TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во првиот круг 29 општини добија градоначалници, продолжува битката за Скопје, Битола, Тетово, Охрид, Струга...

Deutsche Welle - 18.10.2021

Независната кандидатка поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска води пред Петре Шилегов во Скопје. СДСМ се надева на поддршка од ЛДП за да ја добие Битола. Според податоците на Државната изборна комисија, коишто се објавени на нивната веб-страница, ...

Данела Арсовска води пред Петре Шилегов во Скопје

Сакам да кажам

За Град Скопје Данела Арсовска оди во втор круг со предност пред Петре Шилегов

МКД

ДИК: Од пребројани 82% од гласовите, Арсовска води во Скопје пред Шилегов

ТВ21

(ОБНОВЕНО) ДИК за Скопје: Со обработени 88 отсто од податоците, Арсовска пред Шилегов со 4 294 гласа

360 степени

Во овие 3 општини во Скопје Шилегов направи 15.000 гласа предност пред Арсовска

Press24

Шилегов најавуваше победа во прв круг, во моментво губи со над ТРИ илјади гласа

Курир

Фокус PressingTV Фактор Фактор Курир Либертас Алсат-М Сител

Арсовска: Сонце го огреа Скопје денеска, ќе победиме и ќе го направиме подобро место за живеење

ТВ21 - 18.10.2021

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Данела Арсовска, одржа прес-конференција, на која кажа дека има водство од 5.300 гласа пред Петре Шилегов. Се заблагодари на сите за гласовите и ги повика оние кои не се ...

ДИК: Данела Арсовска води во Скопје пред Петре Шилегов

Република

ДИК се уште брои: Расте предноста на Арсовска во Скопје

Press24

НАЈНОВИ БРОЈКИ НА ДИК: Арсовска води со 3.900 гласа пред Шилегов, обработени се околу 80 отсто од избирачите

Фактор

ДИК: Данела Арсовска со над 4.000 гласа пред Петре Шилегов

Фокус

ВО ЖИВО: Се обраќа Данела Арсовска, кандидат за градоначалник на Скопје во водство

4NEWS

Над 70 отсто обработени гласови во Град Скопје - Данела Арсовска во водство

MTM

Н.Македонија 24Инфо Точка Centar Локално Скопје1

ДИК: Данела Арсовска пред Петре Шилегов, за Советот на Град Скопје најмногу гласови има ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин - 18.10.2021

Од 82 проценти од обработените податоци за градоначалник на Град Скопје, според податоците објавени на веб страницата на Државната изборна комисија (ДИК), независната кандидатка, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, има 37,28 проценти од гласовите, а кандидатот ...

За Совет на Скопје повеќе гласови има ВМРО-ДПМНЕ

Бизнис Вести

ВМРО-ДПМНЕ убедливо води и во советничките места во Град Скопје

Курир

ВМРО-ДПМНЕ убедливо води и во советничките места во Град Скопје

Lider

ВМРО-ДПМНЕ убедливо води и во советничките места во Град Скопје

Република

Убедливо водство на ВМРО-ДПМНЕ за советничките места во Град Скопје

Нетпрес

ДИК: Арсовска – 37,28 проценти, Шилегов – 34,96

Канал5

24 Вести ММС Скопје1 Слободен Печат Телма Press24 4NEWS Опсервер