TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Северна Кореја испрати балони со ѓубре до јужнокорејски градови

Слободен Печат - 29.05.2024

Северна Кореја пушти 90 балони со пропагандни летоци и ѓубре над две погранични провинции кои се дел од Јужна Кореја, што ги натера властите да ги предупредат жителите да останат во затворени простории и да не ги допираат белите балони и пластичните ...

Ким Џонг Ун: Северна Кореја никогаш нема да се откаже од програмата за вселенско извидување

МКД

Сеул го осуди обидот на Северна Кореја да лансира шпионски сателит

4NEWS

Северна Кореја неуспешно лансира шпионски сателит

Слободен Печат - 28.05.2024

Северна Кореја вчера се обиде да лансира нов воен извидувачки сателит, но обидот не успеа, а потегот беше осуден од Јужна Кореја, Јапонија и САД. Јужна Кореја објави видео за кое нејзината војска тврди дека го покажува неуспешниот обид за лансирање.

Северна Кореја неуспешно лансира шпионски сателит

Бизнис Вести

Северна Кореја неуспешно лансира сателит

24 Вести

Северна Кореја неуспешно лансира шпионски сателит

Курир

Северна Кореја се обиде да лансира нов шпионски сателит во Вселената, леталото експлодира за неколку минути

Макфакс

Северна Кореја се обиде да лансира нов шпионски сателит во Вселената, леталото експлодира за неколку минути

Опсервер

Северна Кореја неуспешно лансира шпионски сателит

Канал5

А1 On Кајгана 24Инфо Фокус Во Центар Точка Пулс24 МКД

Кина, Јужна Кореја и Јапонија го оживуваат дијалогот во Сеул

Глас на Америка - 27.05.2024

Високите лидери од Кина, Јужна Кореја и Јапонија ветија поголема „практична соработка“ околу областите на несогласување додека се состанаа во понеделникот во Сеул, оживувајќи го дијалогот на високо ниво за прв пат по речиси пет години.

Кина го поздравува „новиот почеток“ со Јужна Кореја и Јапонија

Нетпрес

По 4 години се сретнаа претставници на Кина, Јапонија и Јужна Кореја

МКД

Јужна Кореја, Јапонија и Кина ја потврдија важноста од денуклеаризација на Корејскиот Полуостров

CivilMedia - 27.05.2024

Јапонскиот премиер, Фумио Кишида изјави дека неговата земја, Јужна Кореја и Кина денеска за време на трилатералниот самит меѓу нив ја потврдија важноста на денуклеаризацијата на Северна Кореја.

Јужна Кореја, Јапонија и Кина ја потврдија важноста од денуклеаризација на Корејскиот Полуостров

Рацин

Јужна Кореја, Кина и Јапан забранија тестирање на нуклеарно оружје

Телма

Ј. Кореја, Јапонија и Кина ја потврдија важноста од денуклеаризација на Корејскиот Полуостров

Канал5

Јужна Кореја, Јапонија и Кина ја потврдија важноста од денуклеаризација на Корејскиот Полуостров

Zoom

Јужна Кореја, Јапонија и Кина се за денуклеаризација на Корејскиот Полуостров

Р.С.Европа

Јужна Кореја, Јапонија и Кина ја потврдија важноста од денуклеаризација на Корејскиот Полуостров

MakPress