TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тричковски избран за најдобар фудбалер во Кипар

А1 On - 16.05.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Иван Тричковски беше прогласен за најдобар фудбалер во Кипар за актуелната сезона, по гласањето на фудбалските тренери во елитната лига во земјата. Популарниот Тричко имаше одлична сезона во дресот на АЕК ...

Тричковски е најдобриот фудбалер што игра на Кипар

Сител - 16.05.2019

Македонскиот интернационалец Иван Тричковски ќе ја добие наградата фудбалер на годината во првенството на Кипар. Во Италија Лацио освои титула во националниот куп. Одлична сезона во дресот на АЕК Ларнака за македонскиот репрезентативец Иван ...

Тричковски е најдобар фудбалер во Кипар!

СуперСпорт - 16.05.2019

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски, кој настапува за АЕК Ларнака во кипарскиот шампион доби големо признание, откако беше избран за најдобар фудбалер. Македонскиот напаѓач доби најмногу гласови од тренерите во кипарската лига, па во ...

Иван Тричковски избран за најдобар фудбалер во Кипар

МКД - 16.05.2019

Македонскиот репрезентативец, Иван Тричковски ја доби наградата за најдобар фудбалер на сезоната во Кипар според гласовите на тренерите од таа земја. Тричко имаше фантастична сезона, и покрај повредите поради кои испушташе мечеви, даде 24 голови на ...

Големо признание за Македонецот: Тричковски е избран за играч на сезоната во Кипар!

Дерби - 16.05.2019

Македонскиот напаѓач и член на АЕК Ларнака, Иван Тричковски е избран за играч на сезоната во Кипар. Нашиот фудбалер доби најмногу гласови од тренерите во најсилната кипарска лига, па во понеделник на свечена церемонија која ќе се одржи во Никозија ...

Иван Тричковски избран за фудбалер на сезоната во Кипар!

Спортски - 16.05.2019

Репрезентативецот на Македонија, Иван Тричковски е избран за играч на сезоната во Кипар и тоа во изборот од страна на тренерите и најсилната кипарска конкуренција. Тричковски оваа сезона беше стрелец на 24 голови на 39 натпревари.

Тричковски избран за фудбалер на сезоната во Кипар

Gol.mk - 16.05.2019

Во гласањето на тренерите од Првата лига на Кипар, за најдобар фудбалер за оваа сезона е избран македонскиот репрезентативец Иван Тричковски. Искусниот офанзивец и покрај честите проблеми со повредите, зад себе ја остави можеби најдобрата сезона во ...

Тричковски избран за најдобар фудбалер на Кипар!

Sport 1 - 16.05.2019

Макеоднскиот репрезентативец Иван Тричковски е избран за најдобар фудбалер во оваа сезона во Кипар и тоа во гласањето на тренерите во најсилната кипарска лига. Тричковски сезонава даде 24 гола на 39 меча, но повредите го спречија неговиот ефект да ...

Заслужено: Тричковски е играч на сезоната во Кипар

Екипа - 16.05.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Иван Тричковски е избран за најдобар фудбалер во кипарскиот шампионат минатата сезона, избор организиран од страна на Кипарската Фудбалска Федерација во кој гласаат тренерите на прволигашите во оваа земја.

Големо признание: Иван Тричковски e фудбалер на сезоната во Кипар

TopSport - 16.05.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Иван Тричковски кој „фудбалскиот леб“ го заработува во тимот на АЕК Ларнака е избран за најдобар играч во сезоната во Кипар. Тричковски ова ласкаво признание го доби по избор на тренерите во кипарското ...

ГОЛЕМО ПРИЗНАНИЕ: Иван Тричковски е играч на сезоната на Кипар!

SportMedia - 16.05.2019

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски е прогласен за играч на сезоната на Кипар. Тој ја доби оваа награда по гласањето на сите тренери на тимовите, и истата ќе му биде доделена на 20.

Тричковски најдобар фудбалер во Кипар

Слободен Печат - 16.05.2019

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски е избран за фудбалер на годината во Кипар според гласовите на тренерите. Иван Тричковски одличната сезона во дресот на АЕК Ларнака ја круниса со признание за најдобар фудбалер во кипарскиот шампионат во ...

Тричковски избран за најдобар фудбалер во Кипар

+инфо - 16.05.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Иван Тричковски беше прогласен за најдобар фудбалер во Кипар за актуелната сезона, по гласањето на фудбалските тренери во елитната лига во земјата. Популарниот Тричко имаше одлична сезона во дресот на АЕК ...

Иван Тричковски прогласен за најдобар фудбалер во Кипар

24Фудбал - 16.05.2019

Македонскиот репрезентативец, Иван Тричковски ја доби наградата за најдобар фудбалер на сезоната во Кипар според гласовите на тренерите од таа земја. Тричко имаше фантастична сезона, и покрај повредите поради кои испушташе мечеви, даде 24 голови на ...

Иван Тричковски e фудбалер на сезоната во Кипар

Макфакс - 16.05.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Иван Тричковски, кој фудбалскиот леб го заработува во тимот на АЕК Ларнака, е избран за најдобар играч во сезоната во Кипар. Тричковски ова ласкаво признание го доби по избор на тренерите во кипарското ...

ТРЕНЕРИТЕ ГЛАСАА: Тричковски најдобар фудбалер на Кипар

Денешен - 16.05.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Иван Тричковски беше прогласен за најдобар фудбалер во Кипар за актуелната сезона, по гласањето на фудбалските тренери во елитната лига во земјата. Популарниот Тричко имаше одлична сезона во дресот на АЕК ...

Големо признание: Иван Тричковски e фудбалер на сезоната во Кипар

Точка - 16.05.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Иван Тричковски кој „фудбалскиот леб“ го заработува во тимот на АЕК Ларнака е избран за најдобар играч во сезоната во Кипар. Тричковски ова ласкаво признание го доби по избор на тренерите во кипарското ...