TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ учествуваше на „детски ден“, па имаше средба со легендарен ди-џеј (Видео)

СуперСпорт - 22.05.2022

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е во центар на внимание на Ролан Гарос, каде што неговиот тренинг против Карен Хачанов го гледаше полн стадион. Ѓоковиќ своето натпреварување на Ролан Гарос го почна во понеделник, а во саботата исто така ...

Се знае кој е шампион: Полни трибини на тренингот на Ѓоковиќ (Фото)

СуперСпорт

“Некои договори повеќе ги немам”: Новак првпат околу откажувањата на некои спонзори!

Во Центар

Шпанска закана за Ѓоковиќ на Ролан Гарос

Слободен Печат - 22.05.2022

На трите турнири од АТП мастерс серијата 1000 што се играа на земја, триумфираа тројца различни тенисери, што претставува одлична најава за Ролан Гарос, додека во женска конкуренција фокусот ќе биде на Ига Швјонтек која се наоѓа во голема победничка ...

Федерер и Вилијамс наскоро ќе „исчезнат“ од АТП и ВТА-листата

Sport 1

Ѓоковиќ поради одлуката на АТП го губи тронот, а може да падне дури на трето место

Sport 1

Срамен ден за тенисот: Украинскиот пријател на Ѓоковиќ бесен поради одлуката со која Новак останува без првото место, еве што порача тој.

Во Центар

Украински тенисери ја нападнаа АТП: Застанавте на страната на руските убијци!

Sport 1

Ѓоковиќ ќе биде најголема жртва по казната за Вимблдон

СуперСпорт

АТП нема да доделува поени за Вимблдон, Ѓоковиќ ќе го загуби првото место на ранкингот

Дерби

Екипа Екипа СуперСпорт

Годинашниот Вимблдон сведен на егзибициски турнир, Ѓоковиќ ќе изгуби 2.000 поени

Сакам да кажам - 21.05.2022

АТП и ВТА решија да го казнат Вимблдон поради неговата одлука да им забрани настап на руските и на белоруските тенисери и тенисерки, па годинава нема да се доделуваат рејтинг поени. Тоа значи дека најпрестижниот настан во тенискиот свет практички ќе ...

Ѓоковиќ поради казната на АТП за Вимблдон може да падне дури на третата позиција!

Спортски

Поради казната за Вимблдон, Ѓоковиќ веројатно го губи АТП-врвот!

Gol.mk

Oфицијално: АТП го казни Вимблдон!

Спортски

ОФИЦИЈАЛНО: АТП поради Русите и Белорусите го казни Вимблдон!

Gol.mk

Ѓоковиќ го губи првото место поради одлуката на АТП

TopSport

Вимблдон жестоко одговори на казната: Одбиваме да бидеме дел од руската пропаганда

Локално

Екипа Спортклуб Спортклуб СуперСпорт TopSport Спортклуб Кајгана Макфакс

Федерер ќе биде избришан од АТП-листата

Екипа - 21.05.2022

Новак Ѓоковиќ ќе го загуби првото место поради бришењето на бодовите од Вимблдон, но уште полошо ќе мине Роџер Федерер, кој ќе биде целосно избришан од АТП-рангирањето. Швајцарецот моментно се наоѓа на 46.

АТП го симнува Федерер од листата по повеќе од 20 години

Локално

Ѓоковиќ пак е „жртвено јагне“ и го губи првото место на АТП-листата

Екипа

ЃОКОВИЌ Е ЖРТВА НА АТП Бодовите на Вимблдон ќе бидат одземени за сите играчи годинава

+инфо

Федерер и Серена остануваат без рејтинг по Вимблдон

TopSport - 21.05.2022

Легендите на светскиот тенис, Роџер Федерер и Серена Вилијамс, по завршувањето на Вимблдон ќе останат без рејтинг. Ова ќе се случи поради одлуката на АТП и ВТА, овогодинешниот Вимблдон да не се бодува за листите, а да се одземат бодовите од ланското ...

Надал: Дали сум фаворит? Не, далеку од тоа...

Gol.mk

Федерер и Серена остануваат без рејтинг по Вимблдон

Макфакс

Скандал пред Ролан Гарос: Два мечеви под сомнеж дека се наместени

Спортманија - 20.05.2022

Еден од четирите најпрестижни тениски турнири во светот, Ролан Гарос официјално започнува в недела. Турнирот на кој се добива „кралот“ на земјена подлога може да има негативна увертира, поради сомнеж за два наместени мечеви во квалификациите, ...

Скандал пред Ролан Гарос: Два меча се под сомнеж дека биле наместени (Видео)

СуперСпорт

Скандал: Два натпревари од квалификациите на Ролан Гарос биле наместени!

Спортски

Надал ќе навива за Реал во Париз: Таа ноќ не се пропушта за ништо во животот…

Екипа - 20.05.2022

Рафаел Надал важи за еден од главните фаворити за трофејот на Ролан Гарос, шпанскиот тенисер максимално мотивиран допатува во Париз, но фокусот следната сабота навечер нема да му биде насочен кон тениските терени, туку кон фудбалската арена каде што ...