TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

OnePlus го претстави смартфонот Nord CE, пристигнува во Европа

Кајгана - 11.06.2021

Компанијата OnePlus го претстави новиот смартфон под назив Nord CE. Oзнаката CE е кратенка за Core Edition што е показател дека компанијата OnePlus се фокусира на клучни работи, а не на непотребни додатоци.

Официјално претставен „Moto G Stylus 5G“ со батерија од 5.000 mAh (ВИДЕО)

Денар - 11.06.2021

„Motorola“ веќе го објави „Moto G Stylus“ (2021), а телефонот сега доаѓа со „5G“ можности. „Moto G Stylus 5G“ беше официјално претставен во САД, каде што ќе се најде во продажба од 14-ти јуни по цена од 399 долари.