TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одбојкарите подготвени за завршницата на Европската Сребрена лига

Сител - 13.06.2018

Македонските одбојкари ги очекува голем предизвик на меѓународната сцена. Во петок и сабота во Скопје ќе се играат завршните натпревари од Европската Сребрена Лига, во кои црвено-жолтите ќе се обидат конечно да стигнат до првото место.

Љафтов: Треба да покажеме квалитет од претходните години

Спортклуб - 13.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација во петок во 20 часот го игра своето четврто полуфинале во Европската лига. Во претходните три дуели изминативе години Македонија се радуваше на победи. Во петок ривал ни е селекцијата на Хрватска.

Одбојкарите го сонуваат златото: Со срце да ја оствариме целта – победа во Сребрената лига!

Sport 1 - 13.06.2018

Македонската одбојкарска репрезентација по три неуспеси на завршните фајнлфор-турнири во Сребрената лига, сонува на свој терен конечно да стигне до златниот медал, без оглед што во групната фаза Македонија одигра далеку под очекувањата и загуби на ...

Во пресрет на Ф4: Одбојкарите со мислите против Хрватска, а во потсвеста им е златото

Екипа - 13.06.2018

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија се наоѓа пред финалниот испит за оваа сезона, учеството на Ф4 турнирот во Сребрената Европска лига кој ќе се одржи в петок и сабота во Скопје.

Македонија е фаворит против Хрватска, но...

SportMedia - 12.06.2018

* Иван Ранчиќ добро го познава македонскиот тим и има работено со повеќе наши одбојкари Селекторот на хрватската одбојкарска репрезентација Иван Ранчиќ во пресрет на мечот на неговиот тим со нашиот во полуфиналето на Ф4 турнирот на Сребрената ...