TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Дрон оштети огромно складиште за нафта во Русија – Русите се уште немаат одговор за беспилотните летала од ...

Во Центар - 17.09.2023

Беспилотно летало рано утринава оштети складиште за нафта во југозападна Русија, предизвикувајќи пожар во резервоар за гориво кој подоцна бил изгаснат, објави регионалниот гувернер Андреј Кличков на својот официјален профил на социјалната мрежа ...

Руски ракети погодија земјоделска фабрика во Одеса

А1 On - 17.09.2023

Русија изврши комбиниран напад со беспилотни летала и ракети врз Украина, таргетирајќи ги претежно јужните делови на регионот Одеса и погоди земјоделски објект таму, соопшти украинското воздухопловство во порака на апликацијата Телеграм.

Напади со беспилотни летала во Украина и Русија

Р.С.Европа - 17.09.2023

Украина соопшти дека Русија извршила ракетни и беспилотни напади рано на 17 септември, насочени главно кон јужните делови на регионот Одеса, додека Москва и другите региони на Русија пријавиле напади со украински беспилотни летала.

Складиште за нафта во Русија погодено од дрон, воздушниот сообраќај над Москва затворен

Макфакс - 17.09.2023

Русија објави дека спречила координиран украински напад на Крим рано утринава, украинските беспилотни летала исто така ја нападнале Москва, што го наруши воздушниот сообраќај во главниот град, а напад со дрон предизвика пожар во складиште за нафта ...

Украина: Русија бара воени авиони вклучени во нападите на Крим

Макфакс - 15.09.2023

Украина објави дека нападот на руско беспилотно летало во текот на ноќта врз регионот каде што се наоѓа украинскиот воен аеродром покажал дека Русите трагаат по воени авиони вклучени во овонеделните напади врз Крим окупиран од Русија.

Украинските воздухопловни сили собориле 17 руски дронови

MakPress - 16.09.2023

- Украинската противвоздушна одбрана собори голем број беспилотни летала лансирани од Русија во текот на ноќта, соопштија украинските власти. Украинските воздухопловни сили објавија на Телеграм дека од југоисток биле лансирани вкупно 17 беспилотни ...

Украина: Русија бара воени авиони вклучени во нападите на Крим

Опсервер - 15.09.2023

Украина објави дека нападот на руско беспилотно летало во текот на ноќта врз регионот каде што се наоѓа украинскиот воен аеродром покажал дека Русите трагаат по воени авиони вклучени во овонеделните напади врз Крим окупиран од Русија.

Украина: Русија бара воени авиони вклучени во нападите на Крим

Centar - 15.09.2023

Украина објави дека нападот на руско беспилотно летало во текот на ноќта врз регионот каде што се наоѓа украинскиот воен аеродром покажал дека Русите трагаат по воени авиони вклучени во овонеделните напади врз Крим окупиран од Русија.

Украина: Русија бара воени авиони вклучени во нападите на Крим

Точка - 15.09.2023

Украина објави дека нападот на руско беспилотно летало во текот на ноќта врз регионот каде што се наоѓа украинскиот воен аеродром покажал дека Русите трагаат по воени авиони вклучени во овонеделните напади врз Крим окупиран од Русија.

Украина: Русија бара воени авиони вклучени во нападите на Крим

Скопје1 - 15.09.2023

Украина објави дека нападот на руско беспилотно летало во текот на ноќта врз регионот каде што се наоѓа украинскиот воен аеродром покажал дека Русите трагаат по воени авиони вклучени во овонеделните напади врз Крим окупиран од Русија.

Складиште за нафта во Русија погодено од дрон, воздушниот сообраќај над Москва затворен

Опсервер - 17.09.2023

Русија објави дека спречила координиран украински напад на Крим рано утринава, украинските беспилотни летала исто така ја нападнале Москва, што го наруши воздушниот сообраќај во главниот град, а напад со дрон предизвика пожар во складиште за нафта ...

Складиште за нафта во Русија погодено од дрон, воздушниот сообраќај над Москва затворен

Скопје1 - 17.09.2023

Русија објави дека спречила координиран украински напад на Крим рано утринава, украинските беспилотни летала исто така ја нападнале Москва, што го наруши воздушниот сообраќај во главниот град, а напад со дрон предизвика пожар во складиште за нафта ...

Складиште за нафта во Русија погодено од дрон, воздушниот сообраќај над Москва затворен

Точка - 17.09.2023

Русија објави дека спречила координиран украински напад на Крим рано утринава, украинските беспилотни летала исто така ја нападнале Москва, што го наруши воздушниот сообраќај во главниот град, а напад со дрон предизвика пожар во складиште за нафта ...

Украина со дронови ги нападна Крим и Москва, авиосообраќајот во прекин

Локално - 17.09.2023

Русија објави дека спречила координиран украински напад на Крим рано во неделата, украинските беспилотни летала исто така ја нападнале Москва, што го нарушило воздушниот сообраќај во главниот град, а напад со беспилотно летало предизвика пожар во ...

ЗАТВОРЕН ВОЗДУШНИОТ СООБРАЌАЈ НАД МОСКВА Инвазија од украински дронови сѐ подлабоко на руска територија

+инфо - 17.09.2023

Најмалку 30 летови беа одложени, а шест откажани на главните аеродроми во Москва, објавија руските државни новински агенции, што е вообичаен потег на воздухопловните власти за време на напади со беспилотни летала.

Складиште за нафта во Русија погодено од дрон, воздушниот сообраќај над Москва затворен

Centar - 17.09.2023

Русија објави дека спречила координиран украински напад на Крим рано утринава, украинските беспилотни летала исто така ја нападнале Москва, што го наруши воздушниот сообраќај во главниот град, а напад со дрон предизвика пожар во складиште за нафта ...

Русија со дронови и ракети ги нападна силосите за жито во Одеса

Макфакс - 17.09.2023

Русија рано утринава изврши комбиниран напад со беспилотни летала и ракети врз Украина, насочени главно кон јужните делови на регионот Одеса и погоди земјоделски објект, објавија украинските воздухопловни сили во порака на апликацијата Телеграм.

Русија со дронови и ракети ги нападна силосите за жито во Одеса

Опсервер - 17.09.2023

Русија рано утринава изврши комбиниран напад со беспилотни летала и ракети врз Украина, насочени главно кон јужните делови на регионот Одеса и погоди земјоделски објект, објавија украинските воздухопловни сили во порака на апликацијата Телеграм.

Русија со ракети и дронови ги нападна силосите за жито во Одеса

360 степени - 17.09.2023

Во одбивањето на воздушниот напад учествуваа борбени авиони, противвоздушни ракетни единици, мобилни вооружени групи и други средства, соопштија од воздухопловните сили Русија рано утринава изврши комбиниран напад со беспилотни летала и ракети врз ...

Русија со дронови и ракети ги нападна силосите за жито во Одеса

Скопје1 - 17.09.2023

Русија рано утринава изврши комбиниран напад со беспилотни летала и ракети врз Украина, насочени главно кон јужните делови на регионот Одеса и погоди земјоделски објект, објавија украинските воздухопловни сили во порака на апликацијата Телеграм.

Русија со ракети и дронови ги нападна силосите за жито во Одеса

Либертас - 17.09.2023

Русија рано утринава изврши комбиниран напад со беспилотни летала и ракети врз Украина, насочени главно кон јужните делови на регионот Одеса и погоди земјоделски објект таму, објавија украинските воздухопловни сили на апликацијата Телеграм.

Русија со дронови и ракети ги нападна силосите за жито во Одеса

Centar - 17.09.2023

Русија рано утринава изврши комбиниран напад со беспилотни летала и ракети врз Украина, насочени главно кон јужните делови на регионот Одеса и погоди земјоделски објект, објавија украинските воздухопловни сили во порака на апликацијата Телеграм.

Складиштето за нафта во Русија погодено од дрон, воздушниот сообраќај над Москва затворен

4NEWS - 17.09.2023

РУСИЈА објави дека спречила координиран украински напад на Крим рано утринава, украинските беспилотни летала исто така ја нападнале Москва, што го наруши воздушниот сообраќај во главниот град, а напад со дрон предизвика пожар во складиште за нафта ...