TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силно невреме ја погоди Кина, најмалку четворица загинати

Макфакс - 22.07.2019

Најмалку четворица планинари загинаа во силно невреме кое предизвика поплави во Кина. Група од 285 планинари од три туристички групи беа заробени откако започна силниот дожд, пренесува новинарската агенција Шинхуа.

Силно невреме ја погоди Кина, најмалку четворица загинати

Н.Македонија - 22.07.2019

Најмалку четворица планинари загинаа во силно невреме кое предизвика поплави во Кина. Група од 285 планинари од три туристички групи биле заробени откако започнал силен дожд во гратчето Гаоху, пренесува новинарската агенција Шинхуа.

Големо невреме во Кина: Најмалку четворица загинати

Слободен Печат - 22.07.2019

Невремето резултираше со поплави во гратчето Гаоху, каде загинаа четворицата планинари. Силно невреме кое предизвикало и големи поплави ја зафати Кина, а според пишувањата на тамошните медиуми, најмалку четворица планинари загинале.