TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Демократија“ од Бродски премиерно во Прилепскиот театар

Вечер - 20.03.2019

Прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“ утревечер од 20 часот премиерно ќе ја изведе претставата „Демократија“ од Јосиф Бродски во режија на Кирил Петрески, која е последна од минатогодишната програма на театарот, а беше пролонгирана од објективни ...

Премиера на „Демократија“ од Бродски на прилепската сцена

Н.Македонија - 20.03.2019

„Демократија!“ од рускиот поет, Нобеловец и добитник на Златниот венец на Струшките вечери на поезијата, Јосиф Бродски, во режија на Кирил Петрески е претставата што утревечер (четврток) од 20.00 часот премирно ќе биде изведена на сцената од ...

„Демократија“ од Бродски премиерно во Прилепскиот театар

Локално - 20.03.2019

Прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“ утревечер од 20 часот премиерно ќе ја изведе претставата „Демократија“ од Јосиф Бродски во режија на Кирил Петрески, која е последна од минатогодишната програма на театарот, а беше пролонгирана од објективни ...

Премиера на претставата „Демократија“ во прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“

МКД - 22.03.2019

Претставата „Демократија“ од рускиот поет, нобеловец и добитник на Златниот венец на Струшките вечери на поезијата, Јосиф Бродски, синоќа беше премиерно изведена во театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп, во режија на Кирил Петрески.

„Демократија“ од Бродски премиерно во Прилепскиот театар

А1 On - 20.03.2019

Прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“ утревечер од 20 часот премиерно ќе ја изведе претставата „Демократија“ од Јосиф Бродски во режија на Кирил Петрески, која е последна од минатогодишната програма на театарот, а беше пролонгирана од објективни ...

„Демократија“ од Бродски премиерно во Прилепскиот театар

Опсервер - 20.03.2019

Прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“ утревечер од 20 часот премиерно ќе ја изведе претставата „Демократија“ од Јосиф Бродски во режија на Кирил Петрески, која е последна од минатогодишната програма на театарот, а беше пролонгирана од објективни ...