TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Стотици илјади Французи на улиците, се противат на работа до 64 години

Точка - 31.01.2023

Голем број на демонстранти маршираа денеска ширум Франција за да се спротивстават на планот на претседателот Емануел Макрон за зголемување на возраста за одење во пензија. Анкетите покажуваат дека голем дел од Французите се противат на зголемувањето ...

Французите излегоа на нови масовни протести против зголемување на старосната граница за пензионирање

360 степени

НОВ БРАН ПРОТЕСТИ ЈА ПАРАЛИЗИРАА ФРАНЦИЈА: Училиштата затворени, сообраќајот во застој

Фактор

Стотици илјади луѓе на штрајк и протести во Франција поради подигање на старосната граница за пензионирање

Радио МОФ

Стотици илјади луѓе во Франција на улица против пензиските реформи

Мета

Франција погодена од нов штрајк, Британија се подготвува

Нетпрес

Франција погодена од втор штрајк против пензиските реформи

Кумановски м.