TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа на Сиљановска – Давкова

Канал5 - 21.04.2019

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа на нивниот претседателски кандидат Гордана Сиљановаска –Давкова. Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ , Сиљановска – давкова се заблагодари на партијата , но и на граѓаните кои гласаа за неа.

Сиљановска – Давкова побара предвремени парламентарни избори

Мета - 21.04.2019

Кандидатката за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Сиљановска Давкова рече дека вечерашниот резултат со над 300.000 илјади освоени гласови покажува дека граѓаните се длабоко разочарани од власта.

Силјановска: Ако на моите се додадат гласовите на Река, приказната е јасна

Макфакс - 21.04.2019

Не сум човек кој потонува во триумфализам, знам дека допрва следи битката, но мислам дека ако ние добивме олкав број на гласови и ако на тие ги додадеме оние на Блерим Река како независен кандидат поддржан од две партии приказната е јасна – обајцата ...

Цело Скопје е вмровски град!

Република - 21.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски прогласи победа на ВМРО-ДПМНЕ и Гордана Силјановска Давкова, претседателски кандидат поддржан од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ. , рече Мицкоски. Цело Скопје е повторно вмровски победнички град.

Силјановска: Очекувам да влезам во втор круг, а ако не влезам ќе гласам за Река

Фокус - 21.04.2019

Претседателската кандидатка Гордана Силјановска Давкова по денешното гласање кажа дека очекува фер избори и дека очекува да влезе во вториот круг. -Ние треба да го докажеме демократскиот капацитет и со фер и демократски избори.

Силјановска Давкова: Се надевам дека ќе излеземе од транзицискиот лавиринт и ќе влеземе во демократска транзиција

24 Вести - 21.04.2019

Кандидатката за претседател од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Гордана Силјановска-Давкова денеска гласаше во основното училиште „Коле Неделковски“. За неа ова се посебни избори заради условот, бидејќи треба да го докажеме европскиот, реформски, ...

Силјановска: Кампањата се обидов да ја обојам женски, со знаење, со посветеност, со аргументи

Курир - 21.04.2019

Професорката Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Република Македонија, денес го оствари своето право на глас. По гласањето таа даде изјава за медиумите во која говореше за очекувањата од изборите и за текот на кампањата.

Гордана Силјановска-Давкова: Очекувам да влезам во вториот круг, доколку не влезам ќе гласам за Река

Вечер - 21.04.2019

Кандидатот за претседател од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Гордана Силјановска-Давкова денес гласаше во Основното училиште „Коле Неделковски“. Таа додаде дека се обидела кампањата да ја обои женски, со знаење, со посветеност, со аргументи, да докаже дека ...

Неготино, Македонски Брод, Велес, Штип гласаа за жена претседател

Република - 21.04.2019

Кисела Вода гласаше за кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова. Според податоците до кои дојде Република та,у е висока предноста за кандидатката поддржана од опозицијата.

(ВИДЕО) Давкова: Да го докажеме европскиот реформски капацитет

Алсат-М - 21.04.2019

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, по гласањето во ОУ, „Коле Неделковски“ рече дека на овие избори треба да го докажеме европскиот реформски капацитет изразувајќи надеж дека ќе се стави крај на транзицискиот период и ќе се почне ...

Партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ се собираат во штабот

Слободен Печат - 21.04.2019

Партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ се собираат во партискиот штаб во очекување на изборните резултати. Меѓу присутните се лидерот на партијата Христијан Мицкоски, кандидатката за претседател, Гордана Силјановска Давкова, Антонио Милошоски, Трајко ...

Силјановска: Ќе го поддржам Река доколку не поминам во вториот круг (ВИДЕО)

Слободен Печат - 21.04.2019

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова денеска гласаше во ОУ „Коле Неделковски“ во Дебар маало. Таа по гласањето изјави дека доколку не влезе во вториот круг, ќе гласа за кандидатот на Беса и Алијансата за Албанците Блерим ...

Силјановска: Кампањата се обидов да ја обојам женски, со знаење, со посветеност, со аргументи

Нетпрес - 21.04.2019

Професорката Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Република Македонија, денес го оствари своето право на глас. По гласањето таа даде изјава за медиумите во која говореше за очекувањата од изборите и за текот на ...

(ВИДЕО) Сиљановска: Ако на моите се додадат гласовите на Река, приказната е јасна

А1 On - 21.04.2019

Не сум човек кој потонува во триумфализам, знам дека допрва следи битката, но мислам дека ако ние добивме олкав број на гласови и ако на тие ги додадеме оние на Блерим Река како независен кандидат поддржан од две партии приказната е јасна – обајцата ...

Силјановска – Давкова: Кампањата се обидов да ја обојам женски, со знаење, со посветеност, со аргументи

Република - 21.04.2019

Кандидатот за претседател поддржан од ВМРО – ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова, по денешното гласање во ОУ „Коле Неделковски“ изјави дека на овие избори треба да го докажеме европскиот реформски капацитет изразувајќи надеж дека ќе се стави крај на ...

Силјановска: Се надевам дека ќе влеземе во демократска транзиција

Н.Македонија - 21.04.2019

Кандидатот за претседател од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Гордана Силјановска-Давкова денеска гласаше во Основното училиште „Коле Неделковски“. – Ова се посебни избори. Не зошто јас сум кандидатка и не зошто првпат жена има шанса да биде претседател на ...

Сиљановска: Ако не влезам во вториот круг, ќе гласам за Река

МКД - 21.04.2019

Гордана Сиљановска-Давкова, кандидатот за претседател од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата денес по искористеното демократско право за гласање изјави дека очекува да влезе во вториот круг, но нагласи дека доколку тоа не се случи, ќе гласа за Блерим Река, ...

(Видео) Силјановска-Давкова: Очекувам да влезам во вториот круг, ако не ќе гласам за Река

1tv - 21.04.2019

Кандидатот за претседател од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Гордана Силјановска-Давкова денеска гласаше во Основното училиште „Коле Неделковски“. – Ова се посебни избори. Не зошто јас сум кандидатка и не зошто првпат жена има шанса да биде претседател на ...

Силјановска: Ако не влезам во втор круг ќе гласам за Река

Press24 - 21.04.2019

Кандидатот за претседател од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Гордана Силјановска-Давкова денеска гласаше во Основното училиште „Коле Неделковски“. – Ова се посебни избори. Не зошто јас сум кандидатка и не зошто првпат жена има шанса да биде претседател на ...

(ВИДЕО) Силјановска-Давкова: Очекувам да влезам во вториот круг. Доколку се случи да не влезам ќе гласам за Река

Либертас - 21.04.2019

Кандидатот за претседател од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Гордана Силјановска-Давкова денеска гласаше во Основното училиште „Коле Неделковски“. – Ова се посебни избори. Не зошто јас сум кандидатка и не зошто првпат жена има шанса да биде претседател на ...

Силјановска: Треба да го докажеме европскиот реформски, демократски капацитет со фер и демократски избори

24Инфо - 21.04.2019

Претседателската кандидатка Гордана Силјановска Давкова по денешното гласање кажа дека очекува фер избори и дека очекува да влезе во вториот круг. -Ова се посебни избори, не затоа што јас сум кандидатка и не затоа што за првпат жена има шанса да ...

Силјановска: Кампањата се обидов да ја обојам женски, со знаење, со посветеност, со аргументи

Точка - 21.04.2019

Професорката Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Република Македонија, денес го оствари своето право на глас. По гласањето таа даде изјава за медиумите во која говореше за очекувањата од изборите и за текот на кампањата.

Силјановска: Ако не влезам во вториот круг ќе гласам за Река

+инфо - 21.04.2019

Претседателската кандидатка Гордана Силјановска Давкова по денешното гласање кажа дека очекува фер избори и дека очекува да влезе во вториот круг. -Ние треба да го докажеме демократскиот капацитет и со фер и демократски избори.

Силјановска: Кампањата се обидов да ја обојам женски, со знаење, со посветеност, со аргументи

Centar - 21.04.2019

Професорката Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Република Македонија, денес го оствари своето право на глас. По гласањето таа даде изјава за медиумите во која говореше за очекувањата од изборите и за текот на кампањата.

Силјановска: Треба да го докажеме европскиот реформски, демократски капацитет со фер и демократски избори

iPortal - 21.04.2019

Претседателската кандидатка Гордана Силјановска Давкова по денешното гласање кажа дека очекува фер избори и дека очекува да влезе во вториот круг. -Ова се посебни избори, не затоа што јас сум кандидатка и не затоа што за првпат жена има шанса да ...

Силјановска: Да го покажеме демократскиот капацитет со фер избори

MakPress - 21.04.2019

Кандидатот за претседател од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Гордана Силјановска-Давкова денеска гласаше во Основното училиште „Коле Неделковски“. – Ова се посебни избори. Не зошто јас сум кандидатка и не зошто првпат жена има шанса да биде претседател на ...

Силјановска Давкова: Очекувам да влезам во вториот круг, доколку се случи да не влезам ќе гласам за Река

Скопје1 - 21.04.2019

Професорката Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Република Македонија, денес го оствари своето право на глас. По гласањето таа даде изјава за медиумите во која говореше за очекувањата од изборите и за текот на кампањата.

Силјановска: Кампањата се обидов да ја обојам женски, со знаење, со посветеност, со аргументи

Скопје инфо - 21.04.2019

Професорката Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Република Македонија, денес го оствари своето право на глас. По гласањето таа даде изјава за медиумите во која говореше за очекувањата од изборите и за текот на кампањата.