TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Abarth стана електричен (видео)

Авто Магазин - 26.11.2022

И Abarth зачекори во електричните води – новиот 500е е првиот обид на марката да покаже што умее во новото време. А тоа не е малку иако така изгледа, бидејќи новиот 500e е базиран на веќе добро познатиот Fiat 500е.

МАЛИ, ЛУТИ И БРЗИ : Abarth најави помоќни варијанти на SCORPION серијата на 500e

Пари - 26.11.2022

По премиерата на Abarth 500e, извршниот директор на Fiat, Оливие Франсоа, вети дека поставата на марката Scorpion ќе се развива со повеќе електрични возила во иднина. Сепак, само некои од претстојните модели на Fiat ќе добијат брат или сестра со ...

„Шкорпија на струја“: новиот Abarth 500e пристигнува со 155 КС и достигнува стотка за 7 секунди / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас - 25.11.2022

Електричниот мотор произведува 155 КС и 235 Nm вртежен момент, што е зголемување од 37 КС и 15 Nm во споредба со Fiat 500e Abarth го претстави својот прв целосно електричен модел базиран на Fiat 500e со голем број подобрувања фокусирани на ...

Се појави симпатичниот електричен Abarth (ВИДЕО)

Канал5 - 24.11.2022

Според најавите, пристигна и првиот електричен Abarth. Фиат 500 и Абарт совршено се совпаѓаат, а спортските перформанси се едноставно неодоливи, без разлика за кој станува збор. Тоа е најмалиот спортист чиј 1.4 мотор може да направи фер бучава, но и ...

Сквернавење или неизбежност? Пристигна првиот електричен „Abarth“ (ФОТО/ВИДЕО)

Денар - 24.11.2022

„Fiat 500“ и „Abarth“ совршено се совпаѓаат, а спортските верзии се едноставно неодоливи. Досега под хаубата имаше 1.4-литарски турбо-бензинец кој не се срамеше од својот звук, но работите се менуваат и во овој автомобилски сегмент.

Електричен Fiat 500 може да биде и Abarth

Automedia - 24.11.2022

Спортската подмарка на Fiat преоѓа на целосно електричен погон. Abarth 500e нуди за третина повисока моќност од стандардниот електричен „500“. Abarth 500e располага со истата батерија од 42 киловатчасови од верзиите на Fiat New 500 со подолг досег, ...