TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одложено судењето за дедото на Тамара, предметот е во Апелација

24 Вести - 14.02.2018

Судењето за дедото на Тамара, Љупчо Стојановски кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров денеска беше одложено. Како што соопшти судијката Софија Лаличиќ предметот се наоѓа во Апелациониот суд поради жалба ...

Одложено судењето за дедото на Тамара

Макфакс - 14.02.2018

Судењето за дедото на Тамара, Љупчо Стојановски, е одложено за следната среда. Предметот по жалба се наоѓа во Апелациониот суд. Стојановски на 1 јуни минатата година пукаше во поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров.

Ексминистерот Тодоров и дедото на Тамара од Велес денеска во суд

еМагазин - 14.02.2018

Ново судско рочиште за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров треба да се одржи денеска во Кривичниот суд.

Одложено судењето на дедото на Тамара, се чека Апелација за притворот

Нова ТВ - 14.02.2018

Судењето за дедото на Тамара, Љупчо Стојановски кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров денеска беше одложено. Како што соопшти судијката Софија Лаличиќ предметот се наоѓа во Апелациониот суд поради жалба ...

Никола Тодоров и дедото на Тамара од Велес денеска во суд, ќе се разгледуваат психијатриските вештачења

Вечер - 14.02.2018

Во кривичниот суд за денеска е закажано судење против Љупчо Стојановски, дедо на починатата Тамара од Велес, кој на 1 јуни минатата година пукаше во поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров.

Ексминистерот Тодоров и дедото на Тамара од Велес денеска во суд

Локално - 14.02.2018

Ново судско рочиште за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров треба да се одржи денеска во Кривичниот суд.

Одложено судењето за обидот за убиство врз Тодоров

Нетпрес - 14.02.2018

Судењето за дедото на Тамара, Љупчо Стојановски кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров денеска беше одложено. Како што соопшти судијката Софија Лаличиќ предметот се наоѓа во Апелациониот суд поради жалба ...

Одложено судењето за дедото на Тамара

Кајгана - 14.02.2018

Судењето за дедото на Тамара, Љупчо Стојановски, е одложено за следната среда. Предметот по жалба се наоѓа во Апелациониот суд. Стојановски на 1 јуни минатата година пукаше во поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров.

Ексминистерот Тодоров и дедото на Тамара од Велес денеска во суд

Канал5 - 14.02.2018

Ново судско рочиште за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров треба да се одржи денеска во Кривичниот суд.

Одложено судењето за дедото на Тамара

Телма - 14.02.2018

Судењето за дедото на малата Тамара, Љупчо Стојановски кој е обвинет за обид за убиство на поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров, е одложено за 21-ви февруари. Како што соопшти судијката Софија Лаличиќ предметот се наоѓа во Апелациониот ...

Одложено судењето за дедото на Тамара

Вечер - 14.02.2018

Судењето за дедото на Тамара, Љупчо Стојановски, е одложено за следната среда. Предметот по жалба се наоѓа во Апелациониот суд. Стојановски на 1 јуни минатата година пукаше во поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров.

Ексминистерот Тодоров и дедото на Тамара од Велес денеска во суд...

Н.Македонија - 14.02.2018

Ексминистерот Тодоров и дедото на Тамара од Велес денеска во суд Ново судско рочиште за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров треба да се одржи ...

Одложено судењето за дедото на Тамара

А1 On - 14.02.2018

Судењето за дедото на Тамара, Љупчо Стојановски, е одложено за следната среда. Предметот по жалба се наоѓа во Апелациониот суд. Стојановски на 1 јуни минатата година пукаше во поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров.

Одложено судењето за дедото на Тамара

Press24 - 14.02.2018

Новото судско рочиште за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров, е одложено за следната среда.

Одложено судењето за дедото на Тамара

МК News - 14.02.2018

Судењето за дедото на Тамара, Љупчо Стојановски, е одложено за следната среда. Предметот по жалба се наоѓа во Апелациониот суд. Стојановски на 1 јуни минатата година пукаше во поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров.

Тодоров и дедото на Тамара денеска на суд: Ќе се утврдува Стојановски бил пресметлив

Република - 14.02.2018

Ново судско рочиште за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров треба да се одржи денеска во Кривичниот суд.

Одложено судењето за дедото на Тамара

Локално - 14.02.2018

Судењето за дедото на Тамара, Љупчо Стојановски, е одложено за следната среда. Предметот по жалба се наоѓа во Апелациониот суд. Стојановски на 1 јуни минатата година пукаше во поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров.

Ексминистерот Тодоров и дедото на Тамара од Велес денеска во суд

CivilMedia - 14.02.2018

Ново судско рочиште за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров треба да се одржи денеска во Кривичниот суд.

Одложено судењето за дедото на Тамара!

Таратур - 14.02.2018

Љупчо Стојановски или познат како дедото на Тамара, беше денес на суд, но судењето е одложено за следната среда. Стојановски на 1 јуни минатата година пукаше во поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров.

Ново рочиште: Ќе се утврдува дали напаѓачот на Тодоров бил пресметлив

Нова ТВ - 14.02.2018

Ново судско рочиште за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров треба да се одржи денеска во Кривичниот суд.

Одложено судењето за дедото на Тамара

Точка - 14.02.2018

Судењето за дедото на Тамара, Љупчо Стојановски, е одложено за следната среда. Предметот по жалба се наоѓа во Апелациониот суд. Стојановски на 1 јуни минатата година пукаше во поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров.

Ексминистерот Тодоров и дедото на Тамара од Велес денеска во суд

Телма - 14.02.2018

Ново судско рочиште за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров треба да се одржи денеска во Кривичниот суд.

Ексминистерот Тодоров и дедото на Тамара од Велес денеска во суд

24 Вести - 14.02.2018

Ново судско рочиште за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство. Стојановски на 1 јуни минатата година пукаше во поранешниот министер за здравство, Никола ...

Ексминистерот Тодоров и дедото на Тамара од Велес денеска во суд

А1 On - 14.02.2018

Ново судско рочиште за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров треба да се одржи денеска во Кривичниот суд.

Никола Тодоров и дедото на Тамара од Велес денеска во суд

+инфо - 14.02.2018

Треба да бидат приложени нови психијатриски вештачења од ЈЗУ „Психијатриска болница – Скопје“ за да се утврди дали обвинетиот бил пресметлив. Ново судско рочиште за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за ...

Тодоров и дедото на Тамара од Велес денеска во суд

Курир - 14.02.2018

Ново судско рочиште за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров треба да се одржи денеска во Кривичниот суд.

Софија Лаличиќ денеска повторно ќе му суди на дедото на Тамара, кој е обвинет за обид за убиство на Тодоров

Фокус - 14.02.2018

Денеска почнува ново судско рочиште, во кое му се суди на дедото на Тамара, Љупчо Стојановски кој пукаше во екс министерот за здравство Никола Тодоров. Пред Судот треба да бидат приложени нови психијатриски вештачења од ЈЗУ „Психијатриска болница – ...

Одложено судењето за дедото на Тамара, презакажано е за 21 февруари

ТВ21 - 14.02.2018

Одложено судењто за дедото на Тамара, Љупчо Стојановски, кој на 1 јуни минатата година со пукаше кон поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Стојановски се товари за две кривични дела – обид за убиство и недозволено изработување, држење и ...

Ексминистерот Тодоров и дедото на Тамара од Велес денеска во суд

Либертас - 14.02.2018

Ново судско рочиште за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров треба да се одржи денеска во Кривичниот суд.

Ексминистерот Тодоров и дедото на Тамара од Велес денеска во суд

Алсат-М - 14.02.2018

Ново судско рочиште за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров треба да се одржи денеска во Кривичниот суд.

Ексминистерот Тодоров и дедото на Тамара од Велес денеска во суд

Слободен Печат - 14.02.2018

Ново судско рочиште за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров треба да се одржи денеска во Кривичниот суд.

Никола Тодоров и дедото на Тамара од Велес денеска во суд

МК News - 14.02.2018

Ново судско рочиште за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров треба да се одржи денеска во Кривичниот суд.

Одложено рочиштето за случајот со дедото на Тамара

Сител - 14.02.2018

Одложено е рочиштето за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Рочиштето е одложено за следната среда, бидејќи предметот се наоѓа во ...

Одложено рочиштето за случајот со дедото на Тамара

+инфо - 14.02.2018

Рочиштето е одложено за следната среда, бидејќи предметот се наоѓа во Апелацискиот суд поради жалба на одбраната на притворот на обвинетиот. Одложено е рочиштето за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за ...

Одложено рочиштето за случајот со дедото на Тамара...

Н.Македонија - 14.02.2018

Одложено рочиштето за случајот со дедото на Тамара Одложено е рочиштето за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров.

Одложено рочиштето за обидот за убиство на Тодоров

Република - 14.02.2018

Одложено е рочиштето за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Рочиштето е одложено за следната среда, бидејќи предметот се наоѓа во ...

Одложено рочиштето за случајот со дедото на Тамара

Канал5 - 14.02.2018

Одложено е рочиштето за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Рочиштето е одложено за следната среда, бидејќи предметот се наоѓа во ...

Одложено рочиштето за случајот со дедото на Тамара

Либертас - 14.02.2018

Одложено е рочиштето за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, кој се товари за обид за убиство на поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Рочиштето е одложено за следната среда, бидејќи предметот се наоѓа во ...

Одложено е рочиштето за дедото на Тамара, Апелација одлучува за неговиот притвор

Фокус - 14.02.2018

Одложено е рочиштето за случајот со дедото на Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, бидејќи предметот се наоѓа во Апелациониот суд поради жалба на одбраната на притворот на обвинетиот. Пред Судот денеска требаше да бидат приложени нови психијатриски ...