TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Љубовната приказна зад солзите: Зошто принцезата Шарлин е „најтажната принцеза на светот“?

Слободен Печат - 25.11.2021

Таа е неверојатна поранешна олимписка пливачка, а тој син на холивудската икона Грејс Кели, роден во кралско семејство – на хартија, бракот на Шарлин Витсток и принцот Алберт од Монако беше потенцијал за љубовна приказна од бајките.

Фотографии што го растажија целиот свет: Принцот Жак од Монако не се одвојува од својата помала сестра!

Убавина и Здравје - 25.11.2021

Откако со другите деца, но и со татко им принцот Алберт, засадиле јужноафриканско дрво во чест на нивната мајка, принцезата Шарлин, која моментално е хоспитализирана поради здравствени проблеми, 6-годишниот принц Жак нежно ја прегрнал својата сестра ...

(ФОТО) ФОТОГРАФИИ КОИ ГО РАСТАЖАЛЕ ЦЕЛИОТ СВЕТ: Принцот Жак од Монако не се одвојува од помалата сестра!

Екран - 25.11.2021

Откако засадиле јужноафриканско дрво со другите деца, но и со нивниот татко, принцот Алберт, во чест на нивната мајка, принцезата Шарлин, која моментално е хоспитализирана поради здравствени проблеми, шестгодишниот принц Жак нежно ја прегрна својата ...

„Не знаеме зошто палатата молчи, таа беше на раб на смртта“: Мистеријата за најтажната принцеза на светот доби уште ...

Точка - 25.11.2021

Пријателите на принцезата Шарлин проговориле за нејзината состојба и откриле непознати детали за тоа откако било откриено дека неодамна таа била примена во установа за лекување надвор од Монако.