TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Специјал на Sport Life: Холандија е гаранција за голови, но Англија е фаворит за влез во финалето (Фото)

Спортманија - 10.07.2024

Репрезентациите на Холандија и Англија ќе го дадат вториот финалист на Европското првенство кој ќе се бори за трофејот против Шпанија. Холандија одигра ефикасно на првенството и е една од репрезентациите кои играа офанзивен и отворен фудбал.

Холандија брка прво финале по 1988 година, Англија посакува второ во низа

Gol.mk

Холандија и Англија играат за втор пласман во европско финале

Н.Македонија

Англија и Холандија во борба за финале на ЕП – Шпанците го чекаат својот ривал

Слободен Печат

Холандија и Англија вечерва во битка за финалето на Европското првенство

Независен

ПОЛУФИНАЛЕ НА ЕП: Полетноста на Холандија или тактичноста на Англија?

SportSport

Англија и Холандија во борба за вториот финален билет на ЕП!

Sport 1

Вечер Прес 24Фудбал МКД OhridNews

Кејн за ван Дајк: Сакам да играм против најдобрите играчи во светот

24 Вести - 10.07.2024

Капитенот на англиската фудбалска репрезентација Хари Кејн искажа пофални зборови за холандскиот дефанзивец Вирџил ван Дајк во пресрет на нивниот дуел во полуфиналето на Евро 2024. - Со текот на годините во Саутемптон и Ливерпул одигравме многу ...

Кејн за ван Дајк: Сакам да играм против најдобрите играчи во светот

Канал5

Вечерва супер дуел: Ќе успее ли Англија да игра европско финале прв пат по 1996 година?

Република

Кејн за ван Дајк: Сакам да играм против најдобрите играчи во светот

MakPress

Кејн тренира нормално во пресрет на полуфиналето со Холандија

Курир - 09.07.2024

Селекторот на англиската репрезентација Герет Саутгејт можеше да се опушти на денешниот тренинг на „Трите лава“, бидејќи напаѓачот Хари Кејн тренираше на исто ниво со соиграчите. Сите 26 репрезентативци тренираат целосно, што е добра вест особено за ...

Кејн тренира нормално во пресрет на полуфиналето со Холандија

Канал5

Кејн тренира нормално во пресрет на полуфиналето со Холандија

MakPress

Кејн тренира нормално во пресрет на полуфиналето со Холандија

Спортклуб