TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Финска најсреќна на светот – ние во друштво на Либан, Јордан и Нигерија

Таратур - 14.03.2018

Финска е најсреќна земја на светот според овогодинешниот глобален извештај за среќа на Обединетите нации, со кој се прави обид да се утврди нивото на среќа во 156-те држави во светот. Норвешка, која минатата година беше на чело на среќните во врвот, ...

Финска е најсреќна земја на светот, а еве каде се наоѓа Македонија

Sky - 14.03.2018

Според најновиот извештај на Обединети нации за најсреќни земји на светот, Финска е на прво место, додека на дното на листата која опфаќа 156 држави се наоѓа Бурунди. Од земјите од бивша Југославија, Словенија се наоѓа на 51 место, Србија на 78 ...

Финска е најсреќната држава во светот

Кајгана - 14.03.2018

Финска се наоѓа на самиот врв на листата на најсреќни држави. Извештајот околу среќата на нациите во светот, рангираше 156 држави според нивното ниво на среќа, базирано на фактори како животен век, социјална поддршка и корупција.

Најсреќните и најмизерните земји во 2018-та, Македонија е на 89-то место

Денар - 14.03.2018

Финска е најсреќната земја во светот, според последниот извештај за Светското задоволство на ОН. Минатогодишниот лидер Норвешка оваа година го освои второто место, а зад неа се Данска, Исланд и Швајцарија, пишува „ CNN “.

Финска ја замени Норвешка како најсреќна земја во светот

Стандард - 14.03.2018

Финска го предводи оваа година рејтингот на ОН на земјите каде што луѓето се најсреќни, пренесе „Асошиејтед прес“. Норвешка и Данска се втори и трети во петтиот годишен извештај на ОН за среќа во светот.

Луѓето што живеат во оваа земја се најсреќни

Курир - 14.03.2018

Луѓето што живеат во Финска се најсреќни, покажа последната класификација што Обединетите нации ја прават секоја година на оваа тема. Норвешка и Данска се на второ и трето место во петтиот годишен Извештај на ОН за среќата во светот.

OВА Е НАЈСРЕЌНАТА ЗЕМЈА: Дали би живееле таму?

Женски магазин - 14.03.2018

Најсреќни се луѓето кои живеат во Финска. Оваа држава се наоѓа на самиот врв на листата на најсреќни земји во светот. Финска успеа да ја помине Норвешка која сега падна на второто место. „Фантастична работа е да живеете во најсреќната држава во ...

ОН: Луѓето што живеат во Финска се најсреќни

Слободен Печат - 14.03.2018

Луѓето што живеат во Финска се најсреќни, покажа последната класификација што Обединетите нации ја прават секоја година на оваа тема. Норвешка и Данска се на второ и трето место во петтиот годишен Извештај на ОН за среќата во светот.

ОН: Луѓето што живеат во Финска се најсреќни

Сител - 14.03.2018

- Луѓето што живеат во Финска се најсреќни, покажа последната класификација што Обединетите нации ја прават секоја година на оваа тема. Норвешка и Данска се на второ и трето место во петтиот годишен Извештај на ОН за среќата во светот.

Граѓаните на Финска се најсреќни

Независен - 14.03.2018

Луѓето што живеат во Финска се најсреќни, покажа последната класификација што Обединетите нации ја прават секоја година на оваа тема. Норвешка и Данска се на второ и трето место во петтиот годишен Извештај на ОН за среќата во светот.

Луѓето што живеат во оваа земја се најсреќни

Вечер - 14.03.2018

Луѓето што живеат во Финска се најсреќни, покажа последната класификација што Обединетите нации ја прават секоја година на оваа тема. Норвешка и Данска се на второ и трето место во петтиот годишен Извештај на ОН за среќата во светот.

ОН: Луѓето што живеат во Финска се најсреќни

Либертас - 14.03.2018

Норвешка и Данска се на второ и трето место во петтиот годишен Извештај на ОН за среќата во светот. Скандинавските земји традиционално ги заземаат првите места во оваа класификација, која се подготвува по повод Меѓународниот ден на среќата 20 март.

Луѓето што живеат во Финска се најсреќни

Нетпрес - 14.03.2018

Луѓето што живеат во Финска се најсреќни, покажа последната класификација што Обединетите нации ја прават секоја година на оваа тема. Норвешка и Данска се на второ и трето место во петтиот годишен Извештај на ОН за среќата во светот.

ОН: Луѓето што живеат во Финска се најсреќни

Точка - 14.03.2018

Луѓето што живеат во Финска се најсреќни, покажа последната класификација што Обединетите нации ја прават секоја година на оваа тема. Норвешка и Данска се на второ и трето место во петтиот годишен Извештај на ОН за среќата во светот.

Луѓето што живеат во оваа земја се најсреќни

Пулс24 - 14.03.2018

Луѓето што живеат во Финска се најсреќни, покажа последната класификација што Обединетите нации ја прават секоја година на оваа тема. Норвешка и Данска се на второ и трето место во петтиот годишен Извештај на ОН за среќата во светот.