TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија ги повлече трупите од клучниот град Лиман по украинската опсада

Сакам да кажам - 01.10.2022

Откако беа опколени од украинските сили, Русија денеска ги повлече војниците од источниот украински град Лиман што го користеше како центар на фронтот. Тоа беше последната победа за украинската контраофанзива која го понижи и налути Кремљ.

Русија ги повлекува војниците откако украинската армија влезе во градот Лиман

Фактор

Русија: Украина имаше значителна предност во Лиман

А1 On

Русија објави дека нејзината војска се повлекла од градот Лиман

Канал5

ВИДЕО| Русија призна дека Украинската војска го освоила Лиман! Козаците, милицијата на ЛНР и руската војска се повлекле надвор од градот

Слободен Печат

Украинците слават! Ослободен е важен град: Се водеа жестоки битки, а Русите признаа: Опколени сме!

Во Центар

Русите потврдија дека се повлекле од Лиман

Локално

А1 On Независен Макфакс Точка 24Инфо Press24 Фактор Макфакс

Русија соопшти дека ги повлекла војниците од источниот украински град Лиман

Р.С.Европа - 01.10.2022

Руското Министерство за одбрана соопшти дека ги повлекло своите војници од стратешкиот источен украински град Лиман, неколку часа откако Киев соопшти дека ги опколил руските сили таму и еден ден откако Москва соопшти дека го анектира регионот на ...

(ВИДЕО) Украина: Влеговме во Лиман

А1 On

Украинската војска објави дека опколила илјадници руски војници во Лиман

МКД

Украинските сили се приближуваат кон Лиман

Пулс24

Русите признаваат дека украинските сили влегле во клучниот град Лиман

Независен

Украина: Го опколивме градот Лиман, Русите се предаваат (ВИДЕО)

Канал5

Над 5.000 руски војници во Лиман се целосно опколени од украинските сили, вели Украина

Сакам да кажам

Press24 CivilMedia Нетпрес Кајгана ТВ21 Макфакс Либертас 24Инфо