничката функција

Lider - 28.06.2016

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска најостро го осуди однесувањето на пратеничката Лидија Димова од СДСМ која, како што наведоа на прес-конференцијата, вчера била дел од протестите на „Шарената револуција“ и ја напаѓале македонската полиција.

Стевананџија: Димова ја злоупотреби пратеничката функција

Либертас - 28.06.2016

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска најостро го осуди однесувањето на пратеничката Лидија Димова од СДСМ која, како што наведоа на прес-конференцијата, вчера била дел од протестите на „Шарената револуција“ и ја напаѓале македонската полиција.

Пратениците од СДСМ се откажаа од работа, ама си ги задржааа платата и имунитетот

Нетпрес - 28.06.2016

Зоран Заев го замрзна учеството на опозициските пратеници во Парламентот, но тие и натаму земаат висока пратеничка плата и го користат пратеничкиот имунитет. Пратеничката на СДСМ, Лидија Димова, која вчера беше дел од „шарните“ кои повторно ...

Стевананџија: Димова ја злоупотреби пратеничката функција

Сител - 28.06.2016

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска најостро го осуди однесувањето на пратеничката Лидија Димова од СДСМ која, како што наведоа на прес-конференцијата, вчера била дел од протестите на „Шарената револуција“ и ја напаѓале македонската полиција.

ВМРО-ДПМНЕ: Лидија Димова без срам и одговорност ја злоупотреби пратеничката функција

МКД - 28.06.2016

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го осуди однесувањето на пратеничката од СДСМ, Лидија Димова, на вчерашните протести на Шарената револуција. „Најостро го осудуваме вчерашното скандалозно, дрско и недолично однесување на пратеничката од редовите на ...

Стевананџија - Димова ја злоупотреби пратеничката функција

Утрински - 28.06.2016

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска најостро го осуди однесувањето на пратеничката Лидија Димова од СДСМ која, како што наведоа на прес-конференцијата, вчера била дел од протестите на „Шарената револуција“ и ја напаѓале македонската полиција.