TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сообраќајот на патот Дебар-Маврово по една лента, Река без струја, отежнато и на патот Дебар-Струга

Либертас - 13.02.2018

Сообраќајот на патниот правец Дебар-Маврово, делница Ростушки Мост-Жировница кој беше во прекин поради падната лавина, се одвива по една коловозна лента. Подрачјето на Река е без електрична енергија.

Отстранет дел од лавината на патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива по една лента

Макфакс - 13.02.2018

Во близина на манастирот Свети Јован Бугорски вечерва поради лавина дојде до прекин на сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар. Екипи на ЈП Македонија пат се на терен, а местото каде што се урна лавина од снег го посети и градоначалникот на ...

(Видео) Патиштата во Македонија завеани, сообраќајот отежнат на повеќе патни правци

Макфакс - 13.02.2018

Денешните врнежи од снег го отежнаа сообраќајот на повеќе патни правци во државата. Како што може да се види од фотографиите објавени на социјалните мрежи, но и од извештаите на АМСМ, голем дел од патиштата не се исчистени и проади тоа има воведено ...

Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар-Маврови Анови

+инфо - 13.02.2018

Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на бензиската станица кај Бигорскиот манастир. Нема повредени и затрупани лица во лавината што попладнето го блокираше регионалниот пат од Дебар до Маврови Анови.

Снежна лавина го затрупа патот во близина на Бигорски манастир

Вечер - 13.02.2018

Лавина го затрупа патот кон Дебар во близина на Бигорскиот манастир, а возило на „Македонија пат" сеуште нема за да го расчисти снегот и да го обезбеди патниот правец – пренесува порталот „Досие" Според порталот, лавината го затрупала делот во ...

Отежнат сообраќајот на Стража, завеани возила блокирани на патот

Макфакс - 13.02.2018

Врнежите од снег на Стража предизвикаа проблеми за возачите. Патот не е исчистен и многу возила останаа блокирани крај и на патот. Според изјави на очевидци, завеани се камиони и автомобили, а среде патот има заглавено комбиња.

Снегот предизвика проблеми на патиштата: Поради лавина во целосен прекин патот Маврово-Дебар

Курир - 13.02.2018

Поради лавина на патот во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово – Дебар, соопшти вечерва Авто мото сојузот на Македонија. Врнежите од снег предизвикаа проблеми во сообраќајот на поголем дел од патиштата низ државата.

Лавина го блокира патот Маврово-Дебар, сообраќајот е во прекин

Макфакс - 13.02.2018

Поради лавина на патот, сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар целосно е во прекин, информира АМСМ. Според најновите информации, забрана за патнички возила е воведена на планинскиот премин Ѓавато.

Лавина на патот Маврово – Дебар , сообраќајот во целосен прекин

Канал5 - 13.02.2018

Поради лавина на патот, патниот правец Маврово-Дебар целосно е во прекин. Како што информираат од диспечерскиот центар на Македонија пат , поради лавина на патот , во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово – ...

Намалена видливоста поради магла на Стража и Ѓавато

Курир - 13.02.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а поради појава на магла видливоста е намалена до 100 метри на планинскиот премин Стража и на 30 до 40 метри на планинскиот премин Ѓавато, информира ЈП Македонија пат.

Сообраќајот на патниот правец Дебар-Маврово по една коловозна лента, Река без струја

Сител - 13.02.2018

Сообраќајот на патниот правец Дебар-Маврово, делница Ростушки Мост-Жировница кој беше во прекин поради падната лавина, се одвива по една коловозна лента. Подрачјето на Река е без електрична енергија.

Отстранет дел од лавината на патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива по една лента

Вечер - 13.02.2018

Во близина на манастирот Свети Јован Бугорски вечерва поради лавина дојде до прекин на сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар. Екипи на ЈП „Македонија пат“ се на терен, а местото каде што се урна лавина од снег го посети и градоначалникот на ...

(Видео) Патиштата во Македонија завеани, сообраќајот отежнат на повеќе патни правци

Вечер - 13.02.2018

Денешните врнежи од снег го отежнаа сообраќајот на повеќе патни правци во државата. Како што може да се види од фотографиите објавени на социјалните мрежи, но и од извештаите на АМСМ, голем дел од патиштата не се исчистени и проади тоа има воведено ...

Почнува расчистувањето на лавината што го блокира патот Дебар-Маврови Анови

Канал5 - 13.02.2018

Нема повредени и затрупани лица во лавината што попладнето го блокираше регионалниот пат од Дебар до Маврови Анови. Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на бензиската станица кај Бигорскиот манастир.

Снегот направи хаос на патиштата – неисчистени и непроодни, еве што се случува

Sky - 13.02.2018

Врнежите од снег на Стража предизвикаа проблеми за возачите. Патот не е исчистен и многу возила останаа блокирани крај и на патот. Според изјави на очевидци, завеани се камиони и автомобили, а среде патот има заглавено комбиња.

Снегот предизвика проблеми на патиштата: Поради лавина во целосен прекин патот Маврово-Дебар

Поглед - 13.02.2018

Поради лавина на патот во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово – Дебар, соопшти вечерва Авто мото сојузот на Македонија. Врнежите од снег предизвикаа проблеми во сообраќајот на поголем дел од патиштата низ државата.

Поради лавина на патот, затворен патниот правец Маврово-Дебар

А1 On - 13.02.2018

Поради лавина на патот, сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар целосно е во прекин, информира АМСМ. Според најновите информации, забрана за патнички возила е воведена на планинскиот премин Ѓавато.

Магла на Стража и Ѓавато

+инфо - 13.02.2018

Снег врне во Тетово, Попова Шапка, Гостивар, Стража, Маврово, Прилеп, Охрид, Струга, Ресен, Крушево, Кичево, Македонски Брод, Буково, Ѓавато и Плетвар Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а поради појава на магла ...

Сообраќајот на патот Дебар-Маврово по една лента

Нова ТВ - 13.02.2018

Сообраќајот на патниот правец Дебар-Маврово, делница Ростушки Мост-Жировница кој беше во прекин поради падната лавина , се одвива по една коловозна лента. Подрачјето на Река е без електрична енергија.

Отстранет дел од лавината на патот Маврово-Дебар

А1 On - 13.02.2018

Во близина на манастирот Свети Јован Бугорски вечерва поради лавина дојде до прекин на сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар. Екипи на ЈП „Македонија пат“ се на терен, а местото каде што се урна лавина од снег го посети и градоначалникот на ...

Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар-Маврови Анови

Press24 - 13.02.2018

Нема повредени и затрупани лица во лавината што попладнето го блокираше регионалниот пат од Дебар до Маврови Анови. Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на бензиската станица кај Бигорскиот манастир.

Отежнат сообраќајот на Стража, завеани возила блокирани на патот

Вечер - 13.02.2018

Врнежите од снег на Стража предизвикаа проблеми за возачите. Патот не е исчистен и многу возила останаа блокирани крај и на патот. Според изјави на очевидци, завеани се камиони и автомобили, а среде патот има заглавено комбиња.

Поради лавина во целосен прекин патот Маврово-Дебар...

Н.Македонија - 13.02.2018

Поради лавина во целосен прекин патот Маврово-Дебар Поради лавина на патот во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово - Дебар, соопшти вечерва Авто мото сојузот на Македонија. Врнежите од снег предизвикаа проблеми во сообраќајот на поголем дел ...

Лавина го блокира патот Маврово-Дебар, сообраќајот е во прекин

Вечер - 13.02.2018

Поради лавина на патот, сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар целосно е во прекин, информира АМСМ. Според најновите информации, забрана за патнички возила е воведена на планинскиот премин Ѓавато.

Намалена видливоста поради магла на Стража и Ѓавато

Нетпрес - 13.02.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а поради појава на магла видливоста е намалена до 100 метри на планинскиот премин Стража и на 30 до 40 метри на планинскиот премин Ѓавато, информира ЈП Македонија пат.

Отстранет дел од лавината на патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива по една лента

Точка - 13.02.2018

Во близина на манастирот Свети Јован Бигорски вечерва поради лавина дојде до прекин на сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар. Екипи на ЈП „Македонија пат“ се на терен, а местото каде што се урна лавина од снег го посети и градоначалникот на ...

ДЕТАЛИ: Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар-Маврови Анови

Курир - 13.02.2018

Нема повредени и затрупани лица во лавината што попладнето го блокираше регионалниот пат од Дебар до Маврови Анови. Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на бензиската станица кај Бигорскиот манастир.

Снег и магла на Стража, завеани возила покрај патот

А1 On - 13.02.2018

Врнежите од снег на Стража предизвикаа проблеми за возачите. Патот не е исчистен и многу возила останаа блокирани крај и на патот. Според изјави на очевидци, завеани се камиони и автомобили, а среде патот има заглавено комбиња.

ФОТО Лавина во целост го прекина патот Маврово-Дебар

+инфо - 13.02.2018

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во сообраќајот на поголем дел од патиштата низ државата. Поради лавина на патот во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово - Дебар, соопшти вечерва Авто мото сојузот на Македонија.

ЛАВИНА, МАГЛА, ПРЕКИНИ: Еве како се одвива сообраќајот низ Македонија

Фактор - 13.02.2018

Патниот правец Маврово-Дебар целосно е во прекин поради лавина. Како што соопштија од диспечерскиот центар на Македонија пат, поради лавина на патот во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово – Дебар.

Магла на Стража и Ѓавато

Локално - 13.02.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а поради појава на магла видливоста е намалена до 100 метри на планинскиот премин Стража и на 30 до 40 метри на планинскиот премин Ѓавато, информира ЈП Македонијапат.

Отстранет дел од лавината на патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива по една лента

Sky - 14.02.2018

Во близина на манастирот Свети Јован Бугорски вечерва поради лавина дојде до прекин на сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар. Екипи на ЈП „Македонија пат“ се на терен, а местото каде што се урна лавина од снег го посети и градоначалникот на ...

Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар-Маврови Анови

Нетпрес - 13.02.2018

Нема повредени и затрупани лица во лавината што попладнето го блокираше регионалниот пат од Дебар до Маврови Анови. Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на бензиската станица кај Бигорскиот манастир.

Отежнат сообраќајот на Стража, завеани возила блокирани на патот

Точка - 13.02.2018

Врнежите од снег на Стража предизвикаа проблеми за возачите. Патот не е исчистен и многу возила останаа блокирани крај и на патот. Според изјави на очевидци, завеани се камиони и автомобили, а среде патот има заглавено комбиња.

Лавина во целост го прекина патот Маврово-Дебар

Слободен Печат - 13.02.2018

Поради лавина на патот во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово – Дебар, соопшти вечерва Авто мото сојузот на Македонија. Врнежите од снег предизвикаа проблеми во сообраќајот на поголем дел од патиштата низ државата.

Лавина го блокира патот Маврово-Дебар, сообраќајот е во прекин

Press24 - 13.02.2018

Поради лавина на патот, сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар целосно е во прекин, информира АМСМ. Според најновите информации, забрана за патнички возила е воведена на планинскиот премин Ѓавато.

Намалена видливоста на Стража и Ѓавато

Пулс24 - 13.02.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а поради појава на магла видливоста е намалена до 100 метри на планинскиот премин Стража и на 30 до 40 метри на планинскиот премин Ѓавато, информира ЈП Македонија пат.

Нема повредени во лавината што го блокираше патот Дебар-Маврови Анови

Либертас - 13.02.2018

Нема повредени и затрупани лица во лавината што попладнето го блокираше регионалниот пат од Дебар до Маврови Анови. Од СВР Тетово информираат дека одронот се случил околу 18 часот во близина на бензиската станица кај Бигорскиот манастир.

Поради лавина во целосен прекин патот Маврово-Дебар

Алфа - 13.02.2018

Поради лавина на патот во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово - Дебар, соопшти вечерва Авто мото сојузот на Македонија. Поради лавина на патот во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово - Дебар, соопшти вечерва Авто мото сојузот на ...

Лавина го блокира патот Маврово-Дебар, сообраќајот е во прекин

Нова ТВ - 13.02.2018

Поради лавина на патот, сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар целосно е во прекин, информира АМСМ. Според најновите информации, забрана за патнички возила е воведена на планинскиот премин Ѓавато.

Снег во Македонија: Отежнат сообраќајот во неколку градови низ земјава

Press24 - 13.02.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а поради појава на магла видливоста е намалена до 100 метри на планинскиот премин Стража и на 30 до 40 метри на планинскиот премин Ѓавато, информира ЈП Македонијапат.

Лавина го затвори целосно патот Маврово - Дебар

Сител - 13.02.2018

Поради лавина на патот во целосен прекин е сообраќајот на патот Маврово - Дебар, соопшти вечерва Авто мото сојузот на Македонија. Врнежите од снег предизвикаа проблеми во сообраќајот на поголем дел од патиштата низ државата.

Лавина го блокира патот Маврово-Дебар, сообраќајот е во прекин

Кајгана - 13.02.2018

Поради лавина на патот, сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар целосно е во прекин, информира АМСМ. Според најновите информации, забрана за патнички возила е воведена на планинскиот премин Ѓавато.

Магла на Стража и Ѓавато

Сител - 13.02.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а поради појава на магла видливоста е намалена до 100 метри на планинскиот премин Стража и на 30 до 40 метри на планинскиот премин Ѓавато, информира ЈП Македонијапат.

ГАЛЕРИЈА: Лавина од снег на патот Маврово-Дебар, сообраќајот целосно во прекин

Либертас - 13.02.2018

Поради лавина на патот, патниот правец Маврово – Дебар целосно е во прекин, извести АМСМ. Истовремено, попладнево за патнички возила воведена е забрана за движење на планинскиот премин Ѓавато.

Сообраќајот по влажни коловози, магла на Стража и Ѓавато

МРТ - 13.02.2018

Снег врне во Тетово, Попова Шапка, Гостивар, Стража, Маврово, Прилеп, Охрид, Струга, Ресен, Крушево, Кичево, Македонски Брод, Буково, Ѓавато, Плетвар, Пресека и Железнец. Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а ...

Лавина од снег на патот Маврово-Дебар, сообраќајот целосно во прекин, на Стража завеани возила – Галерија

Скопје24 - 13.02.2018

Поради лавина на патот, патниот правец Маврово – Дебар целосно е во прекин, извести АМСМ. Истовремено, попладнево за патнички возила воведена е забрана за движење на планинскиот премин Ѓавато.

Намалена видливоста поради магла на Стража и Ѓавато

Точка - 13.02.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а поради појава на магла видливоста е намалена до 100 метри на планинскиот премин Стража и на 30 до 40 метри на планинскиот премин Ѓавато, информира ЈП Македонија пат.

(ГАЛЕРИЈА) Лавина од снег на патот Маврово-Дебар, сообраќајот целосно во прекин

Локално - 13.02.2018

Поради лавина на патот, патниот правец Маврово – Дебар целосно е во прекин, извести АМСМ. Истовремено, попладнево за патнички возила воведена е забрана за движење на планинскиот премин Ѓавато.

Патиштата во Македонија завеани, сообраќајот отежнат на повеќе патни правци (видео)

Република - 13.02.2018

Денешните врнежи од снег го отежнаа сообраќајот на повеќе патни правци во државата. Како што може да се види од фотографиите објавени на социјалните мрежи, но и од извештаите на АМСМ, голем дел од патиштата не се исчистени и поради тоа има воведено ...