TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Момче тешко повредено, тројца со полесни повреди при сообраќајка во Гостиварско

+инфо - 09.11.2019

Четири момчиња се повредени во сообраќајна несреќа во Гостиварско, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера околу 23.40 часот на локалниот пат село Зубовце – село Дебреше, гостиварско, Џ.А.

Возило удрило во ограда на патот Зубовце-Дебреше, повредени се четири момчиња

Gostivarpress.mk - 09.11.2019

Во несреќа која се случила вчеравечер околу 23.40 часот на локалниот пат Зубовце – Дебреше, со повреди завршиле четири лица. Според информациите од МВР, 23 годишниот Џ.А. од Врапчиште, гостиварско, управувајќи патничко возило „мицубиши пајеро“, со ...

Пуштен во употреба реконструираниот објект на Спомен костурницата во Неготино

Канал5 - 08.11.2019

Проектот е вреден 7,2 милиони денари. Градоначалникот на Општина Неготино Тони Делков, министерот за локална самоуправа Горан Милевски, заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули, директорот на Центарот за развој на Вардарскиот плански ...

Пешак прегазен на улица во Неготино

Press24 - 08.11.2019

Во 19.00 часот на улицата „Маршал Тито“ во Неготино, 18-годишната Н.Ј. од Неготино, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, удрила во пешак. Се работи за 62-годишниот Ф.Р. од Неготино кој.

Спомен Костурницата во Неготино со нов изглед, привлекуваме домашни и странски туристи

Вечер - 08.11.2019

Спомен Костурница во Неготино по 10 месеци добива нов изглед во рамките на проектот „Валоризација на културното наследство“. За ова инфраструктурно доуредување на културно –историскиот локалитет, од Министерство за локална самоуправа заедно со ...

Крадец од Гостивар приведен заради издржување на затворска казна

Алсат-М - 08.11.2019

Разбојник од Гостивар осуден на затворска казна заради повеќе грабежи во гостиварскиот регион, во текот на вчерашниот ден е приведен и пренесен во казнено поправната установа во Тетово. Како што прецизираат од МВР: На 07.11.2019 околу 14.00 часот на ...

Двајца повредени во близина на Виница

Слободен Печат - 08.11.2019

На местото на сообраќајката увид извршила увидна екипа од полициската станица во Виница. Вчера околу 11.40 часот на магистралниот пат Кочани – Делчево, на место викано „Каменолом-Драка“ се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „нисан“ управуван ...

Две лица повредени во сообраќајка на патот Кочани-Делчево

Курир - 08.11.2019

Сообраќајна несреќа во која повредени се две лица се случила вчера во 11.40 часот на магистралниот пат Кочани – Делчево, на место викано „Каменолом-Драка“, атар на Виница. Во сообраќајката учествувале „нисан“, со штипски регистарски ознаки, ...

МВР со детали за несреќата на патот Демир Капија-Неготино: Две лица настрадаа

Press24 - 07.11.2019

Две лица починале во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 13:30 часот на регионалниот пат Демир Капија-Неготино. Во незгодата учествувале патничко возило „хјунадиа“ со неготински регистерски таблички, управувано од 40-годишниот Е.К.

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Демир Капија – Неготино

Макфакс - 07.11.2019

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучката кај с. Тремник. Несреќата се случила помеѓу автомобил „хјундаи“, управуван од Е. К. (40) од с.

Во Гостивар ноќеска приведен осуденик на затворска казна

Gostivarpress.mk - 07.11.2019

Полициски службеници од Полициската станица Гостивар ноќеска (7 ноември) десетина минути по полноќ, на улица „Беличица“ во Гостивар го привеле 27-годишниот гостиварец О.Б, осуден на затворска казна за сторени повеќе кражби на гостиварското подрачје, ...

Познат идентитетот на загинатите во тешката сообраќајна несреќа кај Демир Капија – Неготино

Centar - 07.11.2019

Две лица починале во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 13:30 часот на регионалниот пат Демир Капија-Неготино. Во незгодата учествувале патничко возило „хјунади“ со неготински регистерски таблички, управувано од 40-годишниот Е.К.

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Демир Капија – Неготино

Независен - 07.11.2019

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучката кај с. Тремник. Несреќата се случила помеѓу автомобил „хјундаи“, управуван од Е. К. (40) од с.

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Демир Капија – Неготино

Точка - 07.11.2019

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучката кај с. Тремник. Несреќата се случила помеѓу автомобил „хјундаи“, управуван од Е.К. (40) од с.

Тешка сообраќајна несреќа на патот Демир Капија-Неготино, има загинати

Република - 07.11.2019

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучка с.Тремник. Несреќата се случила помеѓу автомобил „хјундаи“, управуван од Е.К.

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Демир Капија – Неготино

Н.Македонија - 07.11.2019

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучката кај село Тремник. Несреќата се случила помеѓу автомобил „хјундаи“, управуван од Е. К.

Еден починал на лице место, друг на пат кон болница- МВР со детали за кобната сообраќајка

Курир - 07.11.2019

На регионалниот пат Демир Капија- Неготино, во близина на клучка с.Тремник, вчера во 13.30 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „хјундаи“, со неготински регистарски ознаки, управувано од Е.К.

Гостиварската полиција го приведе 27-годишниот гостиварец О.Б.

Опсервер - 08.11.2019

На 07.11.2019 околу 00.10 часот, полициски службеници на Полициска станица Гостивар на ул.„Беличица“ во Гостивар го привеле 27-годишниот гостиварец О.Б., осуден на затворска казна за сторени повеќе кражби на гостиварското подрачје. О.Б.

Двајца повредени во судар на патот Кочани – Делчево

Нетпрес - 08.11.2019

Сообраќајна несреќа во која повредени се две лица се случила вчера во 11.40 часот на магистралниот пат Кочани – Делчево, на место викано „Каменолом-Драка“, атар на Виница. Во сообраќајката учествувале „нисан“, со штипски регистарски ознаки, ...

Автомобил се заби во камион: Две лица тешко повредени на патот Кочани-Делчево

Press24 - 08.11.2019

Две лица се тешко повредени откако се судриле камион и автомобил на патот Кочани-Делчево. Во 11.40 часот на магистралниот пат Кочани - Делчево, на место викано „Каменолом-Драка“, атар на Виница, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ...

Повредени две лица во сообраќајка на патот Кочани-Делчево

Република - 08.11.2019

Сообраќајна несреќа во која повредени се две лица се случила вчера во 11.40 часот на магистралниот пат Кочани – Делчево, на место викано „Каменолом-Драка“, атар на Виница. Во сообраќајката учествувале „нисан“, со штипски регистарски ознаки, ...

Сопружници од Делчево повредени во судир на автомобил и комби

24Инфо - 08.11.2019

На 07.11.2019 во 11.40 часот на магистралниот пат Кочани – Делчево, на место викано „Каменолом-Драка“, атар на Виница, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „нисан“, со штипски регистарски ознаки, управувано од В.С.

Сопружници од Делчево повредени во сообраќајка кај Виница

Сител - 08.11.2019

Вчера во 11.40 часот на магистралниот пат Кочани - Делчево, на место викано „Каменолом-Драка“, атар на Виница, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „нисан“, со штипски регистарски ознаки, управувано од В.С.

Тетовец осуден за повеќе кражби спроведен во затвор

Скопје1 - 08.11.2019

На 07.11.2019 околу 14.00 часот на ул.„Браќа Ѓиновски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Полициска станица Гостивар го привеле Е.А.(34) од Гостивар, осуден на затворска казна за сторени повеќе кражби на поширокото гостиварско ...

Две лица повредени во сообраќајка на патот Кочани-Делчево

МКД - 08.11.2019

Сообраќајна несреќа во која повредени се две лица се случила вчера во 11.40 часот на магистралниот пат Кочани – Делчево, на место викано „Каменолом-Драка“, атар на Виница. Во сообраќајката учествувале „нисан“, со штипски регистарски ознаки, ...

Милевски и Макрадули во Неготино на свечено пуштање на реконстурираната Спомен костурницата

Локално - 08.11.2019

Градоначалникот на Општина Неготино Тони Делков, министерот за локална самоуправа Горан Милевски, заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули, директорот на Центарот за развој на Вардарскиот плански регион Марко Колев и голем број гости од ...

Пуштен во употреба реконструираниот објект на Спомен костурницата во Неготино

+инфо - 08.11.2019

Градоначалникот на Општина Неготино Тони Делков, министерот за локална самоуправа Горан Милевски, заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули, директорот на Центарот за развој на Вардарскиот плански регион Марко Колев и голем број гости од ...

Пуштен во употреба реконструираниот објект на Спомен костурницата во Неготино

iPortal - 08.11.2019

Градоначалникот на Општина Неготино Тони Делков, министерот за локална самоуправа Горан Милевски, заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули, директорот на Центарот за развој на Вардарскиот плански регион Марко Колев и голем број гости од ...

Приведен уште еден гостиварец осуден на затворска казна

Gostivarpress.mk - 08.11.2019

Вчера (7 ноември) околу 14 часот на ул.„Браќа Ѓиновски“, полициски службеници од Полициска станица Гостивар го привеле 34 годишниот Е.А. од Гостивар, осуден на затворска казна за сторени повеќе кражби на поширокото гостиварско подрачје, соопшти СВР ...

Автомобил се заби во камион кај Виница: Двајца тешко повредени

Денешен - 08.11.2019

Две лица се тешко повредени откако се судриле камион и автомобил на патот Кочани-Делчево. Во 11.40 часот на магистралниот пат Кочани – Делчево, на место викано „Каменолом-Драка“, атар на Виница, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ...

Пешак прегазен во Неготино

Денешен - 08.11.2019

Во 19.00 часот на улицата „Маршал Тито“ во Неготино, 18-годишната Н.Ј. од Неготино, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, удрила во пешак. Се работи за 62-годишниот Ф.Р. од Неготино кој.

Девојка од Неготино со автомобил удрила пешак- со тешки повреди пренесен во болница

Курир - 08.11.2019

На улица „Маршал Тито“ во Неготино, вчера во 19.00 часот Н.Ј.(18) од Неготино, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, удрила во пешакот Ф.Р.(62) од Неготино. Во незгодата Ф.Р.

Во Неготино пуштен во употреба реконструиран објект на Спомен костурница

MakPress - 08.11.2019

Градоначалникот на Општина Неготино Тони Делков, министерот за локална самоуправа Горан Милевски, заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули, директорот на Центарот за развој на Вардарскиот плански регион Марко Колев и голем број гости од ...

Со возило удрен пешакот Ф.Р.(62) од Неготино

Опсервер - 09.11.2019

На 07.11.2019 во 19.00 часот на ул.„Маршал Тито“ во Неготино, Н.Ј.(18) од Неготино, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, удрила во пешакот Ф.Р.(62) од Неготино. Во незгодата Ф.Р.

Изгубил контрола над автомобилот, па удрил во ограда- четири лица повредени во гостиварско

Press24 - 09.11.2019

Вчера околу 23 часот и 40 минути на локалниот пат село Зубовце – село Дебреше, гостиварско, Џ.А.(23) од село Врапчиште, гостиварско, управувајќи патничко возило „мицубиши пајеро“, со гостиварски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и ...

Четири момчиња се повредени во сообраќајна несреќа во Гостиварско

24Инфо - 09.11.2019

Четири момчиња се повредени во сообраќајна несреќа во Гостиварско, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера околу 23.40 часот на локалниот пат село Зубовце – село Дебреше, гостиварско, Џ.А.

Четири момчиња повредени во сообраќајна несреќа во гостиварско

Сител - 09.11.2019

Вчера околу 23 часот и 40 минути на локалниот пат село Зубовце – село Дебреше, гостиварско, Џ.А.(23) од село Врапчиште, гостиварско, управувајќи патничко возило „мицубиши пајеро“, со гостиварски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и ...

Четири момчиња повредени во сообраќајна несреќа во гостиварско

4NEWS - 09.11.2019

Вчера околу 23 часот и 40 минути на локалниот пат село Зубовце – село Дебреше, гостиварско, Џ.А.(23) од село Врапчиште, гостиварско, управувајќи патничко возило „мицубиши пајеро“, со гостиварски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и ...

Момче тешко повредено, тројца со полесни повреди при сообраќајка во Гостиварско

Курир - 09.11.2019

Четири момчиња се повредени во сообраќајна несреќа во Гостиварско, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера околу 23.40 часот на локалниот пат село Зубовце – село Дебреше, гостиварско, возачот од село Врапчиште, Гостиварско, управувајќи ...