TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трик за брз раст на косата

ТВ21 - 08.04.2021

Ако сакате вашата коса да расте побрзо, да биде поздрава, експертите велат дека прво мора да го „ѕирнете“ и да го проверите скалпот. Многумина од нас го игнорираат, што е логично, тоа е дел од косата и не го гледаме освен ако не се појави проблем ...

Марокански ефект во нега на КОСАТА… на 3 начина!

Убавина и Здравје - 07.04.2021

Сигурно користите некое масло (веројатно арганово) за нега на косата или познавате многу жени што редовно го употребуваат. Еве три начина да извлечете уште поголема полза од маслениот препарат, како и неколку совети да почнете да го користите ...