TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полициски „јети“ бркаа бесни мотори на улиците на Скопје

Вечер - 22.07.2019

Ноќни холивудски трки ги вознемируваат граѓаните. Викендов полицијата организираше акција за санкционирање на возачите на автомобили и на мотори за брзо возење. Во таа акција, како што пишуваат очевидци на социјалните мрежи, имало и случаи кога ...

Полициска контрола во Битола: Скоро 60 возачи возеле побрзо до дозволеното

Република - 22.07.2019

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола за време на викендот извршиле контрола за брзина, управување без возачка дозвола, нерегистрирани возила, непочитување првенство.

Повредени 17 лица во 30 сообраќајки викендов во Скопје

Курир - 22.07.2019

Шест лица се здобиле со потешки повреди, а 11 се полесно повредени во 13 од вкупно 30 сообраќајни незгоди што се случиле изминатиот викенд на подрачјето на Град Скопје. Повредени биле еден возач на мопед, еден возач, двајца сопатници на патнички ...

Дрски возачи продолжуваат да ја сечат Партизанска на пешачкиот кај Универзална

AKO - 21.07.2019

На ФБ страницата Сообраќаен срам, граѓани секојдневно постираат разни сообраќајни прекршоци. Еден од најдрските е сечењето на булеварот Партизански одреди кај Силбо на пешачкиот премин кон Универзална сала.

Во Скопје вчера санкционирани 300 возачи

МКД - 21.07.2019

Tриесет и осум возачи ја пречекориле брзината во населено место, а откриени се и 108 останати прекршоци, во дел од акциските контроли за откривање возачи под дејство на алкохол, за санкционирање прекршоци од возачи на мотории за контрола на брзина ...

Над 200 санкционирани возачи во Скопје: брзо возење, алкохол…

Опсервер - 20.07.2019

На 19/20.07.2019 Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциски контроли за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол, за контрола на брзина на движење на моторни ...

Во Скопје викендот се случиле 30 сообраќајки, повредени 17 лица

Сител - 22.07.2019

Шест лица се здобиле со потешки повреди, а 11 се полесно повредени во 13 од вкупно 30 сообраќајни незгоди што се случиле изминатиот викенд на подрачјето на Град Скопје. Повредени биле еден возач на мопед, еден возач, двајца сопатници на патнички ...

Во Скопје вчера санкционирани 300 возачи

Локално - 21.07.2019

Триесет и осум возачи ја пречекориле брзината во населено место, а откриени се и 108 останати прекршоци, во дел од акциските контроли за откривањ возачи под дејство на алкохол, за санкционирање прекршоци од возачи на мотории за контрола на брзина на ...

За два дена МВР казни над 500 возачи и одзема над 30 возачки дозволи

24auto - 21.07.2019

МВР ја продолжува акцијата во лов на оние што возат пребрзо во населено место и возат под дејство на алкохол. Само во две контроли во периодот во текот на 19 и 20 јули биле казнети над 500 возачи на територијата на Скопје.

300 возачи се казнети во Скопје

Слободен Печат - 21.07.2019

Дванаесет возачи се исклучени од сообраќај и се одземени возачките дозволи, а откриени се и 47 останати прекршоци, извести МВР. Во изминатите 24 часа, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе ...

Повредени 17 лица во 30 сообраќајки изминатиот викенд во Скопје

ТВ21 - 22.07.2019

Шест лица се здобиле со потешки повреди, а 11 се полесно повредени во 13 од вкупно 30 сообраќајни незгоди што се случиле изминатиот викенд на подрачјето на Град Скопје. Повредени биле еден возач на мопед, еден возач, двајца сопатници на патнички ...

ВНИМАВАЈТЕ: Летаат казни од полицијата- во Скопје вчера санкционирани 300 возачи

Курир - 21.07.2019

риесет и осум возачи ја пречекориле брзината во населено место, а откриени се и 108 останати прекршоци, во дел од акциските контроли за откривањ возачи под дејство на алкохол, за санкционирање прекршоци од возачи на мотории за контрола на брзина на ...

Речиси 300 санкционирани возачи во Скопје

Сител - 21.07.2019

На 20/21.07.2019 Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциски контроли за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол, за санкционирање на прекршоци од возачи на ...

Во Скопје викендот се случиле 30 сообраќајки, повредени 17 лица

Опсервер - 22.07.2019

Шест лица се здобиле со потешки повреди, а 11 се полесно повредени во 13 од вкупно 30 сообраќајни незгоди што се случиле изминатиот викенд на подрачјето на Град Скопје. Повредени биле еден возач на мопед, еден возач, двајца сопатници на патнички ...

„Летале“ казни: Во Скопје вчера санкционирани 300 возачи

Press24 - 21.07.2019

Триесет и осум возачи ја пречекориле брзината во населено место, а откриени се и 108 останати прекршоци, во дел од акциските контроли за откривањ возачи под дејство на алкохол, за санкционирање прекршоци од возачи на мотории за контрола на брзина на ...

Близу 300 санкционирани возачи во Скопје: брзо возење, алкохол…

24Инфо - 21.07.2019

На 20/21.07.2019 Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциски контроли за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол, за санкционирање на прекршоци од возачи на ...

Дури 17 повредени во 30 сообраќајки

Слободен Печат - 22.07.2019

Повредени биле еден возач на мопед, еден возач, двајца сопатници на патнички возила и двајца велосипедисти. Во 17 сообраќајни незгоди е причинета материјална штета. Шест лица се здобиле со потешки повреди, а 11 се полесно повредени во 13 од вкупно ...

Скопје: Казнети 300 возачи

Денешен - 21.07.2019

Триесет и осум возачи ја пречекориле брзината во населено место, а откриени се и 108 останати прекршоци, во дел од акциските контроли за откривањ возачи под дејство на алкохол, за санкционирање прекршоци од возачи на мотории за контрола на брзина на ...

Дванаесет возачи кои возеле пијани ноќеска останаа без возачка

Република - 21.07.2019

Викендов одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциски контроли за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол, за санкционирање на прекршоци од возачи на мотори и за ...

Во сообраќајки во Скопје повредени 17 лица

Press24 - 22.07.2019

Шест лица се здобиле со потешки повреди, а 11 се полесно повредени во 13 од вкупно 30 сообраќајни незгоди што се случиле изминатиот викенд на подрачјето на Град Скопје. Повредени биле еден возач на мопед, еден возач, двајца сопатници на патнички ...

Во Скопје вчера санкционирани 300 возачи

Опсервер - 21.07.2019

Триесет и осум возачи ја пречекориле брзината во населено место, а откриени се и 108 останати прекршоци, во дел од акциските контроли за откривањ возачи под дејство на алкохол, за санкционирање прекршоци од возачи на мотории за контрола на брзина на ...

Речиси 300 возачи санкционирани во Скопје поради брзо возење и алкохол

Макфакс - 21.07.2019

Сообраќајната полиција во Скопје, почнувајќи од синоќа, спровела акциски контроли за откривање на возачи кои возат под дејство на алкохол, но и за санкционирање на прекршоци од мотоциклисти и за контрола на брзината на движење.

Викендов во Скопје: 30 сообраќајки и 17 повредени

Скопје инфо - 22.07.2019

Шест лица се здобиле со потешки повреди, а 11 се полесно повредени во 13 од вкупно 30 сообраќајни незгоди што се случиле изминатиот викенд на подрачјето на Град Скопје. Повредени биле еден возач на мопед, еден возач, двајца сопатници на патнички ...

Во Скопје вчера санкционирани 300 возачи

1tv - 21.07.2019

Триесет и осум возачи ја пречекориле брзината во населено место, а откриени се и 108 останати прекршоци, во дел од акциските контроли за откривањ возачи под дејство на алкохол, за санкционирање прекршоци од возачи на мотории за контрола на брзина на ...

Речиси 300 возачи санкционирани во Скопје поради брзо возење и алкохол

Точка - 21.07.2019

Сообраќајната полиција во Скопје, почнувајќи од синоќа, спровела акциски контроли за откривање на возачи кои возат под дејство на алкохол, но и за санкционирање на прекршоци од мотоциклисти и за контрола на брзината на движење.

300 казни за брзо возење и алкохол во Скопје за два дена

AKO - 21.07.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциски контроли за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол, за санкционирање на прекршоци од возачи на мотори и за контрола ...

Во Скопје викендот се случиле 30 сообраќајки, повредени 17 лица

24Инфо - 22.07.2019

Шест лица се здобиле со потешки повреди, а 11 се полесно повредени во 13 од вкупно 30 сообраќајни незгоди што се случиле изминатиот викенд на подрачјето на Град Скопје. Повредени биле еден возач на мопед, еден возач, двајца сопатници на патнички ...

Во Скопје вчера санкционирани 300 возачи

MTM - 21.07.2019

Триесет и осум возачи ја пречекориле брзината во населено место, а откриени се и 108 останати прекршоци, во дел од акциските контроли за откривањ возачи под дејство на алкохол, за санкционирање прекршоци од возачи на мотории за контрола на брзина на ...

Речиси 300 возачи санкционирани во Скопје поради брзо возење и алкохол

Centar - 21.07.2019

Сообраќајната полиција во Скопје, почнувајќи од синоќа, спровела акциски контроли за откривање на возачи кои возат под дејство на алкохол, но и за санкционирање на прекршоци од мотоциклисти и за контрола на брзината на движење.

Во Скопје викендот се случиле 30 сообраќајки, повредени 17 лица

ММС - 22.07.2019

Шест лица се здобиле со потешки повреди, а 11 се полесно повредени во 13 од вкупно 30 сообраќајни незгоди што се случиле изминатиот викенд на подрачјето на Град Скопје. Повредени биле еден возач на мопед, еден возач, двајца сопатници на патнички ...

Во Скопје вчера санкционирани 300 возачи

Либертас - 21.07.2019

Триесет и осум возачи ја пречекориле брзината во населено место, а откриени се и 108 останати прекршоци, во дел од акциските контроли за откривањ возачи под дејство на алкохол, за санкционирање прекршоци од возачи на мотории за контрола на брзина на ...

Речиси 300 возачи санкционирани во Скопје поради брзо возење и алкохол

Алсат-М - 21.07.2019

Сообраќајната полиција во Скопје, почнувајќи од синоќа, спровела акциски контроли за откривање на возачи кои возат под дејство на алкохол, но и за санкционирање на прекршоци од мотоциклисти и за контрола на брзината на движење.

Скопски викенд: 17 повредени во 30 сообраќајки

Денешен - 22.07.2019

Шест лица се здобиле со потешки повреди, а 11 се полесно повредени во 13 од вкупно 30 сообраќајни незгоди што се случиле изминатиот викенд на подрачјето на Град Скопје. Повредени биле еден возач на мопед, еден возач, двајца сопатници на патнички ...

Во Скопје вчера санкционирани 300 возачи

ММС - 21.07.2019

Триесет и осум возачи ја пречекориле брзината во населено место, а откриени се и 108 останати прекршоци, во дел од акциските контроли за откривањ возачи под дејство на алкохол, за санкционирање прекршоци од возачи на мотории за контрола на брзина на ...

Близу 300 санкционирани возачи во Скопје: брзо возење, алкохол…

Опсервер - 21.07.2019

На 20/21.07.2019 Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциски контроли за откривање на возачи кои управуваат со возило под дејство на алкохол, за санкционирање на прекршоци од возачи на ...

Во Скопје викендот се случиле 30 сообраќајки, повредени 17 лица

Канал5 - 22.07.2019

Шест лица се здобиле со потешки повреди, а 11 се полесно повредени во 13 од вкупно 30 сообраќајни незгоди што се случиле изминатиот викенд на подрачјето на Град Скопје. Повредени биле еден возач на мопед, еден возач, двајца сопатници на патнички ...

Во Скопје вчера санкционирани 300 возачи

Канал5 - 21.07.2019

Триесет и осум возачи ја пречекориле брзината во населено место, а откриени се и 108 останати прекршоци. Во дел од акциските контроли за откривање возачи под дејство на алкохол, за санкционирање прекршоци од возачи на мотории за контрола на брзина ...

200 казни во Скопје: Брзо возење на возила, прекршоци на мотоциклисти

Сител - 22.07.2019

На 21.07.2019 Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциски контроли за санкционирање на прекршоци од возачи на мотори и за контрола на брзина на движење на моторни возила.

Во Скопје викендот се случиле 30 сообраќајки, повредени 17 лица

Бриф - 22.07.2019

Шест лица се здобиле со потешки повреди, а 11 се полесно повредени во 13 од вкупно 30 сообраќајни незгоди што се случиле изминатиот викенд на подрачјето на Град Скопје. Повредени биле еден возач на мопед, еден возач, двајца сопатници на патнички ...

Во Скопје вчера санкционирани 300 возачи

MakPress - 21.07.2019

Триесет и осум возачи ја пречекориле брзината во населено место, а откриени се и 108 останати прекршоци, во дел од акциските контроли за откривањ возачи под дејство на алкохол, за санкционирање прекршоци од возачи на мотории за контрола на брзина на ...

200 казни во Скопје: брзо возење на возила, прекршоци на мотоциклисти…

24Инфо - 22.07.2019

На 21.07.2019 Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциски контроли за санкционирање на прекршоци од возачи на мотори и за контрола на брзина на движење на моторни возила.

Во Скопје викендот се случиле 30 сообраќајки, повредени 17 лица

А1 On - 22.07.2019

Шест лица се здобиле со потешки повреди, а 11 се полесно повредени во 13 од вкупно 30 сообраќајни незгоди што се случиле изминатиот викенд на подрачјето на Град Скопје. Повредени биле еден возач на мопед, еден возач, двајца сопатници на патнички ...

Безмалку 100 скопјани казнети за брзо возење

+инфо - 22.07.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциски контроли за санкционирање на прекршоци од возачи на мотори и за контрола на брзина на движење на моторни возила, соопшти МВР.

Во Скопје викендот се случиле 30 сообраќајки, повредени 17 лица

MakPress - 22.07.2019

Шест лица се здобиле со потешки повреди, а 11 се полесно повредени во 13 од вкупно 30 сообраќајни незгоди што се случиле изминатиот викенд на подрачјето на Град Скопје. Повредени биле еден возач на мопед, еден возач, двајца сопатници на патнички ...

Полицијата во Скопје вчера казнила 200 возачи и мотоциклисти

Макфакс - 22.07.2019

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден казнила 200 возачи на автомобили и мотоциклисти за разни прекршоци. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во периодот од 20 до 24 часот, при контролата за прекршоци од возачи на мотори, ...

Полицијата казни 200 возачи во Скопје за еден ден

Скопје1 - 22.07.2019

Вчера Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциски контроли за санкционирање на прекршоци од возачи на мотори и за контрола на брзина на движење на моторни возила.

200 казни во Скопје: Брзо возење на возила, прекршоци на мотоциклисти…

Курир - 22.07.2019

На 21.07.2019 Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциски контроли за санкционирање на прекршоци од возачи на мотори и за контрола на брзина на движење на моторни возила.

Полицијата вчера казнила 200 возачи и мотоциклисти

Точка - 22.07.2019

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден казнила 200 возачи на автомобили и мотоциклисти за разни прекршоци. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во периодот од 20 до 24 часот, при контролата за прекршоци од возачи на мотори, ...

За 24 часа во Скопје казнети 200 возачи

Фокус - 22.07.2019

Околу 200 казни за сообраќајни прекршоци вчера напишала полиција во Скопје за брзо возење, прекршоци на мотоциклисти и други прекршоци. Како што соопшти МВР, вчера во периодот од 20 до 24 часот Одделението за безбедност на патниот сообраќај при ...

За 24 часа во Скопје казнети 200 возачи

Опсервер - 22.07.2019

Околу 200 казни за сообраќајни прекршоци вчера напишала полиција во Скопје за брзо возење, прекршоци на мотоциклисти и други прекршоци. Како што соопшти МВР, вчера во периодот од 20 до 24 часот Одделението за безбедност на патниот сообраќај при ...