TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Несреќа во Хрватска, загинаа четворица мигранти

А1 On - 16.05.2024

Утринава во близина на Сињ се случи уште една сообраќајна несреќа. „Утрово околу седум часот се случи сообраќајна незгода во градот Брнаже, кога патничко возило излета од коловозот и потоа удри во ѕид. Во возилото имало неколку лица.

Најмалку четворица мигранти загинаа во сообраќајна несреќа во Хрватска

Бизнис Вести - 16.05.2024

– Во сообраќајна несреќа кај Сињ во Хрватска утрово загинаа четири лица за кои полицијата се сомнева дека се мигранти, а уште неколку се повредени. Како што јавија хрватските медиуми помеѓу загинатите е и дете на 14-годишна возраст.

ПРЕВЕЗУВАЛ МИГРАНТИ И УДРИЛ ВО ЅИД Потерата по шверцер довела до трагедија, 4 лица го загубиле животот, а меѓу нив и ...

+инфо - 16.05.2024

Од полицијата потврдија дека во возилото имало вкупно девет лица. Тешка сообраќајна несреќа се случила во утрово во месноста Брназ кај Сињ во која четири лица го загубиле животот, а меѓу нив и едно 14 годишно дете.

Несреќа во Хрватска: Бегале од полицијата и се забиле во ѕид, четворица мртви, меѓу кои и едно дете

Макфакс - 16.05.2024

Тешка сообраќајна несреќа се случила во четвртокот околу 7 часот во местото Брнаже кај Сињ. Четири лица загинаа при излетување на патничко возило од коловозот, кое потоа удрило во ѕид. Останатите лица кои се наоѓале во возилото, кое било со камп ...

Несреќа во Хрватска: Бегале од полицијата и се забиле во ѕид, четворица мртви, меѓу кои и едно дете

Точка - 16.05.2024

Тешка сообраќајна несреќа се случила во четвртокот околу 7 часот во местото Брнаже кај Сињ. Четири лица загинаа при излетување на патничко возило од коловозот, кое потоа удрило во ѕид. Останатите лица кои се наоѓале во возилото, кое било со камп ...

Несреќа во Хрватска: Бегале од полицијата и се забиле во ѕид, четворица мртви, меѓу кои и едно дете

Опсервер - 16.05.2024

Тешка сообраќајна несреќа се случила во четвртокот околу 7 часот во местото Брнаже кај Сињ. Четири лица загинаа при излетување на патничко возило од коловозот, кое потоа удрило во ѕид. Останатите лица кои се наоѓале во возилото, кое било со камп ...

Страшна несреќа во Хрватска: Бегале од полицијата и се удриле во ѕид, четворица мртви, меѓу кои и едно дете

ТВ21 - 16.05.2024

Тешка сообраќајна несреќа се случила во четвртокот околу 7 часот во местото Брнаже кај Сињ. Четири лица загинаа при слетување на патничко возило од коловозот, кое потоа удрило во ѕид. Останатите лица кои се наоѓале во возилото, за кое дознавме дека ...

Тешка несреќа во Хрватска, бегале од полиција и удриле во ѕид – четворица мртви

4NEWS - 16.05.2024

Тешка сообраќајна несреќа се случила во четвртокот околу 7 часот во местото Брнаже кај Сињ. Четири лица загинаа при слетување на патничко возило од коловозот, кое потоа удрило во ѕид. Останатите лица кои се наоѓале во возилото, за кое дознавме дека ...

Несреќа во Хрватска: Бегале од полицијата и се забиле во ѕид, четворица мртви, меѓу кои и едно дете

MTM - 16.05.2024

Тешка сообраќајна несреќа се случила во четвртокот околу 7 часот во местото Брнаже кај Сињ. Четири лица загинаа при излетување на патничко возило од коловозот, кое потоа удрило во ѕид. Останатите лица кои се наоѓале во возилото, кое било со камп ...

Тешка несреќа во Хрватска, бегале од полиција и удриле во ѕид – четворица мртви

Република - 16.05.2024

Тешка сообраќајна несреќа се случила во четвртокот околу 7 часот во местото Брнаже кај Сињ. Четири лица загинаа при слетување на патничко возило од коловозот, кое потоа удрило во ѕид. Останатите лица кои се наоѓале во возилото, за кое дознавме дека ...

Бегале од полицијата и се забиле во ѕид, четворица мртви, несреќа во Хрватска

Локално - 16.05.2024

Тешка сообраќајна несреќа се случила во четвртокот околу 7 часот во местото Брнаже кај хрватскиот град Сињ. Четири лица загинаа при излетување на патничко возило од коловозот, кое потоа удрило во ѕид.

Тешка сообраќајка во Хрватска: Автомобил удрил во куќа, загинаа четири лица

Press24 - 16.05.2024

Тешка сообраќајна несреќа се случила во четвртокот околу 7 часот во местото Брнаже кај Сињ. Четири лица загинаа при излетување на патничко возило од коловозот, кое потоа удрило во ѕид. Останатите лица кои се наоѓале во возилото, кое било со камп ...

Несреќа во Хрватска: бегале од полицијата и се забиле во ѕид, четворица мртви, меѓу кои и едно дете

24Инфо - 16.05.2024

Тешка сообраќајна несреќа се случила во четвртокот околу 7 часот во местото Брнаже кај Сињ. Четири лица загинаа при излетување на патничко возило од коловозот, кое потоа удрило во ѕид. Останатите лица кои се наоѓале во возилото, кое било со камп ...

Најмалку четворица мигранти загинаа во сообраќајна несреќа во Хрватска

Канал5 - 16.05.2024

Во сообраќајна несреќа кај Сињ во Хрватска утрово загинаа четири лица за кои полицијата се сомнева дека се мигранти, а уште неколку се повредени. Како што јавија хрватските медиуми помеѓу загинатите е и дете на 14-годишна возраст.

Најмалку четворица мигранти загинаа во сообраќајна несреќа во Хрватска

Сител - 16.05.2024

Во сообраќајна несреќа кај Сињ во Хрватска утрово загинаа четири лица за кои полицијата се сомнева дека се мигранти, а уште неколку се повредени. Како што јавија хрватските медиуми помеѓу загинатите е и дете на 14-годишна возраст.

Најмалку четворица мигранти загинаа во сообраќајна несреќа во Хрватска

Бриф - 16.05.2024

Во сообраќајна несреќа кај Сињ во Хрватска утрово загинаа четири лица за кои полицијата се сомнева дека се мигранти, а уште неколку се повредени. Како што јавија хрватските медиуми помеѓу загинатите е и дете на 14-годишна возраст.

Несреќа во Хрватска: бегале од полицијата и се забиле во ѕид, четворица мртви, меѓу кои и едно дете

Centar - 16.05.2024

Тешка сообраќајна несреќа се случила во четвртокот околу 7 часот во местото Брнаже кај Сињ. Четири лица загинаа при излетување на патничко возило од коловозот, кое потоа удрило во ѕид. Останатите лица кои се наоѓале во возилото, кое било со камп ...

Најмалку четворица мигранти загинаа во сообраќајка во Хрватска, меѓу нив и дете

Курир - 16.05.2024

Сплитската полиција соопшти дека патничкото возило излетало од патот, а потоа удрило во ѕид. Во сообраќајна несреќа кај Сињ во Хрватска утрово загинаа четири лица за кои полицијата се сомнева дека се мигранти, а уште неколку се повредени.

Најмалку четворица мигранти загинаа во сообраќајка во Хрватска, меѓу нив има и дете

Нетпрес - 16.05.2024

Во сообраќајна несреќа кај Сињ во Хрватска утрово загинаа четири лица за кои полицијата се сомнева дека се мигранти, а уште неколку се повредени. Како што јавија хрватските медиуми помеѓу загинатите е и дете на 14-годишна возраст.

Несреќа во Хрватска: бегале од полицијата и се забиле во ѕид, четворица мртви, меѓу кои и едно дете

Фокус - 16.05.2024

Тешка сообраќајна несреќа се случила во четвртокот околу 7 часот во местото Брнаже кај Сињ. Четири лица загинаа при излетување на патничко возило од коловозот, кое потоа удрило во ѕид. Останатите лица кои се наоѓале во возилото, кое било со камп ...

Бегале од полицијата па се забиле во ѕид, четворица мртви, меѓу кои и едно дете

Либертас - 16.05.2024

Тешка сообраќајна несреќа се случила во четвртокот околу 7 часот во местото Брнаже кај Сињ- Хрватска,. Четири лица загинаа при излетување на патничко возило од коловозот, кое потоа удрило во ѕид.

Најмалку четворица мигранти загинаа во сообраќајна несреќа во Хрватска

MakPress - 16.05.2024

Во сообраќајна несреќа кај Сињ во Хрватска утрово загинаа четири лица за кои полицијата се сомнева дека се мигранти, а уште неколку се повредени. Како што јавија хрватските медиуми помеѓу загинатите е и дете на 14-годишна возраст.