TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од 21 јануари кафулињата и рестораните ќе добијат плус 3 часа работно време

Expres - 14.01.2021

Владата ќе донесе одлука за враќање на работното време на кафулињата и рестораните до 21 часот, соопшти денеска министерот Венко Филипче според кој епидемиолошката слика во земјава е стабилна, се намалува бројот на хоспитализирани пациенти во ...

Филипче: Од 21 јануари кафулињата ќе работат до 21 часот, ќе се разгледува барањето за до 23 часот

МКД

Од 21 јануари кафулињата ќе работат до 21 часот, ќе размислиме дали ќе дозволиме и до 23, рече Филипче

Сакам да кажам

Oд 21 јануари кафулињата и рестораните ќе работат до 21 часот

еМагазин

Од 21 јануари угостителите со работно време до 21 часот, ќе се разгледа и можноста до 23 часот

360 степени - 14.01.2021

Нема да се продолжи рестрикцијата за угостителите со која работното време во пресрет на новогодишните празници се скрати до 18 часот. Министерот за здравство, Венко Филипче денеска изјави дека од 21 јануари ќе се врати работното време до 21 часот, а ...

Филипче најави продолжено работно време за угостителството од 21 јануари

Слободен Печат

Филипче: Од 21. јануари се враќа стартото работно време на угостителските објекти до 21 часот

Локално

РАБОТНОТО ВРЕМЕ НЕМА ЕФЕКТ ВРЗ ЗДРАВЈЕТО: Угостителите велат - исцедени сме, бараат работењето да продолжи до 23 часот

Фактор

Кафулињата наскоро со работно време до 21 часот

Кумановски м.

Филипче: Од 21-ви јануари угостителските објекти ќе работат до 21:00, ќе се разгледува можноста за нивна работа и до 23:00 часот

Точка

Кафулињата наскоро ќе работат до 21 часот

Фокус

Нова ТВ Frontline ТВ21 Во Центар

Убави вести за угостителите: Од 21 јануари им се продолжува работното време

Скопје24 - 14.01.2021

Министерот за здравство Венко Филипче кажа дека од 21 јануари угостителските објекти повторно ќе може да работат до 21 часот. Тој посочи дека епидемиолошката слика во државава е стабилна и дека се намалува бројот на хоспитализации во болниците, ...

Филипче: На 21-ви јануари угостителските објекти ќе добијат дозвола за работа до 21:00, ќе се разгледува можноста за нивна работа и до 23:00

Алсат-М

Филипче најави разгледување на можноста угостителите да работат и до 23 часот

Н.Македонија

Филипче: Од 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21 часот

24Инфо

Филипче: На 21-ви јануари угостителските објекти ќе добијат дозвола за работа до 21:00, ќе се разгледува можноста за нивна работа и до 23:00

Бриф

Филипче: На 21-ви јануари угостителските објекти ќе добијат дозвола за работа до 21:00, ќе се разгледува можноста за нивна работа и до 23:00

Курир

Филипче: Угостителските објекти од 21 јануари ќе работат до 21 часот

Сител

Нетпрес Kumanovo News Press24 Скопје инфо Независен

Угостителите од 21 јануари ќе работат до 21 часот, ќе се разгледа можноста за работа и до 23 часот

CivilMedia - 14.01.2021

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека од 21 месецов ќе се врати работното време на угостителските објекти до 21 часот, а сите останати мерки остануваат во сила. Тој нагласи дека согласно со проценката на ситуацијата во текот на ...

СПРЕМАЈТЕ СЕ ЗА ЖУРКИ: Од 21 јануари локалите ќе работат до 21 часот, а може и до 23!

Вечер

Угостителите од 21 јануари ќе работат до 21 часот, ќе се разгледа можноста за работа и до 23 часот

Либертас

Угостителите од 21 јануари ќе работат до 21 часот, а може и до 23 часот

+инфо

Угостителите од 21 јануари ќе работат до 21 часот

Кајгана

Угостителите од 21 јануари ќе работат до 21 часот, ќе се разгледа можноста за работа и до 23 часот

Слободен Печат

Угостителите од 21 јануари ќе работат до 21 часот, ќе се разгледа можноста за работа и до 23 часот

Опсервер

Вечер Прес Република Денар

Од идниот четврток угостителите ќе работат до 21 часот

А1 On - 14.01.2021

Комисијата за заразни болести размислува да даде предлог за угостителските објекти да работат и до 23 часот навечер. Додека да се донесе конечната одлука, познато е само дека угостителите од идниот четврток ќе работат по старото скратено работно ...

Од 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21 часот

Макфакс

Од 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21 часот

Вечер

Од 21 јануари угостителските објекти ќе работат до 21 часот

MTM

Угостителите ќе работат до 21, а можно е и до 23 часот?

ММС - 14.01.2021

Рестриктивните мерки остануваат на сила, освен онаа мерка за работното време на угостителските објекти до 18 часот. Министерот за здравство Венко Филипче, денеска рече дека единствено нешто што ќе се случи како промена во рестриктивните мерки по 21 ...

Угостителите ќе работат до 21 часот

Скопје инфо

КАФУЛИЊАТА ОД 21. ЈАНУАРИ СИГУРНО ЌЕ РАБОТАТ ДО 21 ЧАСОТ: Ова е првата мерка што ќе се олабави по празниците

Фактор - 14.01.2021

Единствено нешто што ќе се случи во однос на рестриктивните мерки е тоа што сигурно на 21 јануари, односно следната недела, кафулињата, рестораните и останатите угостителски објеќти ќе работа до 21 часотр, истакна Министерот за здравство Венко ...

Се олабавуваат рестриктивните мерки – Филипче најави продолжување на работното време на кафичите

Centar