TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Санчо дефинитивно си заминува од Борусија Дортмунд: Четири тима заинтересирани за фудбалерот

СуперСпорт - 14.11.2019

Младиот англиски репрезентативец, Џејдон Санчо дефинитивно ќе си замине од редовите на Борусија Дортмунд следното лето. Имено, „Дејли Мејл“ пишува дека 19 годишниот фудбалер се одлучил за нов предизвик во кариерата и ќе им посочел на „милионерите“ ...

Борусија Дортмунд ги кани екипите да лицитираат за Санчо

Слободен Печат - 14.11.2019

Најголемите екипи со нетрпение го очекуваа епилогот од кавгата на релација фудбалер - тренер и управа. Џејдон Санчо, младата англиска фудбалска ѕвезда сезонава не ги прикажува игрите од минатата сезона кога ја залуде цела Европа.

Реал со 116 милиони евра тргнува по Санчо

Курир - 14.11.2019

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо може да го напушти клубот, бидејќи Реал Мадрид е подготвен да понуди за него 116 милиони евра, пренесе „Дејли мејл“. Фудбалерот не е задоволен од својата позиција во клубот.

Мадрид: Реал подготви 116 милиони евра за Санчо

Денешен - 14.11.2019

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо може да го напушти клубот, бидејќи Реал Мадрид е подготвен да понуди за него 116 милиони евра, пренесе „Дејли мејл“. Фудбалерот не е задоволен од својата позиција во клубот.

Реал со 116 милиони евра тргнува по Санчо

Опсервер - 14.11.2019

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо може да го напушти клубот, бидејќи Реал Мадрид е подготвен да понуди за него 116 милиони евра, пренесе „Дејли мејл“. Фудбалерот не е задоволен од својата позиција во клубот.

Реал со 116 милиони евра тргнува по Санчо

MakPress - 14.11.2019

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо може да го напушти клубот, бидејќи Реал Мадрид е подготвен да понуди за него 116 милиони евра, пренесе „Дејли мејл“. Фудбалерот не е задоволен од својата позиција во клубот.

Реал со 116 милиони евра тргнува по Санчо

А1 On - 14.11.2019

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо може да го напушти клубот, бидејќи Реал Мадрид е подготвен да понуди за него 116 милиони евра, пренесе „Дејли мејл“. Фудбалерот не е задоволен од својата позиција во клубот.

Реал (М) со рекордна понуда за Санчо

Вечер Прес - 14.11.2019

Играчот за врска од редовите на Борусија од Дортмунд, Џејдон Санчо може да го напушти клубот, бидејќи Реал (М) е подготвен да понуди за него 116 милиони евра, пренесе „Дејли мејл“. Фудбалерот не е задоволен од својата позиција во клубот.

Реал со 116 милиони евра тргнува по Санчо

ММС - 14.11.2019

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо може да го напушти клубот, бидејќи Реал Мадрид е подготвен да понуди за него 116 милиони евра, пренесе „Дејли мејл“. Фудбалерот не е задоволен од својата позиција во клубот.

Реал со 116 милиони евра тргнува по Санчо, гигантите ја следат ситуацијата

Sport 1 - 14.11.2019

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо може да го напушти клубот, бидејќи екипата на Реал Мадрид е подготвена да понуди за него вртоглави 116 милиони евра, пренесува „Дејли мејл“. Фудбалерот не е задоволен од својата позиција во клубот.