TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Грција и Турција самите нека си ги решат проблемите, рече Столтенберг

Макфакс - 16.04.2018

Генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг изјави дека лидерите на Турција и Грција треба самите да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меѓу нив, бидејќи тоа не е работа на НАТО.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

+инфо - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грација треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Продолжуваме да им помагаме на Македонија, БиХ и Грузија да влезат во НАТО

Р.С.Европа - 15.04.2018

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во интервју за турската новинска агенција Анадолија изјави дека вратата на Алијансата е отворена за нови членки, за што најдобар доказ е ланскиот прием на Црна Гора.

Столтенберг оди во Анкара за да разговара за Сирија со Ердоган

Локално - 15.04.2018

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ќе оствари средби со турскиот претседател Реџеп Ердоган , информираат ги светските агенции. Разговорите меѓу двете земји главно ќе се однесуваат на ситуацијата во Сирија.

Столтенберг: НАТО го поддржа нападот на Сирија

Макфакс - 14.04.2018

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ја поддржал воената акција на САД, Велика Британија и Франција против сиријскиот режим, оценувајќи дека тоа ќе ја намали способноста за натамошни напади со хемиско оружје врз сиријскиот народ.

Столтенберг: Среќен сум што Грција и Турција ќе ги решаваат проблемите

Фактор - 15.04.2018

Генералниот секретар на НАТО е задоволен и среќен што Грција и Турција ќе ги решаваат проблемите преку дијалог, а при тоа Алијансата нема да се меша во нивните меѓусебни односи, освен што ќе понуди целосна поддршка за процесите.

Столтенберг: НАТО го поддржа нападот на Сирија

Точка - 14.04.2018

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ја поддржал воената акција на САД, Велика Британија и Франција против сиријскиот режим, оценувајќи дека тоа ќе ја намали способноста за натамошни напади со хемиско оружје врз сиријскиот народ.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

еМагазин - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грација треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

Сител - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грција треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

Стандард - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грација треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

А1 On - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грација треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

Република - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грација треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

Локално - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грација треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

Алсат-М - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грација треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

Курир - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грација треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Тензиите меѓу Турција и Грција не се работа на НАТО

Либертас - 15.04.2018

Лидерите на Турција и Грација треба сами да ги решат прашањата што предизвикуваат тензии во односите меу двете земји, бидејќи тоа не е работа на НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.