TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По „Километри“, Лозано со „Јако, јако“ го најавува третиот албум

Н.Македонија - 14.06.2018

Влатко Лозаноски-Лозано, еден од најдобрите вокали на македонската естрада, со својата последна песна „Километри“ допре до срцата на многу Македонци расеани низ светот. Досега видеоспотот за последниот хит на Лозано, што го сними продукцијата ...

Влатко Лозановски меѓу најслушаните пејачи на Јутјуб

Репортер - 14.06.2018

Поп-пејачот Влатко Лозановски најавува нов албум, трет по ред, насловен како „Десет“, кој наскоро ќе го промовира во јавноста. Тој неодамна беше во Турција, и од таму се пофали на социјалните мрежи дека снима спот за новата песна „Јако, јако“ , а на ...

1ТВ ВО КУШАДАСИ: Ексклузивно на снимање на новиот спот на Лозано (ВИДЕО)

1tv - 14.06.2018

За неколку дена ќе биде промовиран најновиот видеоспот на познатиот пејач Влатко Лозаноски – Лозано за неговата нова песна со наслов „ Јако , јако “. Како и за скоро за сите песни на Лозано, така и за оваа како автори се потпишува ...