TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Монако скапо го плати отказот на Жардим

Sport 1 - 12.10.2018

Поранешниот француски шампион Монако го смени својот досегашен тренер Леонардо Жардим по катастрофалните резултати на стартот на сезоната и 18-то место за „кнезовите“ во француската Лига 1, па ја отвори вратата за доаѓање на француската легенда ...

Анри во понеделник го презема Монако

SportMedia - 12.10.2018

Се е договорено. Анри доаѓа во Монако веднаш по саботните обврски во репрезентацијата на Белгија. Поранешниот напаѓач на репрезентацијата на Франција, Тјери Анри, за неколку дена и официјално ќе биде назначен како нов тренер на екипата на Монако.

Жардим „дебело“ ќе го наплати отказот од Монако!

СуперСпорт - 12.10.2018

Французите открија колку пари ќе заработи Леонардо Жардим, откако му беше даден отказ од Монако. Монако катастрофално ја почна новата сезона и во моментов е на 18. место во француската Лига 1, а цената ја плати тренерот.

Анри во следните 48 часа добива работа од соништата

Дерби - 12.10.2018

Легендарниот француски фудбалер и сегашен помошник на Роберто Мартинез во репрезентацијата на Белгија, Тиери Анри во следните два дена ќе добие прилика самостојно да води еден европски гигант.

Анри го презема Монако од другата недела

Стандард - 12.10.2018

Легендарниот француски напаѓач, Тиери Хенри може да биде назначен за тренер на Монако во понеделник, објави „Екип“. Анри утре треба да ја напушти функцијата помошник тренер на белгискиот национален тим и да отпатува во Кнежевството за да потпише ...

Монако плати 7 милиони евра за да се ослободи од Жардим

Стандард - 12.10.2018

Поранешниот тренер на Монако, Леонардо Жардим, добил солиден надомест за престанок на договорот со клубот. Според „А Бола“, 44-годишниот Португалец добил 7 милиони евра од клубот за предвремено раскинување на договорот.

Менди испрати порака до Жардим по неговата разделба со Монако (Фото)

Дерби - 11.10.2018

Леонардо Жардим мораше да ја напушти тренерската позиција во Монако, откако раководството на францускиот прволигаш мораше да му врачи отказ поради катастрофалната серија на почетокот на сезоната.

Монако раскина со Жардим, од кризата ќе се вади со нов тренер

Gol.mk - 11.10.2018

Екипата на Монако во наредниот период ќе бара нов тренер, затоа што за време на репрезентативната пауза реши да го раксине договорот со актуелниот предводник Леонардо Жардим. Тимот од кнежевството влезе во резултатска криза во Лига 1 и е далеку од ...

Монако со отказ за Жардим, кормилото го превзема легендарниот Анри?

ТВ21 - 11.10.2018

Монако денеска остана без тренер, откако раководството на овој клуб се реши да се раздели со досегашниот стручњак Леонардо Жардим. Тимот од малото француско кнежество имаше очаен старт во првенството каде што се наоѓа во долниот дел на табелата меѓу ...

Монако го избрка креаторот на шампионскиот тим

SportMedia - 11.10.2018

Очекувано! Францускиот Монако го избрка тренерот Леонардо Жардим поради очајните резултати во новата сезона По пет првенствени порази во девет кола (една победа), катастрофално 18 место на табелата и вкупно десет меча по ред без триумф (заедно си ...

Монако му врачи отказ на фантастичниот Жардим, голема француска легенда пристигнува во „кнежевството“!

Дерби - 11.10.2018

Леонардо Жардим беше творец на препородбата на Монако и вистински лидер на големите успеси кои ги оствари овој тим во изминатите четири години, започнувајќи со освоената титула во домашното првенство пред две години, па се до играњето во ...

Жардим: Секогаш правев се што е во моја моќ за доброто на Монако

Стандард - 11.10.2018

Португалскиот експерт Леонардо Жардим даде свое видување за денешниот отказ од раководството на Монако. – Благодарен сум и горд што можев да го тренирам Монако изминатите четири години. Јас секогаш правев се што можев и работев со ентузијазам.

Монако го отпушти Жардим

Sport M - 11.10.2018

Францускиот фудбалски клуб Монако му додели отказ на 44-годишниот тренер Леонардо Жардим. Тој го предводеше клубот од 2014 година. Монако по деветте круга на шампионатот на Франција е на 18.место со само една победа и три нерешени исходи.

Монако му врачи отказ на Жардим

TopSport - 11.10.2018

Фудбалскиот клуб Монако, во четвртокот, потврди дека тренерот Леонардо Жардим добил отказ. Португалецот во „малото кнежевство“ пристигна во ју ни 2014 година и до оваа сезона со Монако оствари одлични резултати, а успеа да стигне и до финалето во ...

Официјално: Чудотворецот си заминува од Монако, пристигнува Тиери Анри!

Спортклуб - 11.10.2018

Им донесе пари, титула, промоција на таленти, но по очајниот почеток на сезоната доби отказ. Леонардо Жардим повеќе не е тренер на Монако, откако клубот од Кнежеството го отпушти поради разочарувачките резултати и 18.

Творецот на чудото од Кнежеството доби отказ, француската легенда најсериозен кандидат да го наследи

Спортски - 11.10.2018

Португалецот ја плати цената за лошите резултати од почетокот на сезоната. Тимот на Монако денес потврди дека досегашниот тренер Леонардо Жардим добил отказ. Португалецот во Кнежеството стигна во летото 2014 година и направи огромен успех ...

Жардим си замина од Монако: Француска легенда ќе им биде нов тренер!? (ФОТО)

Sport 1 - 11.10.2018

Португалецот Леонардо Жардим ја плати цената по катастрофалните резултати на стартот на сезоната, па денеска доби отказ. Жардим стигна во Монако во 2014. година и направи многу успеси со екипата, откако ја освои титулата во Лига 1 пред две сезони, а ...

Монако конечно го отпушти Жардим, Анри кандидат за клупата на клубот од Кнежевството

СуперСпорт - 11.10.2018

Од таборот на Монако и официјално го отпуштија нивниот досегашен менаџер Леонардо Жардим по слабиот старт на сезоната. Тренерот од Венецуела кој неколку години со успех го водеше Монако и кој пред две години стигна до титулата во Франција во ...

Анри фаворит да го преземе Монако

Локално - 10.10.2018

Тиери Анри може доста изненадувачки да го преземе тимот на Монако, тврди ESPN и неколку други медиуми. Поранешниот ас на Арсенал е фаворит да застане на чело на клубот, откако судбината на актуелниот тренер Леонардо Жардим изгледа јасна и тој речиси ...

Жардим: Секогаш правев се што е во моја моќ за доброто на Монако

Sport M - 11.10.2018

Португалскиот експерт Леонардо Жардим даде свое видување за денешниот отказ од раководството на Монако. – Благодарен сум и горд што можев да го тренирам Монако изминатите четири години. Јас секогаш правев се што можев и работев со ентузијазам.

Монако го отпушти Жардим, најверојатно ќе го наследи Тиери Анри

Кајгана - 11.10.2018

Монако, 11 октомври 2018 (МИА) – Францускиот фудбалски клуб Монако му додели отказ на 44-годишниот тренер Леонардо Жардим. Тој го предводеше клубот од 2014 година. Монако по деветте круга на шампионатот на Франција е на 18.

Монако му врачи отказ на Жардим

Макфакс - 11.10.2018

Фудбалскиот клуб Монако, во четвртокот, потврди дека тренерот Леонардо Жардим добил отказ. Португалецот во „малото кнежевство“ пристигна во ју ни 2014 година и до оваа сезона со Монако оствари одлични резултати, а успеа да стигне и до финалето во ...

Жардим само за сеќавање, Монако го договори Тиери Анри

Вечер - 11.10.2018

Им донесе пари, титула, промоција на таленти, но по очајниот почеток на сезоната доби отказ. Леонардо Жардим повеќе не е тренер на Монако, откако клубот од Кнежеството го отпушти поради разочарувачките резултати и 18.

Жардим: Секогаш правев се што е во моја моќ за доброто на Монако

А1 On - 11.10.2018

Португалскиот експерт Леонардо Жардим даде свое видување за денешниот отказ од раководството на Монако. – Благодарен сум и горд што можев да го тренирам Монако изминатите четири години. Јас секогаш правев се што можев и работев со ентузијазам.

Монако го отпушти Жардим

Стандард - 11.10.2018

Францускиот фудбалски клуб Монако му додели отказ на 44-годишниот тренер Леонардо Жардим. Тој го предводеше клубот од 2014 година. Монако по деветте круга на шампионатот на Франција е на 18.место со само една победа и три нерешени исходи.

Жардим: Секогаш правев се што е во моја моќ за доброто на Монако

MTM - 11.10.2018

Португалскиот експерт Леонардо Жардим даде свое видување за денешниот отказ од раководството на Монако. - Благодарен сум и горд што можев да го тренирам Монако изминатите четири години. Јас секогаш правев се што можев и работев со ентузијазам.

Монако го отпушти Жардим

А1 On - 11.10.2018

Францускиот фудбалски клуб Монако му додели отказ на 44-годишниот тренер Леонардо Жардим. Тој го предводеше клубот од 2014 година. Монако по деветте круга на шампионатот на Франција е на 18.место со само една победа и три нерешени исходи.

Монако го отпушти Жардим

Локално - 11.10.2018

Францускиот фудбалски клуб Монако му додели отказ на 44-годишниот тренер Леонардо Жардим. Тој го предводеше клубот од 2014 година. Монако по деветте круга на шампионатот на Франција е на 18.место со само една победа и три нерешени исходи.

Монако го отпушти Жардим

Курир - 11.10.2018

Францускиот фудбалски клуб Монако му додели отказ на 44-годишниот тренер Леонардо Жардим. Тој го предводеше клубот од 2014 година. Монако по деветте круга на шампионатот на Франција е на 18.место со само една победа и три нерешени исходи.

Монако го отпушти Жардим

Либертас - 11.10.2018

Францускиот фудбалски клуб Монако му додели отказ на 44-годишниот тренер Леонардо Жардим. Тој го предводеше клубот од 2014 година. Монако по деветте круга на шампионатот на Франција е на 18.место со само една победа и три нерешени исходи.

Монако му врачи отказ на Жардим

Денешен - 11.10.2018

Францускиот фудбалски клуб Монако му додели отказ на 44-годишниот тренер Леонардо Жардим. Тој го предводеше клубот од 2014 година. Монако по деветте круга на шампионатот на Франција е на 18.место со само една победа и три нерешени исходи.