TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѕвездите од серијата „Игра на тронови“ чекаат бебе

Канал5 - 27.09.2020

Парот се запознал во текот на снимањето на хит серијата „Игра на тронови“, а неодамна прославија две години брак. Тие се венчале во јуни во Шкотска во 2018. Актерката Роуз Лесли и нејзиниот сопруг Кит Харингтон наскоро ќе станат родители, го ...

Ѕвездите од серијата „Играта на тронови“ се подготвуваат за најважната улога

Фокус - 27.09.2020

Ѕвездите од серијата „Играта на тронови“, Роуз Леси и Кит Харингтон наскоро ќе станат родители, откако Лесни објави дека е бремена. Парот се запозна за време на снимањето на серијата, а неодамна ја прославија и нивната втора годишнина од бракот.

Sвездите Роузи Лесли и Кит Харингтон од серијата „Игра на тронови“ очекуваат бебе

Хаштаг - 27.09.2020

Ова ќе биде нивното прво заедничко дете Ѕвездите од најгледаната серија на HBO „Игра на Тронови“, Роузи Лесли и нејзиниот сопруг, продуцент и актер Кит Харингтон, потврдија дека очекуваат бебе.

(ФОТО) ОБЈАВИЛЕ СРЕЌНИ ВЕСТИ: Актерскиот пар од серијата „Игри на тронови“ чека бебе

Екран - 27.09.2020

Актерката Розли Лесли и нејзиниот сопруг, актерот и продуцент Кит Харингтон, кои се прославија со улогите во серијата „Игра на тронови“, објавија дека наскоро, по прв пат, ќе станат родители.

Ѕвездите на „Игра на тронови“ го чекаат првото дете

Курир - 27.09.2020

Ѕвездите на „Игра на тронови“ Кит Харингтон и Роуз Лесли го чекаат нивното прво дете. Триесет и тригодишната актерка потврди дека е бремена со фотографиите направени за интервјуто за британското издание на списанието „Мејк“.

Ѕвездите на „Игра на тронови“ го чекаат првото дете

+инфо - 28.09.2020

Ѕвездите на „Игра на тронови“ Кит Харингтон и Роуз Лесли го чекаат нивното прво дете. Триесет и тригодишната актерка потврди дека е бремена со фотографиите направени за интервјуто за британското издание на списанието „Мејк“.

Ѕвездите на „Игра на тронови“ Роуз Лесли и Кит Харингтон го чекаат првото дете

Сакам да кажам - 27.09.2020

Ѕвездите на „Игра на тронови“ Кит Харингтон и Роуз Лесли го чекаат нивното прво дете. Триесет и тригодишната актерка потврди дека е бремена со фотографиите направени за интервјуто за британското издание на списанието „Мејк“.