TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Ковачевски раскажа за жешката ноќ, кога седеле со Стево и требало да се гласа францускиот предлог

Скопје1 - 02.04.2024

Премиерот Димитар Ковачевски раскажа зошто го поддржува Стево Пендаровски за нов мандат. Посочи дека тоа било кога требало да се прифати францускиот предлог, со кој, Бугарите треба да се вметнат во Уставот, тој застанал рамо до рамо со него.

Ковачевски: Пендаровски во тешките моменти ми кажа – „друже, знам дека те чека пекол, но нема да те оставам сам“

ТВ21

Ковачевски: Пендаровски покажа лидерство за европската иднина на државата

Слободен Печат

Ковачевски: Пендаровски покажа лидерство за европската иднина на државата

Локално

Ковачевски: Пендаровски покажа лидерство за европската иднина на државата

Бриф

КОВАЧЕВСКИ: Победата почнува со нашиот претседател, Стево Пендаровски!

Денешен

Ковачевски: Победата почнува со нашиот претседател, Стево Пендаровски!

А1 On

Макфакс Frontline Centar Канал5 Вести плус Курир Опсервер +инфо

Ковачевски: Победата почнува со нашиот претседател, Стево Пендаровски

Бриф - 02.04.2024

Победата почнува тука и победата почнува со нашиот претседател, Стево Пендаровски, рече на почетокот на својот говор, претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски на вечерашната конвенција на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски.

Ковачевски: Нема откажување додека Европа не ја донесеме во Македонија

Бриф

Ковачевски: Победата почнува со нашиот претседател, Стево Пендаровски

Centar

Ковачевски: Нема откажување додека Европа не ја донесеме во Македонија

Вести плус

Ковачевски: Победата почнува со нашиот претседател, Стево Пендаровски

Вести плус

Ковачевски: Нема откажување додека Европа не ја донесеме во Македонија

Centar

Ковачевски: Победата почнува со нашиот претседател, Стево Пендаровски

Press24

24Инфо Канал5 Тера Скопје1 24Инфо Рацин Макфакс Опсервер

Политичари и државни функционери со збркан политички компас

Н.Македонија - 02.04.2024

Со помината одредена временска дистанца од некој настан, изјава или поведение, политичарите, вклучувајќи ги и носителите на јавната власт (особено во пресрет на избори), одеднаш стануваат свесни дека со одредени свои изјави или постапки ја довеле ...

Пендаровски: Разочарен сум! ЕУ нема голем фокус на регионот. Бугарија од нас го бара невозможното

МКД

Пендаровски разочаран од клучните земји во ЕУ

Независен

Пендаровски: Што помалку ЕУ на Балканот, толку повеќе присутна е Русија

ТВ21

Пендаровски: Разочаран сум од ЕУ и од поедини држави, 80% од Македонците би кажале дека не сакаат во ЕУ под сегашните услови

ТВ21

Пендаровски: ЕУ нема голем фокус кон Балканот што ја отвори вратата за руското влијание

Локално

Пендаровски разочаран од ЕУ и од поедини држави: 80% од Македонците би кажале дека не сакаат во ЕУ под сегашните услови

4NEWS

Фокус Денешен

Ковачевски: Очекувам демократски избори исто како и претходните

Канал5 - 01.04.2024

Изборните листи на СДСМ до Државната изборна комисија ќе бидат поднесени во текот на денешниот ден – вели лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски кој изрази и уверување дека изборниот процес ќе помине во најдобар ...

Ковачевски: Очекувам демократски избори и победа на Пендаровски и Коалицијата „За европска иднина“

Zoom

Ковачевски: Очекувам демократски избори и победа на Пендаровски и коалицијата „За европска иднина“

Фокус

Ковачевски: Очекувам демократски избори и победа на Пендаровски и Коалицијата „За европска иднина“

Бриф

Ковачевски: Очекувам демократски избори и победа на Пендаровски и Коалицијата „За европска иднина“

MakPress

Ковачевски: Очекувам демократски избори и победа на Пендаровски и коалицијата „За европска иднина“

24Инфо

Ковачевски очекува демократски избори и победа на Пендаровски и СДСМ

Независен