TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што носат светски славните ѕвезди по дома

Хаштаг - 08.04.2020

Ако се борите со вашата „онлајн настава“ или „работа од дома“ гардероба, тогаш не барајте и не очајувајте повеќе, затоа што и нашите омилени ѕвезди носат удобни алишта по дома. Од несериозниот жолт кардиган на Бела Хадид до сивиот комплет на Селена ...

Пејачката Селена Гомез призна дека има психичко пореметување (ВИДЕО)

Канал5 - 07.04.2020

Пејачката и актерка Селена Гомез се појави како гостинка оваа седмица во Bright Minded во живо кај Мајли Сајрус. Гомез призна дека страда од ментално заболување, поточно биполарно нарушување.

Селена Гомез страда од биполарно нарушување

Репортер - 07.04.2020

Пејачката и глумица Селена Гомес откри дека ѝ е дијагностицирано биполарно нарушување. Таа зборуваше за нејзината дијагноза за време на 20-минутниот разговор со Мајли Сајрус на „Инстаграм“.

Храбар потег: Селена проговори за својата болест

Хаштаг - 07.04.2020

Мајли Сајрус веќе неколку недели секојдневно води емисија преку Инста live, каде разговара со многу познати пријатели. Само некои од познатите личности со кои разговараше досега се Деми Ловато, Емили Осмент, Хилари Даф, а кај неа душата си ја отвори ...

(ВИДЕО) Селена Гомез открила дека боледува од биполарно растројство

iPortal - 07.04.2020

Во разговор со Мајли Сајрус, пејачката и актерка Селена Гомез рекла дека конечно дознала што е причината за нејзините повеќегодишни проблеми, пишува “Daily Mail”. Во отворениот разговор за своето ментално здравје, Селена признала дека ѝ било ...

Што носат светски славните ѕвезди по дома

Женски магазин - 09.04.2020

Ако се борите со вашата „онлајн настава“ или „работа од дома“ гардероба, тогаш не барајте и не очајувајте повеќе, затоа што и нашите омилени ѕвезди носат удобни алишта по дома. Од несериозниот жолт кардиган на Бела Хадид до сивиот комплет на Селена ...