TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР: Тепачка на средношколци во автобус на ЈСП, неколкумина приведени

Нова ТВ - 20.03.2019

Неколку средношколци попладнево се степаа во автобус број 5 на ЈСП кој сообраќал на булеварот „Теодосиј Гологанов“ кон Центар, јавува МИА. Од ЈСП потврдиле дека нема повредени патници. Инцидентот во ЈСП е пријавен во 14:30 часот, а како што ...

Скопскиот инспекторат во контрола на градски автобуси

Мета - 20.03.2019

Инспекторатот на Град Скопје денеска вршел контроли на автобусите од градскиот јавен превоз, јави „Порталб“. Мета на градските инспектори биле и ЈСП Скопје и претпријатијата на приватните автобуски превозници – Слобода Превоз и Макекспрес, потврдил ...

Две момчиња физички нападнати во автобус на ЈСП

Курир - 20.03.2019

На 19.03.2019 во 18.00 часот во СВР Скопје, А.Н.(41) од село Чајле, гостиварско, пријавил дека истиот ден околу 12.40 часот во автобус бр.55 на ЈСП неговиот 16 – годишен син и неговиот другар Е.Ф.(19) од Дебар биле физички нападнати од четири лица.

Важна вест за сите оние кои се возат со ЈСП

Скопје24 - 20.03.2019

Поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош” во Бутел, од денеска автобуските линии 8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71 ќе возат по друга траса од вообичаената, информираат од ЈСП.

Сменети трасите на осум автобуски линии во Скопје

Мета - 20.03.2019

ЈСП Скопје соопшти дека поради почеток на асфалтирањето на дел од булеварот „Христијан Тодоровски – Карпош“ во Бутел, осум автобуски линии од јавниот превоз од денеска ќе бидат изменети. Така автобуските линии 8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71 кои ...

Осум автобуски линии ќе возат по друга траса од вообичаената во Бутел

MTM - 20.03.2019

Дел од булеварот „Христијан Тодоровски – Карпош“, на потегот од улицата „Ферид Бајрам“ до улицата „Боца Иванова“, денеска од 7 часот е затворен за сообраќај поради изведување градежни активности за асфалтирање на коловозот.

Изменета траса на возење на осум автобуски линии на ЈСП

еМагазин - 20.03.2019

Од денеска, поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Бутел автобуските линии8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71 ќе возат по друга траса од вообичаената, информираат од претпријатието.

Во новите 35 еко автобуси ќе се возиме од април идната година

Вечер - 19.03.2019

Под услов тендерот да биде успешен во првиот обид, очекувано е новите автобуси да се пуштат во сообраќај во април 2020 година. Допрва ќе се одлучи на кои релации ќе сообраќаат новите еко автобуси.

Објавен меѓународен тендер за набавка на нископодни еко-автобуси

CivilMedia - 19.03.2019

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје распиша меѓународен тендер за набавка на нископодни CNG автобуси. Тендерот е објавен на страницата е-набавки на клиентите на Европската банка за обнова и развој ЕБОР (ECEPP.

Објавен е меѓународниот тендер за набавка на нови автобуси за ЈСП Скопје

MTM - 19.03.2019

На веб – страницата на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) денеска е објавен меѓународниот тендер за набавка на нископодни CNG автобуси. Со тоа, ЈСП – Скопје ќе го поднови својот возен парк со 30 до 40 единечни и зглобни автобуси за ...

Тепачка во автобус на ЈСП попладнево- еве ги деталите

Курир - 20.03.2019

Неколку средношколци попладнево се степаа во автобус број 5 на ЈСП кој сообраќал на булеварот „Теодосиј Гологанов“ кон Центар, јавува МИА. -Нема оштетувања на автобусот, ниту повредени патници, потврдија од ЈСП.

Деца нападнати во автобус на ЈСП

Press24 - 20.03.2019

Нападите во автобусите на ЈСП не престануваат, вчера биле нападнати две деца во автобусот со број 55 среде бел ден. Во 18.00 часот вчера во СВР Скопје, 41-годишниот А.Н. од село Чајле, гостиварско, пријавил дека истиот ден околу 12.40 часот во ...

Од април билет за едно возење во автобусите на ЈСП, картичката „Скопска“ со нов дизајн

Независен - 20.03.2019

Нов дизајн имаат и двата вида картички, персонализирани и неперсонализирани, а во употреба остануваат и картичките со стар дизајн. ЈСП Скопје пушти во продажба електронски картички „Скопска“ со нов дизајн.

Осум автобуски линии ќе возат по друга траса од вообичаената во Бутел

Сител - 20.03.2019

Поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Бутел, од денеска автобуските линии 8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71 ќе возат по друга траса од вообичаената, информираат од ЈСП.

Во новите 35 еко автобуси ќе се возиме од април идната година

Нетпрес - 19.03.2019

Под услов тендерот да биде успешен во првиот обид, очекувано е новите автобуси да се пуштат во сообраќај во април 2020 година. Допрва ќе се одлучи на кои релации ќе сообраќаат новите еко автобуси.

До крајот на годината нови еколошки автобуси ќе возат низ Скопје

Канал5 - 19.03.2019

ЈСП Скопје распиша меѓународен тендер за набавка на нископодни еколошки автобуси на гас. Тендерот е објавен на страницата е-набавки на клиентите на Европската банка за обнова и развој ЕБОР.

Средношколци се степале во автобус на ЈСП, приведени неколкумина

+инфо - 20.03.2019

Неколку средношколци попладнево се степаа во автобус број 5 на ЈСП кој сообраќал на булеварот „Теодосиј Гологанов“ кон Центар, јавува МИА. – Нема оштетувања на автобусот, ниту повредени патници – потврдија од ЈСП.

Нападнати две деца

Centar - 20.03.2019

На 19.03.2019 во 18.00 часот во СВР Скопје, А.Н.(41) од село Чајле, гостиварско, пријавил дека истиот ден околу 12.40 часот во автобус бр.55 на ЈСП неговиот 16 – годишен син и неговиот другар Е.Ф.(19) од Дебар биле физички нападнати од четири лица.

Осум автобуски линии ќе возат по друга траса од вообичаената во Бутел

1tv - 20.03.2019

Поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Бутел, од денеска автобуските линии 8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71 ќе возат по друга траса од вообичаената, информираат од ЈСП.

ЈСП распиша тендер за набавка на 35 еко-автобуси

24Инфо - 19.03.2019

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје распиша меѓународен тендер за набавка на нископодни CNG автобуси. Тендерот е објавен на страницата е-набавки на клиентите на Европската банка за обнова и развој ЕБОР (ECEPP.

Инцидент во автобус на ЈСП предмалку: Тепачка на средношколци

Press24 - 20.03.2019

Неколку средношколци попладнево се степаа во автобус број 5 на ЈСП кој сообраќал на булеварот „Теодосиј Гологанов“ кон Центар, јавува МИА. – Нема оштетувања на автобусот, ниту повредени патници, потврдија од ЈСП.

Ги нападнале во автобус на ЈСП

еМагазин - 20.03.2019

На 19.03.2019 во 18.00 часот во СВР Скопје, А.Н.(41) од село Чајле, гостиварско, пријавил дека истиот ден околу 12.40 часот во автобус бр.55 на ЈСП неговиот 16 – годишен син и неговиот другар Е.Ф.

Осум автобуски линии ќе возат по друга траса од вообичаената во Бутел

Канал5 - 20.03.2019

Поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош" во Бутел, од денеска автобуските линии 8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71 ќе возат по друга траса од вообичаената, информираат од ЈСП.

Тепачка на средношколци во автобус на ЈСП, приведени неколкумина

24Инфо - 20.03.2019

Неколку средношколци попладнево се степаа во автобус број 5 на ЈСП кој сообраќал на булеварот „Теодосиј Гологанов” кон Центар, јавува МИА. – Нема оштетувања на автобусот, ниту повредени патници, потврдија од ЈСП.

Нападнати две лица во автобус бр.55 на ЈСП

Опсервер - 21.03.2019

На 19.03.2019 во 18.00 часот во СВР Скопје, А.Н.(41) од село Чајле, гостиварско, пријавил дека истиот ден околу 12.40 часот во автобус бр.55 на ЈСП неговиот 16 – годишен син и неговиот другар Е.Ф.(19) од Дебар биле физички нападнати од четири лица.

Осум автобуски линии ќе возат по друга траса од вообичаената во Бутел

Н.Македонија - 20.03.2019

Поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Бутел, од денеска автобуските линии 8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71 ќе возат по друга траса од вообичаената, информираат од ЈСП.

Тепачка на средношколци во автобус на ЈСП, приведени неколкумина

Либертас - 20.03.2019

Неколку средношколци попладнево се степаа во автобус број 5 на ЈСП кој сообраќал на булеварот „Теодосиј Гологанов“ кон Центар, јавува МИА. – Нема оштетувања на автобусот, ниту повредени патници, потврдија од ЈСП.

Осум автобуски линии ќе возат по друга траса од вообичаената во Бутел

Либертас - 20.03.2019

Поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Бутел, од денеска автобуските линии 8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71 ќе возат по друга траса од вообичаената, информираат од ЈСП.

Тепачка на средношколци во автобус на ЈСП, приведени неколкумина

ММС - 20.03.2019

Неколку средношколци попладнево се степаа во автобус број 5 на ЈСП кој сообраќал на булеварот „Теодосиј Гологанов” кон Центар, јавува МИА. – Нема оштетувања на автобусот, ниту повредени патници, потврдија од ЈСП.

Автобусите во Бутел седум дена ќе возат по друга траса поради асфалтирање

Макфакс - 20.03.2019

Од денеска, поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Бутел автобуските линии 8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71 ќе возат по друга траса од вообичаената.

Тепачка на средношколци во автобус на ЈСП, приведени неколкумина

А1 On - 20.03.2019

Неколку средношколци попладнево се степаа во автобус број 5 на ЈСП кој сообраќал на булеварот „Теодосиј Гологанов“ кон Центар, јавува МИА. – Нема оштетувања на автобусот, ниту повредени патници, потврдија од ЈСП.

Осум автобуски линии ќе возат по друга траса од вообичаената во Бутел

Република - 20.03.2019

Поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош” во Бутел, од денеска автобуските линии 8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71 ќе возат по друга траса од вообичаената, информираат од ЈСП.

Тепачка на средношколци во автобус на ЈСП, приведени неколкумина

Скопје инфо - 20.03.2019

Неколку средношколци попладнево се степаа во автобус број 5 на ЈСП кој сообраќал на булеварот „Теодосиј Гологанов“ кон Центар. – Нема оштетувања на автобусот, ниту повредени патници, потврдија од ЈСП.

Автобусите во Бутел седум дена ќе возат по друга траса поради асфалтирање

24Инфо - 20.03.2019

Од денеска, поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Бутел автобуските линии 8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71 ќе возат по друга траса од вообичаената.

Тепачка на средношколци во автобус на ЈСП, приведени неколкумина

Независен - 20.03.2019

Неколку средношколци попладнево се степаа во автобус број 5 на ЈСП кој сообраќал на булеварот „Теодосиј Гологанов“ кон Центар, јавува МИА. – Нема оштетувања на автобусот, ниту повредени патници, потврдија од ЈСП.

Осум автобуски линии ќе возат по друга траса од вообичаената во Бутел

Курир - 20.03.2019

Поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош” во Бутел, од денеска автобуските линии 8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71 ќе возат по друга траса од вообичаената, информираат од ЈСП.

Тепачка на средношколци во автобус на ЈСП, приведени неколкумина

Локално - 20.03.2019

Неколку средношколци попладнево се степаа во автобус број 5 на ЈСП кој сообраќал на булеварот „Теодосиј Гологанов“ кон Центар. – Нема оштетувања на автобусот, ниту повредени патници, потврдија од ЈСП.

Поради асфалтирање: 8 автобуски линии на ЈСП по друга траса

Независен - 20.03.2019

Поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош” во Бутел, од денеска автобуските линии 8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71 ќе возат по друга траса од вообичаената, информираат од ЈСП.

Тепачка на средношколци во автобус на ЈСП, приведени неколкумина

Сител - 20.03.2019

Неколку средношколци попладнево се степаа во автобус број 5 на ЈСП кој сообраќал на булеварот „Теодосиј Гологанов“ кон Центар, јавува МИА. – Нема оштетувања на автобусот, ниту повредени патници, потврдија од ЈСП.

Автобусите во Бутел седум дена ќе возат по друга траса поради асфалтирање

Точка - 20.03.2019

Од денеска, поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот Христијан Тодоровски – Карпош во Бутел автобуските линии 8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71 ќе возат по друга траса од вообичаената.

Приведени средношколци кои се тепале во автобус во Скопје

Р.С.Европа - 20.03.2019

Неколку средношколци пред околу еден час се степаа во автобус број 5 на ЈСП кој сообраќал на булеварот „Теодосиј Гологанов“ кон Центар, јавува МИА. – Нема оштетувања на автобусот, ниту повредени патници, потврдија од ЈСП.

Поради асфалтирање на коловоз: 8 автобуски линии на ЈСП по друга траса

Скопје инфо - 20.03.2019

Поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош” во Бутел, од денеска автобуските линии 8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71 ќе возат по друга траса од вообичаената, информираат од ЈСП.

Тепачка на средношколци во автобус на ЈСП, приведени неколкумина

MTM - 20.03.2019

Неколку средношколци попладнево се степаа во автобус број 5 на ЈСП кој сообраќал на булеварот „Теодосиј Гологанов" кон Центар, јавува МИА. – Нема оштетувања на автобусот, ниту повредени патници, потврдија од ЈСП.

ЈСП: Осум автобуски линии ќе возат по друга траса во Бутел

Вечер - 20.03.2019

Поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Бутел, од вчера автобуските линии 8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71 ќе возат по друга траса од вообичаената, информираат од ЈСП.

Средношколци се истепале во автобус на ЈСП

Фокус - 20.03.2019

Неколку средношколци попладнево се степаа во автобус број 5 на ЈСП кој сообраќал на булеварот „Теодосиј Гологанов“ кон Центар. – Нема оштетувања на автобусот, ниту повредени патници, потврдија од ЈСП.

ЈСП со важно известување: Осум автобуски линии ќе возат по друга траса од вообичаената

Press24 - 20.03.2019

Поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош” во Бутел, од денеска автобуските линии 8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71 ќе возат по друга траса од вообичаената, информираат од ЈСП.

Тепачка на средношколци во „петка“ на ЈСП

МКД - 20.03.2019

Неколку средношколци попладнево се степаа во автобус број 5 на ЈСП кој сообраќал на булеварот „Теодосиј Гологанов" кон Центар, јавува МИА. Нема оштетувања на автобусот, ниту повредени патници, потврдија од ЈСП.

Тепачка на средношколци во автобус на ЈСП, приведени неколкумина

Опсервер - 20.03.2019

Неколку средношколци попладнево се степаа во автобус број 5 на ЈСП кој сообраќал на булеварот „Теодосиј Гологанов“ кон Центар, јавува МИА. – Нема оштетувања на автобусот, ниту повредени патници, потврдија од ЈСП.