TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спасовски доби поддршка за почеток на преговори и од претседателот на европарламентот

Сител - 18.02.2020

Престедателот на Евроскиот парламент високо го оцени реформскиот процес во земјава , особено донесувањето на законот за ЈО. Сасоли порача дека тоа е позитивен знак пред европскиот совет во март.

Спасовски-Сасоли: Успешните реформи и новата методологија важни чекори кон старт на преговорите

Press24 - 18.02.2020

Претседателот на Владата на Република Македонија Оливер Спасовски денеска оствари средба со претседателот на Европскиот Парламент (ЕП) Давид Мариа Сасоли. На средбата, на која присуствуваше и заменик претседателот во Владата на Северна Македонија ...

Владина делегација предводена од Спасовски во дводневна посета на Брисел

Centar - 16.02.2020

Владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски од денска престојува во дводневна посета на Брисел. Спасовски ќе има свое обраќање на Меѓународната донаторска конференција „Заедно за Албанија“ во Европската Комисија, а ќе се сретне и со ...

Спасовски бега за Брисел

Република - 16.02.2020

Утре и во вторник, владина делегација предводена од техничкиот премиер Оливер Спасовски и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, ќе реализира повеќе активности во рамки на дводневната агенда, за време на посетата на Брисел, ...

Спасовски во Брисел ќе се сретне со Столтенберг, Сасоли, Фон Дер Лејен и Вархеји

+инфо - 16.02.2020

Спасовски, заедно со Османи ќе престојуваат два дена ов Брисел. Владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, утре и задутре ќе реализира повеќе активности во рамки на ...

Спасовски и Османи во дводневна посета на Брисел

Алсат-М - 17.02.2020

Владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Премиерот Спасовски ќе има обраќање на Меѓународната донаторска ...

Спасовски и Османи во дводневна посета на Брисел

Локално - 17.02.2020

Владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Премиерот Спасовски ќе има обраќање на Меѓународната донаторска ...

Спасовски и Османи во дводневна посета на Брисел

24Инфо - 17.02.2020

Владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Премиерот Спасовски ќе има обраќање на Меѓународната донаторска ...

Спасовски и Османи во дводневна посета на Брисел

24 Вести - 17.02.2020

Владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Премиерот Спасовски ќе има обраќање на Меѓународната донаторска ...

Спасовски и Османи во дводневна посета на Брисел

Сител - 17.02.2020

Владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Премиерот Спасовски ќе има обраќање на Меѓународната донаторска ...

Спасовски и Османи во дводневна посета на Брисел

А1 On - 17.02.2020

Владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Премиерот Спасовски ќе има обраќање на Меѓународната донаторска ...

Спасовски и Османи во дводневна посета на Брисел

Канал5 - 17.02.2020

Владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Премиерот Спасовски ќе има обраќање на Меѓународната донаторска ...

Спасовски и Османи во дводневна посета на Брисел

Press24 - 17.02.2020

В ладина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Премиерот Спасовски ќе има обраќање на Меѓународната донаторска ...

Владина делегација предводена од Спасовски во дводневна посета на Брисел

Макфакс - 17.02.2020

Владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски од денска престојува во дводневна посета на Брисел. Спасовски ќе има свое обраќање на Меѓународната донаторска конференција „Заедно за Албанија“ во Европската Комисија, а ќе се сретне и со ...

Владина делегација предводена од Спасовски во дводневна посета на Брисел

Точка - 17.02.2020

Владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски од денска престојува во дводневна посета на Брисел. Спасовски ќе има свое обраќање на Меѓународната донаторска конференција „Заедно за Албанија“ во Европската Комисија, а ќе се сретне и со ...

Владина делегација предводена од Спасовски во дводневна посета на Брисел

MTM - 17.02.2020

Владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски од денска престојува во дводневна посета на Брисел. Спасовски ќе има свое обраќање на Меѓународната донаторска конференција „Заедно за Албанија“ во Европската Комисија, а ќе се сретне и со ...

Спасовски и Османи денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел

MakPress - 17.02.2020

Владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел. Премиерот Спасовски ќе има обраќање на Меѓународната донаторска ...

Спасовски: Успешните реформи и новата методологија се важни чекори кон скорешно отпочнување на преговорите за членство ...

Скопје1 - 18.02.2020

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски денеска оствари средба со претседателот на Европскиот Парламент (ЕП) Давид Мариа Сасоли. На средбата, на која присуствуваше и заменик претседателот во Владата на Северна ...

Спасовски се сретна со Сасоли

Република - 18.02.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасовски денеска во Брисел имаше средба со претседателот на Европскиот парламент (ЕП) Давид Мариа Сасоли, кој даде целосна поддршка на сите реформски чекори кои Владата, Собранието и граѓаните ги донесоа во изминатиот ...

Спасовски-Сасоли: Успешните реформи и новата методологија важни чекори кон старт на преговорите

24 Вести - 18.02.2020

Премиерот Оливер Спасовски денеска во Брисел имаше средба со претседателот на Европскиот Парламент (ЕП) Давид Мариа Сасоли, кој даде целосна поддршка на сите реформски чекори кои Владата, Собранието и граѓаните ги донесоа во изминатиот период, ...

Спасовски-Сасоли: Успешните реформи и новата методологија се важни чекори кон отпочнување на преговори за членство во ...

Слободен Печат - 18.02.2020

Премиерот Оливер Спасовски денеска во Брисел имаше средба со претседателот на Европскиот Парламент (ЕП) Давид Мариа Сасоли, кој даде целосна поддршка на сите реформски чекори кои Владата, Собранието и граѓаните ги донесоа во изминатиот период, ...

Спасовски-Сасоли: Успешните реформи и новата методологија важни чекори кон старт на преговорите

CivilMedia - 18.02.2020

Премиерот Оливер Спасовски денеска во Брисел имаше средба со претседателот на Европскиот Парламент (ЕП) Давид Мариа Сасоли, кој даде целосна поддршка на сите реформски чекори кои Владата, Собранието и граѓаните ги донесоа во изминатиот период, ...

Спасовски-Сасоли: Успешните реформи и новата методологија важни чекори кон старт на преговорите

Локално - 18.02.2020

Премиерот Оливер Спасовски денеска во Брисел имаше средба со претседателот на Европскиот Парламент (ЕП) Давид Мариа Сасоли, кој даде целосна поддршка на сите реформски чекори кои Владата, Собранието и граѓаните ги донесоа во изминатиот период, ...

(ВИДЕО) Спасовски-Сасоли: Успешните реформи и новата методологија се важни чекори кон скорешно отпочнување на ...

А1 On - 18.02.2020

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски денеска оствари средба со претседателот на Европскиот Парламент (ЕП) Давид Мариа Сасоли. На средбата, на која присуствуваше и заменик претседателот во Владата на Северна ...

Спасовски-Сасоли: Успешните реформи и новата методологија важни чекори кон старт на преговорите

Канал5 - 18.02.2020

Сасоли и Спасовски се согласија дека успешните реформи и новата методологија се важни чекори кон скорешно отпочнување на преговорите за членство. Премиерот Оливер Спасовски денеска во Брисел имаше средба со претседателот на Европскиот Парламент (ЕП) ...

Спасовски-Сасоли: Успешните реформи и новата методологија важни чекори кон старт на преговорите

Сител - 18.02.2020

Премиерот Оливер Спасовски денеска во Брисел имаше средба со претседателот на Европскиот Парламент (ЕП) Давид Мариа Сасоли, кој даде целосна поддршка на сите реформски чекори кои Владата, Собранието и граѓаните ги донесоа во изминатиот период, ...

Сасоли-Спасовски: Преговорите со ЕУ, заедничка цел на европските институции и најголем дел од членките

МКД - 18.02.2020

Претседателот на Европскиот парламент, Давид Мариа Сасоли на денешната средба со премиерот Оливер Спасовски во Брисел дал целосна поддршка на сите реформски чекори кои Владата, Собранието и граѓаните ги донесоа во изминатиот период, информира ...

Сасоли: Успешните реформи и новата методологија важни чекори кон старт на преговорите

360 степени - 18.02.2020

Премиерот Оливер Спасовски денеска во Брисел имаше средба со претседателот на Европскиот парламент (ЕП) Давид Мариа Сасоли, кој даде целосна поддршка на сите реформски чекори кои Владата, Собранието и граѓаните ги донесоа во изминатиот период, ...

Спасовски-Сасоли: Успешните реформи и новата методологија важни чекори кон старт на преговорите

4NEWS - 18.02.2020

Премиерот Оливер Спасовски денеска во Брисел имаше средба со претседателот на Европскиот Парламент (ЕП) Давид Мариа Сасоли, кој даде целосна поддршка на сите реформски чекори кои Владата, Собранието и граѓаните ги донесоа во изминатиот период, ...

Спасовски – Сасоли: Реформите и новата методологија се важни чекори кон почнување преговори за членство во ЕУ

Макфакс - 18.02.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасовски оствари средба со претседателот на Европскиот Парламент (ЕП) Давид Мариа Сасоли.На средбата, на која присуствуваше и заменик претседателот во Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи, Сасоли даде целосна ...

Сасоли: Реформите и новата методологија се важни чекори кон отпочнувањето преговори

Н.Македонија - 18.02.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасовски оствари средба со претседателот на Европскиот Парламент (ЕП) Давид Мариа Сасоли. На средбата, на која присуствуваше и заменик претседателот во Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, Сасоли даде ...

Спасовски – Сасоли: Реформите и новата методологија се важни чекори кон отпочнување преговори за членство во ЕУ

Точка - 18.02.2020

Техничкиот премиер Оливер Спасовски оствари средба со претседателот на Европскиот Парламент (ЕП) Давид Мариа Сасоли. На средбата, на која присуствуваше и заменик претседателот во Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи, Сасоли даде целосна ...

Спасовски-Сасоли: Успешните реформи и новата методологија важни чекори кон старт на преговорите

Телма - 18.02.2020

Премиерот Оливер Спасовски денеска во Брисел имаше средба со претседателот на Европскиот Парламент (ЕП) Давид Мариа Сасоли, кој даде целосна поддршка на сите реформски чекори кои Владата, Собранието и граѓаните ги донесоа во изминатиот период, ...

Спасовски-Сасоли: Успешните реформи и новата методологија важни чекори кон старт на преговорите

MakPress - 18.02.2020

Премиерот Оливер Спасовски денеска во Брисел имаше средба со претседателот на Европскиот Парламент (ЕП) Давид Мариа Сасоли, кој даде целосна поддршка на сите реформски чекори кои Владата, Собранието и граѓаните ги донесоа во изминатиот период, ...

Спасовски-Сасоли: Успешните реформи и новата методологија важни чекори кон старт на преговорите

Frontline - 18.02.2020

Премиерот Оливер Спасовски денеска во Брисел имаше средба со претседателот на Европскиот Парламент (ЕП) Давид Мариа Сасоли, кој даде целосна поддршка на сите реформски чекори кои Владата, Собранието и граѓаните ги донесоа во изминатиот период, ...