TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Петровска и Ковачки се соочија и во Собранието: Министерката најави тужба за клевета и навреда

360 степени - 24.11.2022

Министерката вели дека не му се точни документите на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ и дека некој со тоа што му ги подметнал сака „многу јако да го излизга“. Ковачки, пак, останува на тврдењата дека таа поседува дивоградба и порачува дека за тоа се лежи во ...

Петровска ќе поднесе тужба против Ковачки за навреда и клевета

Бизнис Вести

Петровска ќе поднесе тужба против Ковачки за навреда и клевета

Сител

Славјанка Петровска ќе го тужи Ковачки за навреда и клевета

Слободен Печат

Петровска ќе поднесе тужба против Ковачки за навреда и клевета

Опсервер

Петровска ќе поднесе тужба против Ковачки за навреда и клевета

ТВ21

Петровска најави тужба против Ковачки за навреда и клевета

Frontline

Zoom 24Инфо Кајгана ММС Фокус Канал5 Press24 4NEWS

Ковачки: Петровска да каже дали адресата на живеење е иста со адресата на хациендата со базена, Ковачевски кога ќе ја ...

Сител - 24.11.2022

На денешната седница во Собранието на Македонија пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки постави две пратенички прашања до министерката за одбрана Славјанка Петровска дали според податоците во нејзината лична карта адресата на живеење и ...

Ковачки: Петровска да каже дали адресата на живеење е иста со адресата на хациендата со базен

MakPress

Ковачки: Петровска да каже дали адресата на живеење е иста со адресата на хациендата со базен

Канал5

Ковачки: Петровска да каже дали адресата на живеење е иста со адресата на хациендата со базен, а Ковачевски кога ќе ја разреши?

Курир

Ковачки: Петровска да каже дали адресата на живеење ѝ е иста со адресата на хациендата со базен, а Ковачевски кога ќе ја разреши

Макфакс

ПЕТРОВСКА ГО ТУЖИ КОВАЧКИ Стани Цаци да те види судот!

+инфо

Ковачки: Петровска да каже дали адресата на живеење е иста со адресата на хациендата со базен, а Ковачевски кога ќе ја разреши?

А1 On

MTM Press24 Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Славјанка Петровска и нејзиното семејство се со регистрирано живеалиште во луксузната хациенда со базен

Макфакс - 23.11.2022

„Славјанка Петровска и нејзиното семејство се со регистрирано живеалиште во луксузната хациенда со базен“ соопштуваат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „Славјанка Петровска гласа во ОУ „Ацо Шопов“ во Бутел во избирачко место на кое гласаат жителите од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Петровска и нејзиното семејство е со регистрирано живеалиште во луксузната хациенда со базен

MakPress

ВМРО-ДПМНЕ: Славјанка Петровска и нејзиното семејство се со регистрирано живеалиште во луксузната хациенда со базен

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ: Петровска и нејзиното семејство е со регистрирано живеалиште во луксузната хациенда со базен

Сител

Таткото на Славјанка е лицето на чие име гласат сметките за вода кои стигаат на таа адреса, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Славјанка Петровска и нејзиното семејство е со регистрирано живеалиште во луксузната хациенда со базен

Курир

Славјанка Петровска и нејзиното семејство е со регистрирано живеалиште во луксузната хациенда со базен

Република

Lider Канал5