TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Средба Османи-Сијарто - Унгарија утре ќе го ратификува протоколот за НАТО

Сител - 24.06.2019

Одложувањето на одлуката за почекот на преговори е голема загуба за Европската унија смета Министерот за надворешни на Унгарија, Петер Сијарто.. Тој по средбата со Вицепремиерот Бујар Османи изјави дека смешен е изговорот оти немало доволно време да ...

Унгарија гласна во поддршка за датум за земјава, но не и за екстрадицијата на Груевски

Телма - 24.06.2019

Унгарија не и го дава Груевски на земјава, но утре ќе и даде зелено светло за НАТО. Министерот за надворешни работи на Унгарија Петер Сијарто кој денеска беше во земјава не штедеше зборови за поддршка на евроинтеграциите на земјава, велејќи дека ...

Османи - Сијарто: Екстрадицијата на Груевски е правно прашање

Р.С.Европа - 24.06.2019

Присуството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија го гледам како правно прашање и тоа нема никаква врска со надворешната политика на нашата земја, изјави унгарскиот министер за надворешни работи и трговија Петер Сијарто на денешната ...

Сијарто и Османи не разговараат за Груевски, само за ЕУ перспективата на Македонија

24 Вести - 24.06.2019

Унгарија се погласна во подршката за датум на Македонија со Европската унија, но не и за екстрадицијата на екс премиерот Никола Груевски. По неколкуте средби во Будимпешта со Груевски - унгарскиот шеф на дипломатијата, Петер Сијарто денеска допатува ...

Османи: Унгарија останува наш силен сојузник внатре во Европската Унија

Press24 - 24.06.2019

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи денес оствари средба со Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто, кој престојува во работна посета во земјава.

Сијарто: Присуството на Груевски во Унгарија е правно прашање

Независен - 24.06.2019

Присуството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија го гледам како правно прашање и тоа нема никаква врска со надворешната политика на нашата земја, изјави унгарскиот министер за надворешни работи и трговија Петер Сијарто на денешната ...

Дали Груевски е шпион за Унгарија?-Сијарто:Не сум овластен да ја објавам содржината на разговорите

PressingTV - 24.06.2019

Прашањата за Никола Груевски, доминираа денес на заедничката прес-конференција меѓу унгарскиот шеф на дипломатијата, Петер Сијарто и вицепремиерот Бујар Османи. На прашањето зошто унгарското МНР соработува со Груевски и дали е можно тој да шпионира ...

Пријателот на Груевски, унгарскиот министер Сијарто, на гости во Македонија

Фокус - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата да одржат ...

Сијарто денеска во посета на Скопје

Фактор - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто, денеска ќе престојува во посета на Македонија. Предвидено е домаќин на Сијартода му биде вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а по средбата, според агендата, ...

Сијарто во посета на Македонија

Република - 24.06.2019

Шефот на унарската дипломатија Петер Сијарто денеска е во посета на Македонија.Министерот кој важи за голем поддржувач на земјата ќе има средба со вицепремиерот за Европски прашања Бујар Османи по што ќе следува заедничка прес конференција.

Шефот на унгарската дипломатија Сијарто во Скопје

Локално - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата д а одржат ...

Министерот за надворешни на Унгарија во Скопје

Expres - 24.06.2019

Шефот на унгарската дипломатија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Предвидена е средба со вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, по која ќе има заедничка ...

Османи: Унгарија останува наш силен сојузник внатре во Европската Унија

Макфакс - 24.06.2019

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи денес оствари средба со Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто, кој престојува во работна посета во земјава.

Сијарто: Прашањето со Груевски е правно и не е поврзано со надворешната политика на Унгарија

1tv - 24.06.2019

Присуството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија го гледам како правно прашање и тоа нема никаква врска со надворешната политика на нашата земја, изјави унгарскиот министер за надворешни работи и трговија Петер Сијарто на денешната ...

Пријателот на Груевски, Сијарто, на гости во Македонија

Вечер - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата да одржат ...

Шефот на унгарската дипломатија Сијарто во посета на Македонија

PressingTV - 24.06.2019

Шефот на унарската дипломатија Петер Сијарто денеска е во посета на Македонија.Министерот кој важи за голем поддржувач на земјата ќе има средба со вицепремиерот за Европски прашања Бујар Османи по што ќе следува заедничка прес конференција.

Сијарто доаѓа во посета на Македонија

Press24 - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата да одржат ...

Османи: Унгарија останува наш силен сојузник внатре во ЕУ

МКД - 24.06.2019

Бујар Османи, заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, денеска оствари средба со Петер Сијарто, министер за надворешни работи и трговија на Унгарија, кој престојува во работна посета во земјава.

Сијарто: И Груевски многу се залага за вашето пристапување кон ЕУ

Press24 - 24.06.2019

Присуството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија го гледам како правно прашање и тоа нема никаква врска со надворешната политика на нашата земја, изјави унгарскиот министер за надворешни работи и трговија Петер Сијарто на денешната ...

Пријателот на Груевски Петер Сијарто, денеска во посета на Македонија

Скопје1 - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто, денеска во посета на Македонија. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата да одржат заедничка прес-конференција.

Петер Сијарто, шефот на унгарската дипломатија, во посета на Македонија

Нетпрес - 24.06.2019

Шефот на унарската дипломатија Петер Сијарто, денеска, е во посета на Македонија. Унгарскиот министер, кој важи за голем поддржувач на Македонија, ќе има средба со вицепремиерот за Европски прашања, Бујар Османи, по што ќе следува заедничка прес ...

Шефот на унгарската дипломатија Сијарто во Скопје

Опсервер - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата д а одржат ...

Османи: Унгарија останува наш силен сојузник внатре во Европската Унија

Точка - 24.06.2019

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи денес оствари средба со Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто, кој престојува во работна посета во земјава.

Сијарто: Присуството на Груевски во Унгарија е правно прашање кое не е поврзано со надворешната политика на земјата

еМагазин - 24.06.2019

Присуството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија го гледам како правно прашање и тоа нема никаква врска со надворешната политика на нашата земја, изјави унгарскиот министер за надворешни работи и трговија, Петер Сијарто на денешната ...

Шефот на унгарската дипломатија Сијарто во Скопје

Либертас - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата д а одржат ...

Османи: Унгарија останува наш силен сојузник внатре во Европската Унија

Н.Македонија - 24.06.2019

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи денес оствари средба со Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто, кој престојува во работна посета во земјава.

Сијарто: Присуството на Груевски во Унгарија е правно прашање кое не е поврзано со надворешната политика на земјата

ММС - 24.06.2019

Присуството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија го гледам како правно прашање и тоа нема никаква врска со надворешната политика на нашата земја, изјави унгарскиот министер за надворешни работи и трговија Петер Сијарто на денешната ...

Унгарскиот шеф на дипломатија Сијарто во Скопје

Денешен - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата да одржат ...

Сијарто: Присуството на Груевски во Унгарија е правно прашање кое не е поврзано со надворешната политика на земјата

Либертас - 24.06.2019

Присуството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија го гледам како правно прашање и тоа нема никаква врска со надворешната политика на нашата земја, изјави унгарскиот министер за надворешни работи и трговија Петер Сијарто на денешната ...

Шефот на унгарската дипломатија, Сијарто во Скопје

24Инфо - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата д а одржат ...

Сијарто: Присуството на Груевски во Унгарија е правно прашање кое не е поврзано со надворешната политика на земјата

Вечер - 24.06.2019

Присуството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија го гледам како правно прашање и тоа нема никаква врска со надворешната политика на нашата земја, изјави унгарскиот министер за надворешни работи и трговија Петер Сијарто на денешната ...

Шефот на унгарската дипломатија Сијарто во Скопје

Нова ТВ - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата д а одржат ...

Сијарто: Присуството на Груевски во Унгарија е правно прашање неповрзано со надворешната политика

MakPress - 24.06.2019

Присуството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија го гледам како правно прашање и тоа нема никаква врска со надворешната политика на нашата земја, изјави унгарскиот министер за надворешни работи и трговија Петер Сијарто на денешната ...

Шефот на унгарската дипломатија Сијарто денеска во Скопје

ММС - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата д а одржат ...

Шефот на унгарската дипломатија Сијарто во Скопје

Р.С.Европа - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата да одржат ...

Шефот на унгарската дипломатија, Сијарто во Скопје

iPortal - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата д а одржат ...

Шефот на унгарската дипломатија Сијарто во Скопје

Сител - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата д а одржат ...

Шефот на унгарската дипломатија Сијарто доаѓа во Скопје

+инфо - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата д а одржат ...

Шефот на унгарската дипломатија Сијарто во Скопје

Канал5 - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата д а одржат ...

Шефот на унгарската дипломатија Сијарто во Скопје

Република - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата д а одржат ...

Шефот на унгарската дипломатија Сијарто во посета на Македонија

МКД - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата да одржат ...

Министерот за надворешни работи на Унгарија, Сијарто во посета на Скопје

MakPress - 24.06.2019

Министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во посета на нашата држава. Сијарто ќе се сретне со вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, а предвидено е двајцата д а одржат ...