TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Големо поевтинување на цените во Грција

Алсат-М - 20.05.2019

Десетици прехранбени продукти во супермаркетите во Грција, меѓу кои маслото, месото и рибата, како и угостителските услуги, односно, цените во таверните, рестораните и пицериите, драстично ќе поевтинат откако денеска стапи во сила владината одлука ...

Поевтинија храната и струјата во Грција, ДДВ намалено на 13 отсто

+инфо - 20.05.2019

Околу 5.000 прехранбени продукти во супермаркетите, како што се тестенини, шеќер, масло за домаќинство, какао, кафе, чај и сокови, од денеска се очекува да бидат со пониски цени, а поевтини ќе бидат и угостителските услуги односно, цените во ...

Грција од денеска со двојно помал ДДВ за основните прехранбени производи

PressingTV - 20.05.2019

О денеска Грција двојно го намалува ДДВ на низа производи и услуги. Данокот на основните прехранбени производи се намалува од 24 на 13%, а кај енергетските услуги од 13 на 6%. Освен намалувањето на ДДВ, новите мерки предвидуваат и исплата на 13-та ...

Големо намалување на цените на прехрамбени продукти од денеска во Грција, поевтинуваат и рестораните

Фактор - 20.05.2019

Намаленото ДДВ од страна на грчката влада предводена од премиерот Алексис Ципрас од денеска стапува на сила и се очекува значително намалување на цените на над 50 прехрамбени категории во маркетите во Грција, меѓу кои доминираат оние за широка ...

Пониски цени за производите и услугите во Грција поради намалениот ДДВ

Локално - 20.05.2019

Од денеска во Грција стапува во сила новиот Закон за намалување на ДДВ за низа производи и угостителски услуги од 24 на 13 отсто, што носи и пониски цени. Околу 5.000 прехранбени продукти во супермаркетите, како што се тестенини, шеќер, масло за ...

Пониски цени за производите и услугите во Грција поради намалениот ДДВ

24Инфо - 20.05.2019

Од денеска во Грција стапува во сила новиот Закон за намалување на ДДВ за низа производи и угостителски услуги од 24 на 13 отсто, што носи и пониски цени. Околу 5.000 прехранбени продукти во супермаркетите, како што се тестенини, шеќер, масло за ...

Пониски цени за производите и услугите во Грција поради намалениот ДДВ

Опсервер - 20.05.2019

Од денеска во Грција стапува во сила новиот Закон за намалување на ДДВ за низа производи и угостителски услуги од 24 на 13 отсто, што носи и пониски цени. Околу 5.000 прехранбени продукти во супермаркетите, како што се тестенини, шеќер, масло за ...

Пониски цени за производите и услугите во Грција поради намалениот ДДВ

Либертас - 20.05.2019

Атина, 20 мај 2019 (/) – Од денеска во Грција стапува во сила новиот Закон за намалување на ДДВ за низа производи и угостителски услуги од 24 на 13 отсто, што носи и пониски цени. Околу 5.000 прехранбени продукти во супермаркетите, како што се ...

Грција: Пониски цени поради намалениот ДДВ

Денешен - 20.05.2019

Од денеска во Грција стапува во сила новиот Закон за намалување на ДДВ за низа производи и угостителски услуги од 24 на 13 отсто, што носи и пониски цени. Околу 5.000 прехранбени продукти во супермаркетите, како што се тестенини, шеќер, масло за ...

Пониски цени за производите и услугите во Грција поради намалениот ДДВ

Независен - 20.05.2019

Од денеска во Грција стапува во сила новиот Закон за намалување на ДДВ за низа производи и угостителски услуги од 24 на 13 отсто, што носи и пониски цени. Околу 5.000 прехранбени продукти во супермаркетите, како што се тестенини, шеќер, масло за ...

Поевтини производи и услуги во Грција поради намалениот ДДВ

Република - 20.05.2019

Од денеска во Грција стапува во сила новиот Закон за намалување на ДДВ за низа производи и угостителски услуги од 24 на 13 отсто, што носи и пониски цени. Околу 5.000 прехранбени продукти во супермаркетите, како што се тестенини, шеќер, масло за ...

Пониски цени за производите и услугите во Грција поради намалениот ДДВ

MakPress - 20.05.2019

Од денеска во Грција стапува во сила новиот Закон за намалување на ДДВ за низа производи и угостителски услуги од 24 на 13 отсто, што носи и пониски цени. Околу 5.000 прехранбени продукти во супермаркетите, како што се тестенини, шеќер, масло за ...

Од денеска поевтина храна и угостителски услуги во Грција

PressingTV - 20.05.2019

Од денеска во Грција стапува во сила новиот Закон за намалување на ДДВ за низа производи и угостителски услуги од 24 на 13 отсто, што носи и пониски цени. Околу 5.000 прехранбени продукти во супермаркетите, како што се тестенини, шеќер, масло за ...

Добра вест за сите кои ќе летуваат во Грција: Поевтини производи и услуги поради намалениот ДДВ

Скопје инфо - 20.05.2019

Од денеска во Грција стапува во сила новиот Закон за намалување на ДДВ за низа производи и угостителски услуги од 24 на 13 отсто, што носи и пониски цени. Околу 5.000 прехранбени продукти во супермаркетите, како што се тестенини, шеќер, масло за ...

Пониски цени за производите и услугите во Грција поради намалениот ДДВ

А1 On - 20.05.2019

Од денеска во Грција стапува во сила новиот Закон за намалување на ДДВ за низа производи и угостителски услуги од 24 на 13 отсто, што носи и пониски цени. Околу 5.000 прехранбени продукти во супермаркетите, како што се тестенини, шеќер, масло за ...

Грција двојно го намали ДДВ-то на храната и на струјата

Нетпрес - 20.05.2019

Од денеска во Грција стапува во сила новиот Закон за намалување на ДДВ за низа производи и угостителски услуги од 24 на 13 отсто, што носи и пониски цени. Околу 5.000 прехранбени продукти во супермаркетите, како што се тестенини, шеќер, масло за ...

Еве за колку поевтинуваат цените во Грција!

Слободен Печат - 20.05.2019

Денеска стапува во сила новиот Закон за намалување на ДДВ за низа производи и угостителски услуги од 24 на 13 отсто, што носи и пониски цени. Во Грција денеска стапува во сила новиот Закон за намалување на ДДВ за низа производи и угостителски услуги ...