TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Венгер смета дека Артета има квалитет за да го наследи

А1 On - 17.05.2018

Арсен Венгер изјави дека Микел Артета поседува квалитет за да го наследи на клупата во Арсенал. – Беше лидер, има голема страст кон играта. Го познава Арсенал и знае што е важно за клубот.

Венгер откри дека бил блиску до Роналдо и Меси: Можевме да ја промениме историјата!

Спортски - 17.05.2018

Арсен Венгер после 22 година го напушта кормилото на „топџиите“ и го даде последното интервју како менаџер на Арсенал. Францускиот стратег во инетрвуто откри дека бил блиску до привлекување на Кристиано Роналдо и Лионел Меси , трансфери со кои можел ...

Гвардиола го продолжи договорот со Манчестер Сити

Дерби - 17.05.2018

Манчестер Сити ја освои премиерлигашката титула со убедлива предност пред ривалите, а клубот реши да го награди менаџерот Пеп Гвардиола со нов договор. Денеска Сити официјално потврди дека шпанскиот стручњак потпишал нов договор со Сити, а истиот ...

Гвардиола доби награда по рекордната сезона со Манчестер сити

Sport 1 - 17.05.2018

Манчестер сити го продолжи договорот со својот менаџер Пеп Гвардиола до 2021 година. Шпанецот имаше уште една година од првичниот договор, но откако сезона испиша нова историја во Премиерлигата, раководството на „граѓаните“ очекувано го „врза“ со ...

Официјално: Гвардиола „граѓанин“ до 2021 година!

Спортски - 17.05.2018

Манчестер Сити одигра фантастична сезона и не само што ја освои титулата во Премиер лигата, туку и сруши многу рекорди. Еден од најзаслужните за таквиот успех е секако тренерот Пеп Гвардиола , па раководството на „граѓаните“ сака да го задржи што е ...

Единствено жалење по 22 години: Само да ги споевме Роналдо и Анри, ќе ја променевме историјата!

Спортклуб - 17.05.2018

Имаа и сериозни погодоци, особено во првите години во Лондон. Арсен Венгер на Арсенал им подари велемајстори како Тиери Анри, Робер Пирес, Сеск Фабрегас… Имаше секако и промашувања, невозможно е да се избегнат, но во суштина францускиот стручњак со ...

Венгер даде зелено светло за главниот фаворит за негов наследник во Арсенал

Дерби - 17.05.2018

Арсен Венгер после цели 22 години одлучи да стави крај на една незаборавна ера и да се повлече од менаџерската функција во Арсенал, а покрај тоа што таквиот расплет донесе многу емотивни реакции, секако донесе и многу шпекулации околу тоа кој ќе го ...

Венгер се пожали на збогувањето: Можев да ја сменам историјата на клубот!

СуперСпорт - 17.05.2018

Тренерот на Арсенал, Арсен Венгер, се пожали на збогувањето дека жали поради тоа што не успеал да ангажира едно засилување кое би можело да ја смени историјата на тимот. Секако, станува збор за Кристијано Роналдо, кој беше блиску до потпис со ...

Роналдо сака Реал да му го плати данокот од  35 милиони евра

TopSport - 17.05.2018

Португалската суперѕвезда Кристијано Роналдо, кој ќе се обиде на Реал Мадрид да им донесе трета титула во низа во Лигата на шампионите, сака неговито клуб да ја плати даночната казна во Шпанија за да остане во клубот.

Мурињо: Продажбата на Роналдо е табу тема во Реал

Канал5 - 17.05.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед Жозе Мурињо смета дека Реал Мадрид во ниту една опција не би го продал Кристијано Роналдо. Најдобриот фудбалер на мадридскиот клуб има договор до 2021 годинa, односно се до неговата 36 година.

Мурињо објасни зошто Роналдо не може да си замине од Реал

Дерби - 17.05.2018

Жозе Мурињо имаше можност да соработува со Кристијано Роналдо и португалскиот стручњак во неколку наврати има порачано дека големата ѕвезда на Реал Мадрид е најголемиот професиналец кој некогаш го сретнал во фудбалот, а сега актуелниот менаџер на ...

Фабрегас: Венгер ме третираше како син, но јас го сакам Мурињо!

TopSport - 17.05.2018

Цеск Фабрегас сака да го победи Жозе Мурињо кога неговиот Челси ќе се судри со Манчестер јунајтед во ФА куп финалето, но признава дека Португалецот е менаџер со кој најдобро се согласувал во својата кариера.

Фантастично видео кое објаснува: Гвардиола ги реши дилемите, како „Граѓаните“ се секогаш на вистинското место (ВИДЕО)

Спортски - 17.05.2018

Сите водечки светски аналитичари целата сезона го анализираат Манчестер Сити на Пеп Гвардиола и откриваат како Шпанецот можеше тимот да го направи толку совршен. Повеќе анализи се обидуваат да ја објаснат играта на Сити, но самиот Пеп Гвардиола ...

Арсенал ќе го промовира новиот тренер најмногу за – 28 дена!

Спортски - 17.05.2018

„Скај Спорт“ пренесува новости на темата – нов тренер на Арсенал! Се појасно станува дека прв избор на Арсенал за наследник на Арсен Венгер е Микел Артета. Постоеа и гласини дека Манчестер Сити нема да им дозволи на „топчиите“ да го доведат ...

Мурињо: Продажба на Роналдо во Реал е забранет збор

Спортски - 17.05.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед. Жозе Мурињо смета дека е невозможно сценарио Реал да го продаде Роналдо. Роналдо има договор со Реал до 2021. година, па така ќе остане во Мадрид до свои 36. години.

Роналдо побарал од Реал да ја плати казната од 35 милиони долари за да не оди во затвор

Sport 1 - 17.05.2018

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо побарал од актуелниот европски првак Реал Мадрид да ја плати казната за случајот со неговото затајување на данок и тоа од 35 милиони долари за да не оди во затвор, објавија шпански медиуми.

Лампард им предложи идеален тренер на Арсенал и Челси

Sport 1 - 17.05.2018

Легендарниот фудбалер на Челси, Френк Лампард, знае кој би бил совршен тренер за „топчиите“ по заминувањето на Арсен Венгер. Една од главните теми во минатиот месец беше токму за тоа кој ќе го наследи Французинот на клупата на Арсенал.

Венгер: Ќе ја променев историјата на Арсенал ако го доведев Роналдо

Кајгана - 17.05.2018

Францускиот експерт, Арсен Венгер, во текот на својата 22-годишна авантура во Арсенал направи неколку величенствени потези, но сепак и покрај тоа, во времето поминато на клупата на големиот великан во Премиер лигата не му се исполни една голема ...

Целиот Остров на нозе: И Лампард со решение за наследникот на Венгер!

Спортски - 17.05.2018

Легендарниот фудбалер на Челзи знае кој би бил совршен човек за „Топчиите“ по Арсен Венгер. Една од главните теми во фудбалската јавност во изминатиот месец е празната менаџерска позиција кај лондонски Арсенал.

Арсен Венгер се пожали: Можев да ја променам историјата на клубот...

Точка - 17.05.2018

Тренерот на Арсенал, Арсен Венгер на збогувањто со клубот се пожали и откри дека и ден денес жали што не успеал да доведе еден играч со кој што ќе ја променел историјата на клубот. Секако, станува збор за Кристијано Роналдо кој што на почетоците од ...

Мурињо верува дека Роналдо ќе остане во Реал Мадрид

Стандард - 17.05.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо смета дека Кристијано Роналдо нема да го напушти Реал Мадрид, ниту „белите“ ќе се обидат да го продадат португалскиот фудбалер. „Мислам дека продажбата на Роналдо не е на дневен ред.

Венгер ја призна најголемата грешка во Арсенал - Роналдо!

Sport 1 - 17.05.2018

Арсен Венгер го заврши своето огромно поглавје во Арсенал, а по последниот натпревар се прости со големо интервју на клупската веб-страница. Зборуваше за сите убави работи во овие 22 години, но и за нешто што му останало како најголемо каење.

Венгер се пошегува на збогувањето – Можев да ја сменам историјата на клубот

Sport M - 17.05.2018

Тренерот на Арсенал, Арсен Венгер се пошегува на заминувањето од клубот, и до ден денес жали затоа што тој не успеа да го донесе засилувањето кое ќе ја променеше историјата на клубот. Се разбира, тоа е во моментов најдобар фудбалер во светот, ...

Артета денеска ќе има состанок со управата на Арсенал

СуперСпорт - 17.05.2018

Раководството на Арсенал денеска ќе разговара со Микел Артета, еден од потенцијалните кандидати за змена на Арсен Венгер. Шпанецот играше пет сезони во дресот на „топчиите“, а минатите две години работеше како асистент на Пеп Гвардиола во Манчестер ...

Гвардиола менаџер на годината во Англија

Н.Македонија - 17.05.2018

Пеп Гвардиола, кој го предводеше Манчестер сити до шампионската титула во Премиер-лигата и до рекордните 100 бода, прогласен е за менаџер на сезоната во изборот на асоцијацијата на менаџери. Сити сезонава го освои и Лига-купот.

Манчестер Сити ова лето нема да троши многу пари на нови играчи!

ЗаЗабава - 17.05.2018

Манчестер Сити е клуб кој што е меѓу финансиски најмоќните клубови на светот, а „Граѓаните“ во изминатите години трошеа вртоглави суми на засилувања. Сепак, се чини дека Манчестер Сити ова лето нема да троши многу на нови играчи, така барем тврди ...

Венгер: Арсенал не сакаа да платат 12 милиони за Роналдо

TopSport - 16.05.2018

Арсен Венгер вели дека Арсенал не го добиле потписот на Кристијано Роналдо како тинејџер, бидејќи клубот не сакал да ја прифати цената од 12 милиони фунти, колку што Манчестер јунајтед платија да го добијат од Спортинг Лисабон.

Венгер смета дека Артета има квалитет за да го наследи

Локално - 17.05.2018

Арсен Венгер изјави дека Микел Артета поседува квалитет за да го наследи на клупата во Арсенал. – Беше лидер, има голема страст кон играта. Го познава Арсенал и знае што е важно за клубот.

Венгер откри дека бил блиску до Роналдо и Меси: Можевме да ја промениме историјата!

Таратур - 17.05.2018

Арсен Венгер после 22 година го напушта кормилото на „топџиите“ и го даде последното интервју како менаџер на Арсенал. Францускиот стратег во инетрвуто откри дека бил блиску до привлекување на Кристиано Роналдо и Лионел Меси , трансфери со кои можел ...

Ситуацијата не наведува така да размислуваме: Бразилец ќе биде новото засилување за Мурињо

Спортски - 16.05.2018

Бразилецот долго време се поврзуваше со Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити. Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед се во потрага по централен играч за врска. „Граѓаните“ ги напушти Јаја Туре , а додека кај Јунајтед кариерата ја заврши Мајкл Керик, ...

Официјално: Гвардиола „граѓанин“ до 2021 година!

Таратур - 17.05.2018

Манчестер Сити одигра фантастична сезона и не само што ја освои титулата во Премиер лигата, туку и сруши многу рекорди. Еден од најзаслужните за таквиот успех е секако тренерот Пеп Гвардиола , па раководството на „граѓаните“ сака да го задржи што е ...

Готово: Играчите се информирани, јасно е кој ќе го наследи Венгер

Таратур - 16.05.2018

Во изминатите денови се лецитираше со многу имиња, но раководството на „топџиите“ веќе го одбра наследникот на Венгер на тренерската позиција. Според медиумите на Островот, тоа е бившиот капитен на „топџиите“ и актуелен помошник на Пеп Гвардиола – ...

Мурињо: Продажбата на Роналдо е табу тема во Реал

Независен - 17.05.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед Жозе Мурињо смета дека Реал Мадрид во ниту една опција не би го продал Кристијано Роналдо. Најдобриот фудбалер на мадридскиот клуб има договор до 2021 годинa, односно се до неговата 36 година.

Гвардиола менаџер на годината во Англија (ВИДЕО)

+инфо - 16.05.2018

Гвардиола со Манчестер Сити го освои шампионскиот трофеј во Премиер лигата со рекордни 100 бода. Шпанскиот фудбалски стручњак и предводник на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола го доби признанието за најдобар менаџер оваа година во изборот на ...

Венгер: Арсенал не сакаше да плати 12 милиони за Роналдо

Макфакс - 16.05.2018

Арсен Венгер вели дека Арсенал не го добил потписот на Кристијано Роналдо како тинејџер, бидејќи клубот не сакал да ја прифати цената од 12 милиони фунти, колку што Манчестер јунајтед плати да го добие од Спортинг Лисабон.

Венгер смета дека Артета има квалитет за да го наследи

Слободен Печат - 17.05.2018

Арсен Венгер изјави дека Микел Артета поседува квалитет за да го наследи на клупата во Арсенал. – Беше лидер, има голема страст кон играта. Го познава Арсенал и знае што е важно за клубот.

Мурињо: Продажбата на Роналдо е табу тема во Реал

Република - 17.05.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед Жозе Мурињо смета дека Реал Мадрид во ниту една опција не би го продал Кристијано Роналдо. Најдобриот фудбалер на мадридскиот клуб има договор до 2021 годинa, односно се до неговата 36 година.

Гвардиола менаџер на годината во Англија

24 Вести - 16.05.2018

Шпанскиот фудбалски стручњак и предводник на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола го доби признанието за најдобар менаџер оваа година во изборот на Асоцијацијата на менаџери на англиските екипи. Гвардиола со Манчестер Сити го освои шампионскиот трофеј во ...

Венгер смета дека Артета има квалитет за да го наследи

Sport M - 17.05.2018

Арсен Венгер изјави дека Микел Артета поседува квалитет за да го наследи на клупата во Арсенал. “Беше лидер, има голема страст кон играта. Го познава Арсенал и знае што е важно за клубот. Ги има потребните квалитети за позицијата на тренер, но јас ...

Мурињо: Продажбата на Роналдо е табу тема во Реал

А1 On - 17.05.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед Жозе Мурињо смета дека Реал Мадрид во ниту една опција не би го продал Кристијано Роналдо. Најдобриот фудбалер на мадридскиот клуб има договор до 2021 годинa, односно се до неговата 36 година.

Гвардиола менаџер на годината во Англија

Локално - 16.05.2018

Шпанскиот фудбалски стручњак и предводник на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола го доби признанието за најдобар менаџер оваа година во изборот на Асоцијацијата на менаџери на англиските екипи. Гвардиола со Манчестер Сити го освои шампионскиот трофеј во ...

Мурињо соопшти детали за продажба на Роналдо

Курир - 17.05.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед Жозе Мурињо смета дека Реал Мадрид во ниту една опција не би го продал Кристијано Роналдо. Најдобриот фудбалер на мадридскиот клуб има договор до 2021 годинa, односно се до неговата 36 година.

Гвардиола менаџер на годината во Англија

Либертас - 16.05.2018

Шпанскиот фудбалски стручњак и предводник на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола го доби признанието за најдобар менаџер оваа година во изборот на Асоцијацијата на менаџери на англиските екипи. Гвардиола со Манчестер Сити го освои шампионскиот трофеј во ...

Мурињо: Продажбата на Роналдо е табу тема во Реал

Sport M - 17.05.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед Жозе Мурињо смета дека Реал Мадрид во ниту една опција не би го продал Кристијано Роналдо. Најдобриот фудбалер на мадридскиот клуб има договор до 2021 годинa, односно се до неговата 36 година.