TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поранешен агент на CIA уапсен поради поседување тајни документи

Нетпрес - 18.01.2018

Поранешен агент на американската Централна агенција за разузнавање (CIA) е уапсен на територијата на САД, поради поседување тајни документи, особено список на агенти ,извештаи од средби и адреси на тајни засолништа, објави американското министерство ...

Уапсен поранешен ЦИА агент осомничен за компромитирање на кинески доушници

МКД - 17.01.2018

Поранешен ЦИА агент осомничен од страна на иследниците дека ѝ помагал на Кина да ги уништи разузнавачките операции на Соединетите Американски Држави и да ги идентификува доушниците е уапсен, соопшти Министерството за правда во вторникот, пренесе ...

Една од најголемите катастрофи во историјата на ЦИА: Поранешен агент работел за Кинезите?

Точка - 17.01.2018

Поранешен агент на американската разузнавачка служба ЦИА бил уапсен денес на њујоршкиот аеродром Џон Ф. Кенеди. Поранешниот агент Џери Чан Шинг Ли бил денес уапсен на њујоршкиот меѓународен аеродром под сомнение дека неовластено собирал и ширел ...

Во Њујорк упасен екс-агент на ЦИА поради предавање тајни на Кина

Локално - 17.01.2018

Поранешениот агент на ЦИА Џери Чун Шинли (53) е уапсен синоќа на њујоршкиот аеродром „Џон Фицџералд Кенеди“, поради сомнеж дека незаконски давал тајни информации. „Њујорк тајмс“ пишува дека Шинли е осомничен дека на кинеските служби им дал ...

Во Њујорк упасен екс-агент на ЦИА поради предавање тајни на Кина

+инфо - 17.01.2018

„Њујорк тајмс“ пишува дека Шинли е осомничен дека на кинеските служби им дал информации, со кои тие откриле информатори на ЦИА во Кина. Поранешениот агент на ЦИА Џери Чун Шинли (53) е уапсен синоќа на њујоршкиот аеродром „Џон Фицџералд Кенеди“, ...

На њујоршкиот аеродром „Кенеди“ уапсен агент на ЦИА

Канал5 - 17.01.2018

53 годишниот поранешен агент на ЦИА Џери Чун Шинли е уапсен синоќа на њујоршкиот аеродром „Кенеди“, поради сомнеж дека незаконски давал тајни информации. „Њујорк тајмс“ пишува дека Шинли е осомничен дека на кинеските служби им дал информации, со кои ...

Уапсен агент на ЦИА – продавал тајни на Кина

Република - 17.01.2018

Поранешениот агент на ЦИА Џери Чун Шинли (53) е уапсен синоќа на њујоршкиот аеродром „Џон Фицџералд Кенеди“, поради сомнеж дека незаконски давал тајни информации. „Њујорк тајмс“ пишува дека Шинли е осомничен дека на кинеските служби им дал ...

Уапсен агент на ЦИА – продавал тајни на Кина

Вечер - 17.01.2018

Поранешениот агент на ЦИА Џери Чун Шинли (53) е уапсен синоќа на њујоршкиот аеродром „Џон Фицџералд Кенеди", поради сомнеж дека незаконски давал тајни информации. „Њујорк тајмс" пишува дека Шинли е осомничен дека на кинеските служби им дал ...

Во Њујорк уапсен екс-агент на ЦИА поради предавање тајни на Кина

Идивиди - 17.01.2018

Поранешниот агент на ЦИА Џери Чун Шинли (53) е уапсен синоќа на њујоршкиот аеродром „Џон Фицџералд Кенеди“, поради сомнеж дека незаконски давал тајни информации. „Њујорк тајмс“ пишува дека Шинли е осомничен дека на кинеските служби им дал ...

Во Њујорк уапсен екс-агент на ЦИА поради предавање тајни на Кина

24 Вести - 17.01.2018

Поранешен агент на ЦИА, Џери Чун Шинли, е уапсен синоќа на аеродромот во Њујорк поради сомнение дека незаконски давал тајни информации. Според американските медиуми, осомничениот на кинеските служби им дал информации, со кои тие откриле информатори ...

Во Њујорк упасен агент на ЦИА поради предавање тајни на Кина...

Н.Македонија - 17.01.2018

Во Њујорк упасен агент на ЦИА поради предавање тајни на Кина Поранешениот агент на ЦИА, 53-годишниот Џери Чун Шинли, е уапсен синоќа на њујоршкиот аеродром „Џон Фицџералд Кенеди“, поради сомнеж дека незаконски давал тајни информации.

Во Њујорк упасен екс-агент на ЦИА поради предавање тајни на Кина

А1 On - 17.01.2018

Поранешениот агент на ЦИА Џери Чун Шинли (53) е уапсен синоќа на њујоршкиот аеродром „Џон Фицџералд Кенеди“, поради сомнеж дека незаконски давал тајни информации. „Њујорк тајмс“ пишува дека Шинли е осомничен дека на кинеските служби им дал ...

Во Њујорк упасен екс-агент на ЦИА поради предавање тајни на Кина

Либертас - 17.01.2018

Поранешениот агент на ЦИА Џери Чун Шинли (53) е уапсен синоќа на њујоршкиот аеродром „Џон Фицџералд Кенеди“, поради сомнеж дека незаконски давал тајни информации. „Њујорк тајмс“ пишува дека Шинли е осомничен дека на кинеските служби им дал ...