TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Случајот е чувствителен, ЈО работи на тоа“ – Дали, зошто и кој го сменил исказот на 11-годишното девојче во полиција?

ТВ21 - 08.04.2020

Случајот со силувањето на 11 годишното девојче за кој за прв пат известивме вчера, пријавен е во СВР Куманово. Го обезбедивме записникот од исказот, а информациите кои се запишани таму, се такви како беше известено вчера во сторијата на ТВ21.

Реакции по сторијата на ТВ21 – психолошка помош за малолетничката, под истрага полициските службеници

ТВ21 - 08.04.2020

Сторијата на ТВ21 за случајот со силуваното 11 годишно девојче предизвика реакции и ги размрда надлежните институции. Некои вината ја префрлаат на родителите, а некои ја обвинуваат полицијата бидејќи осомничениот е се уште на слобода.

МВР за случајот со силуваното девојче: Доставено известување до ОЈО Куманово, постапува и Внатрешна контрола

Либертас - 08.04.2020

„Во СВР Куманово е пријавен овој случај и полициските службеници постапувале во координација со јавното обвинителство со цел негово расчистување. За целиот случај до ОЈО Куманово е доставено известување на 13.02.2020 за понатамошна постапка“, велат ...

Петровска за случајот со силуваното 11-годишно девојче: Не смееме да дозволиме оние болни умови да останат неказнети

Либертас - 08.04.2020

Дополнителната заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска преку Фејсбук реагираше за сторијата на ТВ21 , дека 11-годишно девојче било силувано од 19-годишен братучед, и дека полицајци ја уценувале да ја повлече изјавата.

СКАНДАЛОЗНО: Силувано 11-годишно девојче, тврдат дека тоа го сторил нејзиниот 19-годишен братучед?!

ТВ21 - 07.04.2020

Пред 3 недели и беше роденден, наполни 11 години. Но роденденот го поминала плачејќи поради траумите, како што вели таа, од силувањето од 19 годишен братучед. Малолетничката: Имам 11 години. . .

(ВИДЕО) Тв21: 11-годишно девојче било силувано од 19-годишен братучед. Полицајци ја уценувале да ја повлече изјавата

Либертас - 07.04.2020

11 годишно девојче било силувана во текот на една година од нејзиниот прв братучед (19 годишен)кој бил пријавен на 03.02.2020.Според изјава на нејзината мајка за ТВ21 полицајците ја отстраниле мајка и од просторијата кога зборувале со девојчето нмо ...

(ВИДЕО) Тв21: 11-годишно девојче било силувано од 19-годишен братучед. Полицајци ја уценувале да ја повлече изјавата

Курир - 07.04.2020

11 годишно девојче било силувана во текот на една година од нејзиниот прв братучед (19 годишен)кој бил пријавен на 03.02.2020.Според изјава на нејзината мајка за ТВ21 полицајците ја отстраниле мајка и од просторијата кога зборувале со девојчето нмо ...

СКАНДАЛОЗНО: Силувано 11-годишно девојче, тврдат дека тоа го сторил нејзиниот 19-годишен братучед?!

24Инфо - 07.04.2020

Пред 3 недели и беше роденден, наполни 11 години. Но роденденот го поминала плачејќи поради траумите, како што вели таа, од силувањето од 19 годишен братучед. Малолетничката: Имам 11 години. . .

Единаесетгодишно девојче цела година било силувано од 19-годишниот братучед: Полицајци ја уценувале да ја повлече ...

Press24 - 08.04.2020

11 годишно девојче било силувана во текот на една година од нејзиниот прв братучед (19 годишен)кој бил пријавен на 03.02.2020.Според изјава на нејзината мајка за ТВ21 полицајците ја отстраниле мајка и од просторијата кога зборувале со девојчето нмо ...

Единаесетгодишно девојче цела година било силувано од 19-годишниот братучед

Република - 08.04.2020

Единаесетгодишно девојче било силувана во текот на една година од нејзиниот прв братучед (19 годишен)кој бил пријавен на 03.02.2020. Според изјава на нејзината мајка за ТВ21 полицајците ја отстраниле мајка и од просторијата кога зборувале со ...

Морбидно: Единаесетгодишно девојче цела година било силувано од 19-годишниот братучед

Скопје инфо - 08.04.2020

Единаесетгодишно девојче било силувана во текот на една година од нејзиниот прв братучед (19 годишен)кој бил пријавен на 03.02.2020. Според изјава на нејзината мајка за ТВ21 полицајците ја отстраниле мајка и од просторијата кога зборувале со ...