TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клоп по вториот трофеј сезонава: Имаме менталитет на чудовиште

Спортклуб - 14.05.2022

По подоброто изведување на пенали Ливерпул вечерва на „Вембли“ го совлада Челзи и го освои ФА Купот. Тренерот на „Црвените“, Јирген Клоп, не го криеше воодушевуањето после се: „Ние имаме менталитет на чудовиште, но ги видовме и играчите на Челзи кои ...

Проклетството на „Вембли“ го прогонува Мејсон Маунт

Спортклуб

(ВИДЕО) Ливерпул на пенали го освои ФА Купот против Челзи

Спортклуб

Клоп по вториот трофеј сезонава: Имаме менталитет на чудовиште

Sport M

ВИДЕО: Ливерпул го освои ФА купот, Челси нема среќа со пеналите

Слободен Печат

Пенал-комплекс за Челси: Ливерпул го освои ФА Купот на Англија

Екипа

Реприза на „Вембли“: Ливерпул повторно ја доби пенал драмата со Челси и го освои ФА Купот (Видео)

Дерби

24Фудбал Gol.mk Sport 1 Sport M SportMedia Спортманија МакФудбал Спортманија

Салах испрати одговор со еден збор откако беше запрашан дали ќе игра против Реал во финалето во Париз (Фото)

Дерби - 14.05.2022

Мохамед Салах ги исплаши фановите на Ливерпул откако седна на земја во ситуација кога ниту еден противнички играч не беше блиску до него, што често знае да значи повреда од посериозен карактер.

Салах без двоумење даде одговор на најважното прашање за навивачите на Ливерпул

Спортклуб

Салах: Се разбира дека ќе играм во финалето на Лигата на шампионите!

Спортманија

Клоп за повредите на Салах и Ван Дајк: Не изгледа страшно, но ќе почекаме

SportMedia

Клоп: Со Вајн Дајк не е ништо сериозно, за Салах ќе видиме…

Екипа

Салах се повреди во пресрет на финалето во Лигата на шампионите

Gol.mk

Ван Дајк излезе со прва информација за својата повреда која ги загрижи фановите на Ливерпул

Дерби

Sport M Екипа Gol.mk Дерби 24Фудбал

Клоп: „МОЖЕВ ДА ЗАМИНАМ ВО БАЕРН МИНХЕН НЕКОЛКУПАТИ, НО ТОА НЕ ГО СТОРИВ!“

Во Центар - 14.05.2022

Тренерот на премиерлигашот Ливерпул, Јирген Клоп, изјави пред вечерашното финале на ФА Купот против Челзи, дека „неколку пати“ во минатото одбил повик од Баерн Минхен со цел да остане на „Енфилд ...

Тухел: Не сум љубоморен на Клоп, тој е мајстор за една работа

Дерби

Клоп: Неколку пати го одбив Баерн

Опсервер

Клоп: Неколку пати го одбив Баерн

OhridNews

Клоп: Неколку пати го одбив Баерн

Вечер Прес

Клоп до Чеферин: Укинете ја Лигата на Нации, не постои полуда идеја во светот на фудбалот

Екипа - 14.05.2022

Лигата на Нации и донесе среќа на Македонија, откако нашата репрезентација токму преку ова ново натпреварување обезбеди пласман на ЕВРО 2020. Сепак, од ден на ден се поголем е бројот на критичари на ова натпреварување, па така Јирген Клоп обелодени ...

Клоп: Има ли побесцелно натпреварување од Лигата на нации?

Макфакс