TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лука Жориќ е МВП на Јадранот

SportMedia - 14.03.2018

Искусниот кошаркар на Цибона Лука Жориќ е избран за најкорисен играч во регуларниот дел од сезоната, што е мало изненадување, бидејќи популарните Цибоси имаа скромна сезона на Јадранот. Жориќ има најдобар ефект според индексните поени, просекот му е ...

Центарот на претпоследниот тим избран за МВП на сезоната во АБА-лигата!

Sport 1 - 14.03.2018

Екипата на Цибона сезоната ја заврши на претпоследното место на табелата, со подобар учинок само од нашиот МЗТ Скопје, но и покрај тоа центарот на овој тим, Лука Жориќ, го доби признанието за најкорисен кошаркар сезонава во регионалното ...

Лука Жориќ – МВП на АБА-лигата

Екипа - 14.03.2018

Центарот на Цибона, Лука Жориќ, е добитник на признанието за МВП на регуларниот дел од сезоната во АБА-лигата. Долгогодишниот хрватски репрезентативец имаше доминантни настапи во дресот на Цибона, покажувајќи импресивни игри во текот на целата ...

АБА лига: Жориќ МВП на сезоната (Видео)

TopSport - 14.03.2018

Кошаркарот на Цибона Лука Жориќ е прогласен за најкорисен кошаркар во регуларниот дел од сезоната во АБА лигата. 33-годишниот кошаркар во просек бележи најголема валоризација од сите играчи во лигата.

АБА лига: Жориќ МВП на сезоната (Видео)

Макфакс - 14.03.2018

Кошаркарот на Цибона Лука Жориќ е прогласен за најкорисен кошаркар во регуларниот дел од сезоната во АБА лигата. 33-годишниот кошаркар во просек бележи најголема валоризација од сите играчи во лигата.

АБА лига: Жориќ МВП на сезоната

Точка - 14.03.2018

Кошаркарот на Цибона Лука Жориќ е прогласен за најкорисен кошаркар во регуларниот дел од сезоната во АБА лигата. 33-годишниот кошаркар во просек бележи најголема валоризација од сите играчи во лигата.

АБА лига: Жориќ МВП на сезоната

Sky - 14.03.2018

Кошаркарот на Цибона Лука Жориќ е прогласен за најкорисен кошаркар во регуларниот дел од сезоната во АБА лигата. 33-годишниот кошаркар во просек бележи најголема валоризација од сите играчи во лигата.