TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Михајловиќ утре ќе добие отказ, место него доаѓа легендата на Рома!?

Спортклуб - 18.09.2021

Српскиот стручњак Синиша Михајловиќ го живее последниот ден како тренер на Болоња откако денеска доживеа дебакл во дуелот со Интер од 1-6, тврдат италијанските медиуми. Претходно, „рособлу“ доживеаја елиминација од Копа Италија од второлигашот ...

Михајловиќ ќе добие отказ по потопот од Интер, италијанска легенда ќе го заземе неговото место

Дерби - 18.09.2021

Болоња претрпе убедлив пораз од Интер од 6-1 на вечерашното гостување во Милано, пораз кој може да биде кобен за тренерот Синиша Михајловиќ. Имено „Тутомеркато“ пренесува дека во Болоња веќе размислуваат за смена на Михајловиќ по овој дебакл и ...

ВИДЕО: Интер ја „прегази“ Болоња, Пандев со минутажа против Фиорентина

Слободен Печат - 18.09.2021

Денеска во четвртото коло од најсилното италијанско првенство составот на Интер предводен од тренерот Симоне Инзаги на стадионот „Џузепе Меаца“ со убедливи 6:1 славеше над Болоња. На теренот во Милано сите дилеми околу победникот беа решени уште во ...

На Интер му тргна со новиот дрес, шест пати ја тресеше мрежата на Болоња (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.09.2021

Интер денеска ја промовираше третата варијанта на дресови, кои добро му легнаа, победена е Болоња со 6-1. Дека ова нема да биде добар ден за Болоња, беше најавено уште во шестата минута кога по асистенција од Думфрис, Лаутаро Мартинез погоди за ...

(ВИДЕО) Интер се распука, Болоња не знаеше што ја снајде

Спортклуб - 18.09.2021

Екипата на Интер забележа мошне убедлива победа во четвртото коло од Серија А. „Нероазурите“ вечерва на „Џузепе Меаца“ ја декласираа Болоња со 6:1 и се зацврстија на лидерската позиција. Одбраната на Болоња издржа неполни шест минути, а потоа ...

Интер гневот за поразот од „кралевите“ го истури врз Болоња (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.09.2021

Фудбалерите на Интер пред неколку дена несреќно загубија на домашен терен во пресметката со Реал Мадрид (0-1) на стартот од Лигата на шампионите, во меч во кој беа многу подобри, но примија гол во судиското продолжение, поради што сиот гнев денеска ...

ВИДЕО: Интер го заборави Реал, со шест гола ја декласира Болоња

Gol.mk - 18.09.2021

Шампионот Интер демонстрира сила, со шест гола во мрежата на Болоња (6-1) прокнижи нови бодови во најсилната калчо лига. Избраниците на Симоне Инзаги го заборавија поразот од Реал Мадрид во Лигата на шампионите и на моќен начин дојдоа до славјето во ...

Шампионот во полн сјај: Интер ја уништи Болоња на „Џузепе Меаца“ (ВИДЕО)

Дерби - 18.09.2021

Фудбалерите на Интер ја уништија Болоња со 6-1 на вечерашниот меч од 4. коло во италијанскиот шампионат. „Нероаѕурите“ одиграа во шампионски стил и до врз ја наполнија мрежата на екипата која ја предводи Синиша Михајловиќ.

Бруталниот Интер и маестралниот Џеко ја понижија Болоња

Sport M - 18.09.2021

Во четвртото коло од Серија А, Интер ја понижи Болоња. Актуелните шампиони на Италија славеа со 6:1, а Един Џеко со два гола блескаше на натпреварот. Се играше шестата минута кога Мартинез погоди за 1:0 на асистенција на Дамфрис. Во 22.

Интер ја „потопи“ Болоња, два гола на Џеко (ВИДЕО)

Екипа - 18.09.2021

Шампионот на Италија, екипата на Интер ја „потопи“ со 6-1 Болоња во 4. коло од Серија А. Со трите погодоци уште во првото полувреме на Мартинез, Шкрињар и Барела, „нераѕурите“ си ја обезбедија победата и трите бода.

Интер немал ваква низа во 21 век

Спортманија - 18.09.2021

Нераѕурите убедливо славеа над Болоња, во меч кој заврши 7+ Интер ја покажа шампионската сила и убедливо со 6:1 славеше над Болоња, во меч од четвртото коло во Серија А. Со овој триумф Нераѕурите сега имаат 10 од максималните 12 бода во првенството.

ВИДЕО: Интер ја „демолираше“ Болоња со 6-1 на „Џузепе Меаца“

Дриблинг - 18.09.2021

Фудбалерите на Интер ја победија Болоња со 6: 1 во натпреварот од 4.коло од Италијанската Серија А. Веќе во 6 -та минута, Нероазурите поведоа преку Лаутаро Мартинез, а на повидок беше тешко попладне за избраниците на Синиша Михајловиќ. Во 29.

Интер со шест гола ја „растури“ Болоња

SportMedia - 18.09.2021

Убедлива победа на Интер вечерва во дуелот со Болоња од 6:1. На „Џузепе Меаца“ играше само еден тим, домашниот, кој на крајот слави убедлив триумф/ Мартинез, Шкрињар и Барела во првиот дел му донесоа на Интер предност од 3:0.

Интер броеше до шест против Болоња (ВИДЕО)

МКД - 18.09.2021

Интер денеска ја промовираше третата варијанта на дресови, кои добро му легнаа, победена е Болоња со 6-1. Дека ова нема да биде добар ден за Болоња, беше најавено уште во шестата минута кога по асистенција од Думфрис, Лаутаро Мартинез погоди за ...

Михајловиќ: Интер има слаби точки

Спортманија - 18.09.2021

Српскиот тренер е оптимистичен пред натпреварот против „нероаѕурите“ Екипите на Интер и Болоња вечерва од 18:00 часот, ќе ги одмерат силите во рамките на четвртотто коло од италијанската Серија А лига.