TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Северна Македонија“ ги смири Самка и Амди/Фото

Вечер - 12.01.2019

По изгласувањето на уставните измени во Собранието, Самка Ибраимоски од ПЦЕР и Амди Бајрам од Сојузот на Ромите се смирија по долгогодишното луто ривалство. Тие поставија фотографија на која се насмеани и ...

(Галерија) Заев и Ахмети заедно славеа за „Северна Македонија“

еМагазин - 12.01.2019

Премиерот Зоран Заев и лидер на СДСМ, синоќа изгласувањето на уставните измени во македонското Собрание, предвидени со Договорот од Преспа, со кои меѓудругото се менува името на државата во Северна Македонија, го славеше со неговиот коалиционен ...

ФОТО: „Северна Македонија" ги смири лутите ривали Амди Бајрам и Самка

Press24 - 12.01.2019

Лутите ривали Амди Бајрам и Самка Ибраимовски прегрнати по изгласувањето на уставните измени. Поставија заедничка фотографија на социјалните ...

Северна ги помири Амди и Самка ФОТО

+инфо - 12.01.2019

По усвојувањето на уставните измени, дел од 81-от ратеник кои гласаа „за“ славеа заедно со премиерот Зоран Заев во Собранието. Пратениците на владејачката коалиција по полноќ на свите профили на Фејсбук објавија фотографии од Кабинетот на ...

Амди и Самка се помирија, пратениците се овековечија по и пред гласањето(фото галерија)

AKO - 12.01.2019

Пратениците од мнозинството кои гласаа за уставните измени, не го кријат задоволството од успешно завршената работа. Многумина поставија заеднички фотографии од македонскиот Парламент, пред и по гласањето за уставни ...

(ФОТО) Се смирија Самка и Амди

Фокус - 11.01.2019

По изгласувањето на уставните измени, се смирија Самка Ибраимоски од ПЦЕР и Амди Бајрам од Сојуз на Ромите. Вечерва на социјални мрежи кружи фотографија на која довчерашните лути противници се прегрнати и насмеани.

ФОТО: “Северна” ги помири вечните ривали Амди и Самка

Либертас - 12.01.2019

По усвојувањето на уставните измени, дел од 81-от ратеник кои гласаа „за“ славеа заедно со премиерот Зоран Заев во Собранието. Пратениците на владејачката коалиција по полноќ на свите профили на Фејсбук објавија фотографии од Кабинетот на ...

Дали Северна Македонија ги смири Самка и Амди?

Нетпрес - 12.01.2019

По изгласувањето на уставните измени, се смирија Самка Ибраимоски од ПЦЕР и Амди Бајрам од Сојуз на Ромите. Синоќа на социјалните мрежи кружеше фотографија на која довчерашните лути противници се прегрнати и насмеани.