TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожар во Кондово зафати и куќи, жителите се евакуираат во паника ВИДЕО

+инфо - 13.08.2017

Влезот на Скопје од западната страна кон Ѓорче Петров е целиот во чад, а пепел паѓа врз колите што се движат на обиколницата. Голем пожар вечерва го зафати реонот над скопското село Кондово, кој, според жителите, зафатил и неколку куќи, јави ...

Кондово во пламен, мештаните во паника, противпожарните екипи се борат со огнената стихија

ТВ21 - 13.08.2017

Огромни пламени јазици стигнаа до куќите во Кондово, во околината на Скопје. Мештаните вознемирени ја следат состојбата, а некои од нив заминаа од своите домови. Оџата од селото ги повика мештаните да се смират, колку можат да помогнат и да го ...

Голем пожар во реонот на Кондово, жителите се евакуираат

Нова ТВ - 12.08.2017

Голем пожар вечерва го зафати реонот над скопското село Кондово. Според порталот сакамдакажам.мк , кој цитира изјави на жители огнот зафатил и неколку куќи. Според нивните изјави во селото владее паника.

ЦУК бара помош од градот Скопје и општина Сарај за пожарот во Кондово

Сакам да кажам - 13.08.2017

Центарот за управување со кризи (ЦУК) побара помош од градот Скопје и општина Сарај за ставање под контрола на пожарот што опасно се прошири до првите куќи на селото Кондово. Екипата на САКАМДАКАЖАМ.МК која беше на скопската обиколница во близина на ...

Голем пожар во Кондово

Макфакс - 13.08.2017

Голем пожар го зафати скопско Кондово. Како што велат очевидци, пожарот бил во близина на обиколницата, а поради силниот ветер огнот со голема брзина се ширел од шумата кон селото. Според мештаните ситуацијата е сериозна, а очевидци велат дека ...

ВИДЕО: Гори шума кај Кондово

А1 On - 13.08.2017

Запалена шума во близина на скопското село Кондово. Како што велат жителите пожарот бил во близина на обиколницата, а поради силниот ветар оганот со голема брзина се шири и кон селото. Според мештаните ситуацијата е сериозна, миризбата на чад и ...

Пожарот во Кондово се приближи до куќите, некои од селаните се евакуираат

Сакам да кажам - 12.08.2017

Големиот пожар кој вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово зафатил и неколку куќи, тврдат селаните кои екипата на САКАМДАКАЖАМ.МК ги затекна на клучката кај скопската обиколница.

Силен пожар се ближи кон првите куќи во Кондово (ФОТО+ВИДЕО)

Канал5 - 12.08.2017

Пожарот се шири со голема брзина Вечерва по 22 часот се разгоре пожар во близина на скопското село Кондово. На терен делуваат десеттина против пожарни возила како и возила на јавните претпријатија ,,Водовод" и ,,Комунална хигиена".

Пожарот во Кондово се приближува до куќите, некои од селаните се евакуираат

Либертас - 12.08.2017

Големиот пожар кој вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово зафатил и неколку куќи, тврдат селаните кои екипата на порталот Сдк ги затекна на клучката кај скопската обиколница.

ВИДЕО: Страшни снимки од големиот пожар во скопско Кондово, дел од жителите ги напуштаат домовите

Курир - 12.08.2017

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница зафатена е поголема површина ниска шума. Огнот се приближува кон првите куќи. Дел од жителите ги напуштаат домовите.

Голем пожар кај Кондово, скопско, Огнот се приближува кон куќите

Сакам да кажам - 12.08.2017

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница зафатена е поголема површина ниска шума. Огнот се приближува кон првите куќи. Пожарот го гасат девет противпожарни возила.

АЛАРМАНТНО: Огромен пожар на 10-тина метри од куќите во Ѓорче Петров, а Заев, Николовски, Буџаку и Владата ги оставија ...

Курир - 12.08.2017

На само десеттина метри од куќите на скопско Ѓорче Петров се разгорува огромна огнена стихија, загрозени се куќите. Дел од жителите ги напуштаат домовите. Огромната огнена стихија избега од контрола поради силниот ветар и го зафати прсторот помеѓу ...

Голем пожар се ближи кон првите куќи во Кондово (видео)

Република - 12.08.2017

Вечерва по 22 часот се разгорел пожар во близина на скопското село Кондово. На терен делуваат десеттина против пожарни возила како и возила на јавните претпријатија ,,Водовод” и ,,Комунална хигиена”.

Голем пожар над Кондово, паника во селото и евакуација

Фокус - 13.08.2017

Големиот пожар кој вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово зафатил и неколку куќи, тврдат селаните кои екипата на САКАМДАКАЖАМ.МК ги затекна на клучката кај скопската обиколница.

АЛАРМАНТНО: Oгромен пожар на десетина метри од куќите во Ѓорче Петров, граѓаните оставени сами на себе (ФОТО+ВИДЕО)

Телевизија Нова - 12.08.2017

На само десеттина метри од куќите на скопско Ѓорче Петров се разгорува огромна огнена стихија, загрозени се куќите. Дел од жителите ги напуштаат домовите. Огромната огнена стихија избега од контрола поради силниот ветар и го зафати просторот помеѓу ...

Голем пожар во реонот на скопско Кондово, жителите се евакуираат

Шеталиште - 13.08.2017

Големиот пожар кој вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово зафатил и неколку куќи, тврдат селаните кои екипата на порталот Сдк ги затекна на клучката кај скопската обиколница.

ВИДЕО: Голем пожар над скопско Кондово - граѓаните во паника

Press24 - 12.08.2017

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница зафатена е поголема површина ниска шума. Огнот се приближува кон првите куќи. Дел од жителите ги напуштаат домовите.

ФОТО: Скопско Ѓорче Петров во пламен - граѓаните бегаат од куќите

Press24 - 12.08.2017

На само десеттина метри од куќите на скопско Ѓорче Петров се разгорува огромна огнена стихија, загрозени се куќите. Дел од жителите ги напуштаат домовите. Огромната огнена стихија избега од контрола поради силниот ветар и го зафати прсторот помеѓу ...

Пожар го зафати пределот над скопско Кондово, огнот се приближува кон куќите (ВИДЕО)

Стандард - 12.08.2017

Пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница, зафатена е поголема површина ниска шума. Огнот се приближува кон првите куќи. Дел од жителите ги напуштаат домовите.

Во Кондово нема струја, жителите бегаат од куќите

Курир - 13.08.2017

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница зафатена е поголема површина ниска шума. Огнот се приближува кон првите куќи. Дел од жителите ги напуштаат домовите.