TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бибер и Гомез повторно раскинаа

Алсат-М - 13.03.2018

На разочарување на многу фанови, младите музички ѕвезди Селена Гомез и Џастин Бибер повторно ја раскинаа својата врска. Според американските медиуми, Селена Гомез и Џастин Бибер моментално се на “пауза”.

Мајката на Селена стави точка на музичката врска

Канал5 - 13.03.2018

Мајката на Селена Гомез е причина за прекинот на нејзината врска со Џастин Бибер . Музичката двојка повторно ја прекина својата турбулентна врска , но овој пат велат засекогаш . Селена се обидува да го поправи односто со совојата мајка , која не ја ...

Фановите разочарани, Џастин Бибер и Селена Гомез повторно раскинаа

+инфо - 13.03.2018

На големата љубов меѓу Селена Гомез (25) и Џастин Бибер (24) повторно и дојде крајот, пишуваат американските медиуми. Познатата двојка беше заедно од 2011 година, се забавуваа околу пет години, а во 2016-та се разделија.

Селена го оставила Бибер поради својата мајка

Локално - 13.03.2018

Селена Гомез и Џастин Бибер постојано гравитираат еден со друг, но нивната љубов станува сè повеќе и повеќе невозможна. И покрај канадските очајни обиди да докажe дека е добро момче, мајката на пејачката не го одобрува нивното следно зближување, а ...

Крај на големата љубов: Познатиот пар стави крај на својата љубовна врска?

Канал5 - 13.03.2018

На разочарување на бројните обожаватели, младите музички ѕвезди Селена Гомез и Џастин Бибер повторно ставија крај на својата љубовна врска. Според пишувањето на американските медиуми, Селена Гомез и Џастин Бибер во моментов се на пауза.

Изгледа ужасно: Џастин Бибер во јавност по раскинувањето со Селена Гомез

Хитпортал - 13.03.2018

Иако сите се надеваа дека врската на Селена Гомез и Џастин Бибер овој пат ќе потрае малку подолго, сепак двојката раскина по стоти пат. Извори блиски до парот велат дека финалната одлука ја донела пејачката под притисок од нејзината мајка која не ја ...

Раскинаа Селена и Џастин

Репортер - 13.03.2018

По неколку месеци врска, Џастин Бибер и Селена Гомез повторно раскинаа. Тие беа последен пат видени заедно на венчавката на таткото на Џастин. Таблоидите во Америка пишуваат дека причината за раскинувањето е мајката на Селена, Минди, која не го сака ...

Повторно раскинаа Џастин Бибер и Селена Гомез, колку ќе потрае овојпат?

Локално - 13.03.2018

На разочарување на многубројни обожаватели, младите музички ѕвезди Селена Гомез и Џастин Бибет, ја раскинаа врската. Тие почнаа да се забавуваат во 2011 година, а врската ја прекинаа во 2016 година.

Крај на романсата меѓу Селена Гомез и Џастин Бибер

Exclusive.mk - 12.03.2018

Веста дека се смириле Селена Гомез (25) и Џастин Бибер (24) кон крајот на минатата година одекна како бомба, а фановите беа воодушевени. Но, како што денеска пишуваат американските таблоиди, идиличната врска и љубов дојде крај, бидејќи парот ја ...

Мајка ѝ на Селена Гомез е крива, Џастин Бибер се запусти

Репортер - 13.03.2018

Иако сите се надеваа дека врската на Селена Гомез и Џастин Бибер овој пат ќе потрае малку подолго, сепак двојката раскина по стоти пат. Извори блиски до парот велат дека финалната одлука ја донела пејачката под притисок од нејзината мајка која не ја ...